Red Tails - Különleges légiosztag

Red Tails - Különleges légiosztag

Red Tails

1944. Tombol a II. világháború, a tét az egész szabad világ. A Tuskegee kísérleti program fekete repülőgéppilótái egyszerre két fronton is háborút viselnek: az ellenség és a katonaságon belül kiéleződött diszkrimináció ellen. A faji előítéletek már régóta keserítik Martin Easy Julian (Nate Parker) életét, akinek csapata - tehetségük ellenére - szinte alig kerül gépközelbe. Pilótái másodosztályú gépekkel, kizárólag alacsony prioritású küldetéseket kapnak, ám egy nap elérkezik a lehetőség, amikor megmutathatják, mire képesek.

Premier: 2012.01.20.

2024.03.23 Tomipapi

Ez az eddig készült legjobb film a 332-esekről. Jó feldolgozás, még ha néha keverik is az időrendet. Nagyon kellemesen csalódtam benne. Megtekintését ajánlom!

2022.09.06 kabel

Kimondottan gyenge

Rossz színészek, erőltett üzenet, messze túl sok légi csata, ami teljesen elviszi a varázsát az összetűzéseknek, és olyan, mintha egy videójátékot néznénk.

2019.08.01 dailyfilmsan

Eléggé beállított és mű dialógusok rontják a levegőt a Red Tails kötelékében. Annyi szent hogy nem ültek sokat a szereplők a szövegkönyv felett hogy hitelesek legyenek. Engem nagyon zavart a film céltalansága csak villogtak olyan nagy szavakkal hogy ... Több

2016.11.07 BloodyMary

Nagyszerű, lenyűgöző és megható film...lehetne. De már nem lesz. Technikailag tökéletesen kivitelezett, de a színészi játék sem szenvedélyt, sem mély odaadást nem tartalmaz.

2015.01.28 Gríz

Mikor láttam az előzetest, nagyon megörütem. Végül a légi ütközetes jelenetek húzták ki a a pácból a filmet leginkább. Szimpatikusak voltak viszont a fegyverrégiségek. Ami még segíthetne rajta az egy vágás, 90 percesre.

Anthony Hemingway rendező első filmje. Szerző: dailyfilmsan

A Red Tails bombázók a filmben valószínűleg a dél-olaszországi Foggia légi bázisról indulhattak, amelyet a brit nyolcadik hadsereg 1943 októberében foglalt el.Szerző: dailyfilmsan

Terrence Howard második alkalommal bújt egy Tuskegee Airman bőrébe ebben a filmben. Első alkalommal a Hart háborújában játszotta el az alakulat egyik tagját. Szerző: dailyfilmsan

A felkészülés során George Lucas és munkatársai elbeszélgettek a Tuskegee Airmen túlélőivel, és hozzáférést kaptak az eredeti küldetésnaplókhoz.Szerző: dailyfilmsan