Pearl Harbor - Égi háború

Pearl Harbor

Pearl Harbor történetét James Jones regénye, a Most és mindörökké is feldolgozta egy Hawaiin állomásozó gyalogosszázad nézőpontján keresztül. A regényt kétszer is megfilmesítették.Szerző: Artemisia

A Pearl Harborról szóló első filmet 2 évvel a támadás után,1943-ban készítette el John Ford, December 7. címmel.Szerző: Artemisia

Mikor a testvérek levadásznak számos japán pilótát, teljes mértékben fikció.Szerző: HE7EDIK

Az amerikaiak több bombatalálatot kapott hajót is meg tudtak menteni.Szerző: HE7EDIK

A támadáskor több amerikai csatahajó és anyahajó nem is volt az öbölben.Szerző: HE7EDIK

A legtöbb robbanóanyagot ehhez a filmhez használták el.Szerző: HE7EDIK

A film marketingje több száz millió dollárra rúgott.Szerző: HE7EDIK

Az emberek többségének nem tetszett az erőltetett szerelmi szál.Szerző: HE7EDIK

A filmben mindössze három csatajelenet látható.Szerző: HE7EDIK

A film igaz történelmi események alapján készült. Szerző: HE7EDIK

A Pearl Harbor egyike a legtöbb filmes bakival rendelkező filmeknek: A szemfülesek összesen 69 hibát találhatnak a filmben.Szerző: phanzetomox

Josh Hartnett a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Kate Beckinsale a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2