Kína szindróma

Kína szindróma

The China Syndrome

Két televíziós fenegyereknek elege lesz a rutintörténetekbõl. A szokványos kis riportok után valamilyen nagy dobásra várnak. A szerencse úgy hozza, hogy egy rutinforgatáson a közeli atomerõmûben valamilyen titokzatos dolog történik. Az illetékesek megpróbálják szõnyeg… Több

Premier (HU): 1984.01.12.
Jack Lemmon

2016.04.29 irongozu

Bár ez egy korai filmje Michael Douglasnak, mégsem éreztem rajta, hogy kezdő. Úgy tudom, a történetnek is van némi valóságalapja. Egy-egy üresjáratot leszámítva, nagyon érdekes film.

Jack Nicholson visszautasította Jack Godell szerepét, mert épp a Ragyogást forgatta. Szerző: rbernadett

Azon kevés amerikai filmek egyike, amiben nincs zene a végén a stáblista alatt. Szerző: rbernadett

Eredetileg Richard Dreyfussnak szánták az operatőr szerepét, de nem sokkal a film megkezdése előtt kiesett, ekkora kapta meg Michael Douglas a szerepet, aki mellette producere is a filmnek. Szerző: rbernadett

Miután Jane Fonda eltörte a lábát a forgatáson, nem balettozhatott többé, ahogy azt évekig tette. Ekkor kezdett el aerobikozni, ami később szintén névjegyévé vált. Szerző: rbernadett

A besúgó
Hol nézheted: SkyShowtime