Artúr király (2004)

King Arthur

Di Canio   2020. 06. 29.

Jól összerakott film, jó színészekkel jó helyszíneken.

ZeroHero   2019. 09. 25.

Jok a jelmezek, jo a zene, jo a sztori, jok a szineszek.... Az egyik legjobb Artur feldolgozas, s Fuqua sem esett at a lo tuloldara es nem akarta tullatvanyozni a tortenetet. A csatajelenetek epikusak, tudunk szurkolni es azonosulni a szereplokkel, a gonosz ellenseg igazi gonosz ellensegnek tunik... Mindenkeppen ajanlott.

Norbert93   2019. 04. 11.

Az Artúr mondakör legreálisabb és legépkézlábabb feldolgozása. Nagyszerű zene, félig-meddig valós események. Bár a szerződéses "rabszolgalovag" feldolgozás nekem kicsit új volt, de szerencsére ez is a film javára vált.

hell.l   2017. 05. 01.

Az egyik legjobb film ebben a témában. Azért is kiemelendő, mert nem hozza azokat a kliséket, mint a legtöbb "Artúr királyos film" , hanem egy másik megközelítésben foglalkozik inkább a témával.

tvmérnök   2016. 08. 13.

Az általam látott egyik legjobb Arthurról és lovagjairól szóló történet. Remek színészekkel, izgalmas csatajelenetekkel, jó zenékkel, romantokával és drámai fordulatokkal.

Gecko   2016. 05. 21.

Azt egyik legjobb és legegyedibb film ami feldolgozza az Arthur király köré épített mondavilágot. A csata jelenetek izgalma,a kor ábrázolás és a különböző emberi sorsok a történetben mind érdekesebbé és érdekesebbé teszik a filmet.

vesztingerkitti   2017. 01. 08.

Nem éreztem annyira hitelesnek és magával ragadónak a történetet és a karaktereket. Inkább volt mesés és fantáziadús felnőtt eposzszerüség. Érdemes megnézni egyszer egy ilyen filmet is, szép a látvány.

Keira Knightley kis híján lelőtt egy lovat, miközben az íjászkodást gyakorolta.

(ps)

A nagy csatajelenetet a Badon Hillen öt hétig forgatták 18 kamerával, melyek közül néhányat a fegyverekre és pajzsokra erősítettek.

(ps)

Ioan Gruffuddnak hónapokig tartott, mire sikerült a filmben látható szakállat megnövesztenie. Walesi származása miatt a szakálla rőt színű, ezért minden forgatás előtt barnára kellett festetnie.

(ps)

A forgatáshoz 300 kardot, 700 lándzsát, 350 baltát és mintegy 2500 jelmezt készítettek.

(ps)

A woad nép eredetileg a pikt nyelvet beszélte, azonban semmilyen írásos emlékünk nem maradt pikt nyelven, ezért a woadok a filmben a két legközelebb álló nyelv, az ó-gall és ó-walesi keverékén szólalnak meg. Ráadásul a népet piktnek hívták, nem woadnak. A woad piktül annak a kék növénynek a megnevezése, amivel a harcok előtt (vélhetően) befestették magukat.

(ps)

A katonák sisakján látható X és P betűk a görög írás khí és ró betűi. AZ XP a Khristos rövidítése, amit Konstantin Római császár vezetett be. Az XP azt volt hivatott jelölni, hogy a katonák keresztények.