Az elveszett város (2022)

The Lost City

Jack Kney
Brad Pitt
Oscar Nunez
Héctor Aníbal
Oscar Nunez

Master   2022. 06. 23.

Gyengécske kaland a dzsungelben

Sandra Bullock remek színésznő és rengeteg kiváló filmben szerettem nézni a játékát (A pusztító, Féktelenül, A hálózat csapdájában, Aludj csak én álmodom, Ha ölni kell, Beépített szépség, Nász-ajánlat stb). Ezúttal azonban sajnos gyengécske filmet vállalt be, amelyben feledhetőt nyújt. Channing Tatum és Sandra Bullock közt valahogy nem érezni az igazi szikrázást. Ami ebben a filmben viszonylag élvezetes, az Brad Pitt karaktere és alakítása. A helyszínek viszont szépek és néhány akciójelenet látványos. Ezek miatt összességében nálam ez a mozi 60%-os.

Artemisia   2022. 04. 23.

Kalandra fel!

Sandra Bullock, Channing Tatum, Brad Pitt és Daniel Radcliffe klasszikus, kincskeresős-romantikus filmeket idéző kalandjának fő inspirációjaként A smaragd románcát nevezték meg az alkotók. A film többször is tudatosan reflektál Robert Zemeckis klassz... teljes kritika»

Harper   2022. 04. 30.

Sandra Bullock közepes kalandja, néhol egy-egy jó poénnal

A már 57 éves - de inkább negyvennek kinéző - Sandra Bullock egy csetlő-botló, dzsungeles kis vígjátékban bukkan fel idén tavasszal, mely Az elveszett város (The Lost City) címet kapta. A központi karakter egy kiégett írónő, Loretta Sage (Sandra Bullock), aki a romantikus kalandregények nagyágyúja Amerikában. A főgonosz furcsa módon a Harry Potter filmekből ismert, 164 centis, de szakállban pompázó Daniel Radcliffe, aki elrabolja Lorettát és egy eltűnt 16. századi város felkutatására kényszeríti valahol a trópusokon. Loretta segítője a hivatásos túszszabadító, Jack (Brad Pitt) és regényeinek borítóhőse, Alan (Channing Tatum). Kettejük kontrasztja - a vérprofi kommandós és a kigyúrt, de csak szerencsétlenkedni képes szépfiú - megmentik a filmet, mely amúgy nagyon halovány lenne. Így is azonban csak közepeske. A Nee testvérek által rendezett vígjáték romantikus kalandfilmként került meghatározásra, de sajnos a romantikus szál kevéssé működik. A 22 éves korkülönbséget áthidalni próbáló párosban az idősebb Bullock aligha hihető módon csábítja el a kigyúrt Channing Tatumot. A film nálam közepes: 55-60%.

HE7EDIK   2022. 04. 23.

Bullock még mindig elvisz a hátán bármilyen filmet, Brad Pitt rövidke szerepe pedig üde színfolt. Tatu meg, nos, önmaga volt.

Eastern79   2022. 04. 23.

Könnyed kaland

Sandra Bullock még mindig gyönyörű, Channing Tatum még mindig sármos, Brad Pitt még mindig cool, Daniel Radcliffe pedig ismét bevállalt egy gonosztevőt. Kellemes akció-kaland, könnyed humorral és némi romantikával.

indingo   2022. 05. 02.

Valahogy szeretem Sandra Bullockot, ha bénázós karaktert játszik. Channing Tatumnak is jól állt a szerep, de Daniel Radcliffe negatív karakter szerepeit imádom. A történet nem túl bonyolult és sejthető a végkifejlet is, mégis kellemes kikapcsolódást ... több»

Yosihiro   2022. 06. 20.

Egy elveszett kaland

Nem vártam sokat ettől a filmtől, nem is kaptam. Kicsit gyerekesen indul a történet, mint valami bénázós alkotás. Ezután kapunk némi kalandra emlékeztetőt Brad Pitt jóvoltából, ezt követően azonban gyenge és közepes színvonalon mozog ez az alkotás. V... teljes kritika»

A film 405 877 607 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 233 972 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Brad Pitt a film eredeti címéhez (The Lost City) hasonló 'The Lost City of Z' (2016) című filmben is dolgozott (executive producere-ként). Rajta kívül több olyan személy is van, aki minkét alkotásban szerepelt.

(Képkockák )

Adam Nee, a film rendezője az egyik jelenetben rendőrként tűnik fel.

(Képkockák )

Abigail Fairfax fegyvere egy Walther PPK.

(Képkockák )

A film eredeti címe "The Lost City Of D", de végül a "D'-t levették a címből.

(Képkockák )

Oscar Nuñez, a Nász-ajánlat című film után újra Sandra Bullock oldalán látható.

(Képkockák )

Sandra Bullock és Channing Tatum keveredik trópusi kalandba Adam és Aaron Nee filmjében. A végeredmény egy helyenként működőképes, de nagyrészt kiszámítható műfaji film. több»

Azt mondják, manapság már nem éri meg olyan filmeket készíteni, amelyek kizárólag a szereplők star powerjére építenek. Az elveszett város sikere épp azt bizonyítja, hogy ez az elmélet egy elég nagy marhaság. több»