Dobó Kata
Dobó Kata
Schell Judit

Mindenki focizik. Az egész falu a bajnokság lázában ég: a csapatok felkészülnek, és győzni akarnak. Az esélyes persze a helyi önkormányzat nagyvadjaiból álló társaság, élükön a polgármesterrel (Fekete Ernő), aki nem tud hibázni, és helyettesével (Schmied Zoltán), aki meg nem szeret.
De… Több

Ország: Magyarország
Premier (HU): 2017.04.06. | RTL+ (2022.11.17.) | Filmio (2023.03.16.)

KULCSSZAVAK

2022.01.23 Fikatours_blogger

Japán cigány

Ellentétben néhány sporttárstól, nekem nagyon bejött ez a film. Könnyed hangvétellel jelenít meg mélyen gyökerező problémákat.

2018.02.21 Artemisia

Aranyos, megmosolyogtató vígjáték. Autentikus falusi hangulat és kellemes nyári miliő uralják a képi világot, valóban foci vb atmoszféra uralkodik a filmben. A cselekmény inkább a parodizálásra épít, mintsem valódi tétje lenne, de éppen ettől élvezh... Több

Egy oltári nagy baromság és valószerűtlen hülyeség. A romák sem ilyenek, és a valóság is nagyon távol áll a filmtől. Ráadásul nem is vicces, a színészek játéka förtelmes.

2018.06.03 mamiéstöti2

Kiválóan jellemzi a cigánysághoz való hozzáállását a magyarságnak, valamint a kultúrájukat és szokásaikat is jól tükrözi a film. A történetet a foci világbajnoksággal fonják össze, miszerint egy kis falu bajnokságának győztes csapata egy régi lakos j... Több

2017.04.11 indingo

Remek kis film. Nagyon jó a humora és külön tetszett, hogy romák állnak a középpontban. Ismeretlen, nem is tanult színészeket berakni a filmbe kockázatos volt, de jól sült el.

A film összbevétele 385 831 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 108 416 455 forintot termelt. A hazai mozik összesen 79 338 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Rozit alakító Farkas Franciska a valóságban is rajong Gáspár Laciért.Szerző: Artemisia

A filmet a nógrád-megyei Acsán forgatták. Szerző: indingo

A Brazilokban számos amatőr roma színész is feltűnik.Szerző: hp

Gáspár Laci önmagát alakítja a filmben.Szerző: hp

(2017. 04. 08.)
Mit ér a cigány, ha sztereotip?
A Brazilok című új magyar film a nyomort romantikussá színezi, a diszkriminációt a futballpályán tereli biztonságos mederbe. A magyar valóságra nyomokban sem hasonlít, de egy kedves, egyszerű kis mese, amin lehet nevetni is. BUJDOSÓ BORI KRITIKÁJA. Több

(2017. 04. 07.)
Lehet egy film csak azért fontos, mert jót akar?
Itt egy film, amelyik minden hibájával együtt sem hazudik. Csak megengedően álmodozik. S szereti az embereket, akikről mesél. Az összeset. Azt is, akinek csinálta a filmet. Azt mondja a Brazilok, hogy a rohadt életbe, hát próbáljuk már egymást szeretni, emberek! Legalább próbálkozzunk. Mondhatná persze úgy is, hogy egy jó film legyen a vége. De bár... Több

(2017. 04. 10.)
Jó szándékú vígjáték, vitatható kivitelezésben – röviden így lehet jellemezni M. Kiss Csaba és Rohonyi Gábor közös filmjét. Bár elvileg érzékeny társadalmi témákat is érintene, az alkotók óvatossága az, ami végül a felszínre tör: ezzel meg is van az év első magyar filmes csalódása. 60/100 Több

(2017. 04. 06.)
A Brazilok kiemelkedik az utóbbi évek magyar vígjátékainak mezőnyéből, könnyed, de ezzel egy időben okosan adagolja a drámai helyzeteket és nem mellesleg reflektál az előítéletekkel teli társadalmunkra. 8/10 Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 04. 23.)
A magyar palettán példátlanul friss humor, sírva nevetés helyett végtelen kedvesség és erőlködésmentesség - valahogy így kéne kinéznie egy könnyed közönségfilmnek, amely tényleg cseppet sem vágyik többre a szórakoztatásnál.

7,5/10 Több