Vélemények: Brazilok (2017)

Sabnock Sanatory   2020. 11. 13.

Egy oltári nagy baromság és valószerűtlen hülyeség. A romák sem ilyenek, és a valóság is nagyon távol áll a filmtől. Ráadásul nem is vicces, a színészek játéka förtelmes.

Artemisia   2018. 02. 21.

Aranyos, megmosolyogtató vígjáték. Autentikus falusi hangulat és kellemes nyári miliő uralják a képi világot, valóban foci vb atmoszféra uralkodik a filmben. A cselekmény inkább a parodizálásra épít, mintsem valódi tétje lenne, de éppen ettől élvezh... több»

mamiéstöti2   2018. 06. 03.

Kiválóan jellemzi a cigánysághoz való hozzáállását a magyarságnak, valamint a kultúrájukat és szokásaikat is jól tükrözi a film. A történetet a foci világbajnoksággal fonják össze, miszerint egy kis falu bajnokságának győztes csapata egy régi lakos j... több»

indingo   2017. 04. 11.

Remek kis film. Nagyon jó a humora és külön tetszett, hogy romák állnak a középpontban. Ismeretlen, nem is tanult színészeket berakni a filmbe kockázatos volt, de jól sült el.

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 29.

Foci és cigányság

A film nézése előtt/közben azon gondolkodtam, hogy lehet-e attól jó egy film, hogy egy fontos témát illeszt a cselekményének középpontjába. A Brazilok ugyanis a társadalmunk egy igencsak megosztó problémát mutat be nagyközönségnek szánt, bő másfél ór... teljes kritika»

HercegPeter   2018. 05. 16.

Vigyázz! A komment helyenként SPOILER-t tartalmazhat! A történet főszála ugyanaz mint száz és száz másik sportfilmben. Viszont a háttértörténet itt az, ami igazán érdekes. Személyes tapasztalatom az, hogy amelyik cigány sportol, azzal nem szoktak gon... több»

Thibo84   2017. 04. 28.

Egy könnyed, laza és még is jó humorú film volt. Csak ajánlani tudom.

Orosz István   2017. 07. 19.

Egészen jó kis magyar film lett, tökéletes társadalom paródiának is felfoghatjuk. A poénok is nagyon hozzá járnak a sikerhez, na mag kis hazánk tehetségei is.

MP170506   2019. 03. 11.

Jó film lett. Remekül tükrözi a magyar mentalitást a romák tekintetében. A humora is jó, bár egy kicsit többet vártam volna. A színészek is jól jatszottak, pedig nem túl ismertek.

Szilonka   2017. 05. 18.

Teljesen rendben volt a film, én nagyon élveztem. A története szórakoztató, szereposztása bevállalós.

Bazzzsi   2017. 11. 01.

Az utóbbi idők mindenképpen legjobb magyar alkotása. Könnyed, nem akar bemagyarázni semmit és nagy életbölcsességek sincsenek benne, még is egy humoros, jó történetű film.

TomÁcs   2018. 04. 14.

Nem lett a legjobb magyar vígjáték, de még így is igényes filmek tartom. Történetben hozta a várhatók, jók voltak a karakterek és a megformálók. Az operatőri munka is tetszett.

VvV   2018. 11. 03.

Helyes film. Én jót nevettem egyes jelentein. A humora a helyén van.

diumiu   2018. 01. 30.

Párom kérésére néztük meg ezt a filmet, én nem igazán hittem benne, de vártam. Pozitívan csalódtam ebben a filmen, engem meggyőzött. Tetszett a történet, a mondanivaló, a szereplők és a kivitelezés is. Örülök, hogy ilyen magyar filmek készülnek, ajánlom mindenkinek!

Lonka   2017. 07. 24.

A film is bebizonyította, hogy igenis tudunk jó filmeket csinálni. Kell egy jó ötlet és egy lelkes csapat. A filmben számos amatőr színész szerepelt, de ez fel se tűnik.

Greeta   2017. 12. 09.

Összességében tetszett a film, de történetben még dolgozhattak volna rajta kicsit gyermeteg, de elnéztem neki, mert remek alakításokat láttam.

Timcsi   2019. 01. 28.

Bátor film. Két közkedvelt témához nyúl. A focim aminek nálunk történelme van, no meg a romaság, ami sokakban rossz érzetet kelt. A története szerintem vicces, jól felépített.

petraszab   2020. 01. 07.

Humoros film volt, de a drámát is meg kell mögötte látni.

Milanman   2017. 11. 28.

Okos, vicces film a magyar társadalomban uralkodó állapotokról, ami egyszerre próbál szórakoztatni, tanítani és nem szégyelli, hogy helyenként akár saját magát is kinevesse. Szerethető alkotás.

Zsceeeka   2017. 12. 30.

Tetszett, hogy be merte mutatni valamennyire, hogy egyes kis falvakban nem minden "tejföl", de azért nagyon óvatosan és kiszínesítve. A poénok egész jók voltak, szerethető film.

csokee38   2018. 04. 14.

Ennél rasszistább filmet még nem is láttam. Minden fehér Magyar csaló és szemétláda a filmben, még a pap is. De ez életszerű egyébként, van is rá remek példa. A feketék is ezt csinálták Amerikában, nem felzárkóztak, hanem követelőztek. Megkapták Detr... több»

Annuska   2018. 04. 11.

A Fingi neven még gondolkodhattak volna, de azt kell mondanom, hogy határozottan kellemes történet. Nincs túltolva a sztori, nem idegesítőek a karakterek és a poénokat is tudtam értékelni.

dovetusfurdo   2019. 01. 09.

Pontosan mit akart a rendező ? Cigányság elnyomását szemléltetni , vagy a falusi foci örömeit? Mindkettőbe gyenge lenne .

szanko   2018. 01. 21.

Tetszett a film hangulata, tényleg vicces. Ugyanakkor egy valóban fontos kérdést dolgoz fel. Nekem bejött és több szempontból is jobbnak gondolom, (mint a sok-sok milliárdból készült) mostanában nagyon felkapott magyar filmeket. Nyilván nem tökélete... több»

Csicsi88   2018. 04. 16.

Nekem nem tetszett a film, vonatott volt és unalmas. A társadalmi problémákról és a foci szeretetéről szól a film. A téma jó lenne, csak a kivitelezés volt döcögős.

Kiss László   2019. 09. 25.

Tetszett.

spikeZ   2017. 04. 09.

A témája nem hozott lázba, de a maga a film abszolút. Nagyon érdekesen csomagolta vígjáték köntösbe a mondanivalóját. Az amatőr színészektől nem kell tartani, tényleg ügyesek voltak. Ha egy jó vígjátékot akarsz látni, merem ajánlani!

juliS   2017. 04. 08.

Na ez igen, kellett már egy ilyen vígjáték, mert a zsáner hazai képviselői nem sokat mutattak az elmúlt években. Hatalmas szíve van ennek a filmnek, és nagyon-nagyon szórakoztató.

Tchiva   2017. 04. 07.

Az elmúlt évek magyar vígjátékai közül klasszisokkal kiemelkedik a Brazilok. M. Kiss Csaba nagyon kellemes csalódást okozott. Csak így tovább a rendezői pályán!