Harper

Nick Jonas
Luke Evans
Woody Harrelson
Patrick Wilson

Roland Emmerich, A függetlenség napja rendezője ezúttal egy érdekfeszítő történelmi akció-drámával tiszteleg a második világégés döntő fontosságú összecsapásában harcoló katonák előtt. Filmjében olyan színészóriásokat sorakoztat fel, mint Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Luke… Több

Rendező: Roland Emmerich
Író: Wes Tooke
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Hongkong, Kína
Premier (HU): 2019.11.07. | Telekom TVGO (2020.05.22.)

2024.02.02 Lone Wolf

Nagyon jó és látványos háborús film

Méltatlanul sokat bírált és lehúzott film a 2019-es Midway, pedig igenis minőségi alkotás, remek rendezéssel. Bár Roland Emmerich hajlamos a gagyiságra (lásd Moonfall), de a Midwayt odatette. A film érdekessége, hogy kitér az elején a Hawaii elleni 1941-es japán támadásra is, így egyetlen filmben kapunk látványos összképet az USA két legnagyobb második világháborús tengeri küzdelméről. Szerintem történelemhű mindkét csata bemutatása, egészen jó alakításokkal. Értékelésem egyértelmű négy csillag, százalékban: 80-85%.

2019.11.11 Bizsu82

a nap véleménye

Tegnap láttuk párommal moziban a filmet, és azt kell, hogy mondjam, hogy nekem átjött. Ez a film is bizonyítéka annak, hogy ma is készülnek kiváló második világháborús filmek. A látványos akciójelenetek mellett kapunk színvonalas tartalmat is. Nemcsa... Több

2020.08.20 Fortress

Kihagyott lehetőség a háborús filmek között

A midwayi tengeri csata – mely a Csendes-óceán kellős közepén bontakozott ki 1941 júniusában a császári Japán és az Egyesült Államok között – a második világháború történetének harmadik legnagyobb fordulópontját jelentette (a sztálingrádi és az el-al... Teljes kritika

2022.02.17 Harper

Midway: alábecsült, de nagyon látványos háborús film

A 2019-es, Roland Emmerich rendezte Midway című történelmi akciódráma annak idején kapott hideget és meleget is, bár kétségtelenül nem annyi becsmérlést, mint Emmerich idei mozija, a balsikerű gagyiság: a Moonfall. A Midway egy valós tengeri csatát mutat be, mely 1942 júniusában zajlott az USA és Japán tengeri flottája között, mégpedig a Csendes-óceánon. Ez az ütközet lett Ázsia Sztálingrádja, vagyis az az összecsapás, mely megfordította a háború menetét a legnagyobb kontinensen. A film remekül mutatja be a két flotta harcát, bár érdekes módon indokolatlanul hosszú bevezetéssel látja el a filmet. Visszamegyünk ugyanis a Pearl Harbor-i bombázásokig. Luke Evans vadászpilótát alakít, akinek kulcsszerepe van az amerikai győzelemben. Meglepetés Mandy Moore alakítása, akit ugyan korábban habkönnyű kis bugyuta vígjátékokban láthattunk, ám ezúttal érett játékot mutat. És 35 évesen csinosabb, mint valaha. A sztárparádé működik, így Patrick Wilson, Woody Harrelson, Dennis Quaid, Aaron Eckhart is helytállnak karaktereikben. A Midway egy nagyon látványos, jól megrendezett film, mely többet ér az IMDb-n megítélt 6,7 pontnál. Nálam 80%-os. Többször nézős.

2020.12.01 Ms. Akárki

Nagy érdekes és letaglózó történet egy monumentális harcról, ami Japán és Amerika között zajlott. Kiválóan vászonra vitt, érdekes, történelmileg is pontos film. A végén nagyon örültem, hogy az egyes emberek további életútját is megjelenítették. Zseniális szereplőgárda.

A film összbevétele 125 619 985 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 91 244 416 forintot termelt. A hazai mozik összesen 60 531 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Mandy Moore And Dennis Quaid's második közös filmje a Midway (2019). Az első az 'American Dreamz' (2006) volt.Szerző: Hámori Balázs

A Midway Roland Emmerich második háborús filmje a Mel Gibson főszereplésével forgatott A hazafi után. Szerző: hp

Woody Harrelson és Roland Emmerich a 2012 című katasztrófafilm után ismét együtt dolgozott a Midway forgatásán. Szerző: hp

Wes Tooke forgatókönyvíró első egészestés filmje. Szerző: hp

Értékelés: 4.5/10
(2019. 11. 12.)
Legalább a Midway teljes játékideje alatt vakító napfényben fürdő akciói látványosak lettek, bár talán még ezek is kissé szépelgőek, és egy idő után repetitívvé válnak. Az igazi hősök ennél mindenképp többet érdemelnének. Több

(2019. 11. 11.)
Elpuskázott háború
Azt hiszem, mindent elmond a filmről, hogy Michael Bay még a sokat szidott Pearl Harbor-rel is élvezhetőbb, autentikusabb környezetet épített fel Emmerich-nél. Több

Értékelés: 7.8/10
(2019. 11. 12.)
A filmélményt egy 3D vetítéssel lehetne még igazán fokozni, kár, hogy nem készült ilyen változat is. Több

(2019. 11. 13.)
A Midway-i eseményeket és hősöket (mindkét oldalon) bemutató film ugyan sajnos filmélményileg kevésbé emlékezetes, a szándék viszont mindenesetre díjazandó. Több