Kína szindróma (1979)

The China Syndrome

irongozu   2016. 04. 29.

Bár ez egy korai filmje Michael Douglasnak, mégsem éreztem rajta, hogy kezdő. Úgy tudom, a történetnek is van némi valóságalapja. Egy-egy üresjáratot leszámítva, nagyon érdekes film.

Jack Lemmon

Jack Nicholson visszautasította Jack Godell szerepét, mert épp a Ragyogást forgatta.

Azon kevés amerikai filmek egyike, amiben nincs zene a végén a stáblista alatt.

Eredetileg Richard Dreyfussnak szánták az operatőr szerepét, de nem sokkal a film megkezdése előtt kiesett, ekkora kapta meg Michael Douglas a szerepet, aki mellette producere is a filmnek.

Miután Jane Fonda eltörte a lábát a forgatáson, nem balettozhatott többé, ahogy azt évekig tette. Ekkor kezdett el aerobikozni, ami később szintén névjegyévé vált.

A film zenei albuma csak olyan dalokat tartalmaz, amik a filmben olyan formában fordulnak elő, hogy a szereplők is hallják, tehát vagy autórádióból szól, kocsmai zenegépből vagy éppen televíziós hirdetésekből. Az album nem tartalmaz olyan háttérzenét, amit csak a nézők hallanának, de a szereplők nem.

Ahhoz, hogy felkészüljön az operatőr szerepére, Michael Douglas híreket készített számos televíziós operatőrrel, többek között Bob Brownnal is, aki a Jonestown mészárlásban vesztette életét Guyanaban.