Hazugságok hálója

Body of Lies

2023.08.16 Lóri Ádámcsik

Elhúzták az időt

Fél órával rövidebb játékidőt el tudtam volna képzelni. Izgalmasan indul, de a közepére-végére picit untam magam. Russell Crowe sztem nem illett a szerepre, Leo nem volt rossz. Jó volt a képi világ és a helyszínek, hitelesek voltak az akciójelenetek, de hiányzott belőle vmi... az esszencia, hogy igazán maradandó legyen a film.

Nem ez a kedvencem, és már nem is lesz az. Tipikus amerikai szemszögből mutatja be a közel-keleti helyzetet. Kissé sablonos, hiába van benne egy-két csavar és persze szerelem. Egyszer nézős film.

2017.07.25 Deku

Fogalmam sem volt, hogy Leonardo DiCaprio-nak ilyen szintű szuper filmje is akad. Erre a filmre csak jót tudok mondani mivel ízig vérig őrjítő lett. Nekem nagyon bejött minden egyes mozzanata amivel percek alatt elkápráztatott.

2019.07.02 Berto49

Ügynökök a Közel-Keleten

Már a sokadik film az iraki háborúról, ami az amerikai filmgyártás számára kifogyhatatlan témának tűnik. Ridley Scott ezúttal egy közepes darabbal rukkolt elő, minden mesterségbeli tudása benne van, remek akciójelenetekkel megtűzdelve, de a téma sajnos számomra kissé unalmas volt, tudom, az én hibám. A két nagy sztár (Crowe, DiCaprio) hozta a tőlük megszokott kötelezőt, de az az igazság, hogy Hani szerepében Mark Strong pestiesen szólva „lemosta” őket a filmvászonról. A szerelmi szálat nyugodtan ki lehetett volna hagyni, de ezek szerint a „l’amour” egyetlen filmből sem maradhat ki. Egyszeri megnézésre elmegy.

2023.07.25 Harper

Izgalmas film a Közel-Keleten

Ridley Scott korunk egyik legjobb rendezője, felsorolni sem lehet, annyi remek filmet készített, mint például A Sólyom végveszélyben, A nyolcadik utas a halál, a Szárnyas fejvadász, a Mentőexpedíció és mondjuk a Gladiátor. Ezekhez méltó film a 2008-as Hazugságok hálója is, mely a közel-keleti zavaros politikai helyzetet tárja elénk egy ott tevékenykedő ügynök, Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) nyomozásain keresztül. Fontos szerepet kap a filmben Russell Crowe és Mark Strong is, én mégis inkább Golshifteh Farahanit emelném ki, aki a Tyler Rake-filmekből lehet ismerős. Sok a nagy fordulat, az üldözéses jelenet, az akció, miközben autentikus utcaképeket kapunk például Ammánról (Jordánia). A film legvége egy igazi csattanó, és a zárás az amerikaiak (főleg a CIA) térségbeli módszereit veszi kritika alá. Leonardo DiCaprio szerintem óriási alakítást nyújt, a rendezés pedig zseniális. Nálam a Body of Lies egy 90%-os film, a műfaj legjobbjainak egyike. Azoknak ajánlom leginkább, akik szeretik az akciódús, kémes, thriller jellegű politikai sztorikat (és DiCapriot).

2018.04.27 Filmelemző

Az egyik legnagyobb kedvencem ez a film, Riedley Scott talán legszínvonalasabb rendezése, mert izgalmas, elgondolkodtató és ütős sztorival bír. Az első fél órából gyakorlatilag megérthető az egész Közel-keleti helyzet, legalábis annak amerikai olvasa... Több

2019.02.04 mamiéstöti2

Kiváló szereposztás és remek forgatókönyv illeti meg ezt a filmet. Nekem nagyon tetszett, mindenképp 5/5!

2017.02.01 TribeBubu

Igazán remek akcióthriller. Néha ugyan belassult, de mindig fel sikerült pörgetni valami váratlan csavarral vagy akcióval. Ha az ember végignéz a főszereplőkön, tudhatja, hogy színvonalas színészi játékot kap a filmtől. Ha pedig a rendező nevét meglá... Több

2019.01.14 szabomarc

Zseniális történet, ugyancsak a lehető legjobb szereposztással, DiCaprio és Russel Crowe is remek választás voltak. Nekem nagyon tetszett az egész, izgalmas, érdekes.

2017.02.10 Enjoy

Kicsit gagyi film, nem hozta azt amit a kategóriától elvártam. Csalódás volt, vontatott és unalmas, lassú cselekményű film, nem nézném újra. Színészi alakítás sem győzött meg.

2015.08.21 Dracule

Gyönyörű alkotás akármilyen szempontból is nézzük. A számok magukért beszélnek. A rendező fantasztikus filmet kreált és a történet valami piszkosul el van találva. Én személy szerint nagyon szerettem minden tekintetben.

2016.10.18 Manson

Nagyon jól összerakott film. Tartalmas és összetett, igazi izgalmas akció-thriller. Kategóriájában mindenképpen a jobbak között van. Érdemes akár többször is megnézni.

2015.06.02 Akodako

Egy igazán izgalmas, szórakoztató, fordulatos akció-thriller. A szereplők alakítása is nagyon tetszett, profi karakterek. Cselekményes, szórakoztató még ennek ellenére is, hogy egy sablonos sztoriról beszélhetünk.

2015.11.12 gihera81

Mind Leonardo DiCaprio, mind Russell Crowe tőle elvárhatóan nagyszerű a szerepében, de akit a legjobban kiemelnék, az a jordániai fejest alakító és leginkább egy keménykezű donra emlékeztető Mark Strong, aki akármilyen hihetetlen is, valójában nem An... Több