Holdfény királyság

Holdfény királyság

Moonrise Kingdom

1965 nyarán két tinédzser szerelembe esik, és titokzatos egyezségük értelmében együtt szöknek meg a vadonba. A New England-i hatóságok azon dolgoznak, hogy rábukkanjanak a gyerekek nyomára, azonban az eltűnés híre és, egy közeledő vihar alaposan felforgatja a nyugodt közösség… Több

Premier (HU): 2012.05.31.

2022.07.14 tangatamanu

Maradandó alkotás. Hangulat kell hozzá, de igazából, ha nyitott rá az ember, akkor meg is teremti. Ritka, hogy a szatíra egy amerikai filmben is ilyen erőteljes képi világgal párosul.

2015.07.10 dulkap

Igazából nem tudnék konkrét dolgot megfogni a filmben, amitől jó. Talán a könnyedsége vagy az egész filmből áradó kedvesség és jóság. De összességében mégis nagyon jól működik a film a remek szereplőgárdával együtt. Az egyik legjobb Wes Anderson film.

2022.05.04 Dorkateo

Számomra se nem romantikus, se nem mese, se nem vidám. Fájdalmas, szatírikus, a mai világunkról szóló, szomorú történet, szomorú eszközökkel. Kétségtelenül profin elkészítve.

2017.07.18 Deku

Hiábavaló volt a film maga, nekem így ebben a formában nem tetszik. Lehet nyers vagyok de tiszta butaság az egész. Nem ezt vártam tőle bár ez lényegtelen. Nem ajánlom.

2018.06.15 HercegPeter

Elég egyszerű film. A szereplők kicsit le vannak butítva. Nem értem miért kellettek ezek a nagy nevek hozzá. Szerintem például Bruce Willisnek ez a szerep egyáltalán nem állt jól. Viszont a két gyerek nagyon ügyes. Nem lehetett könnyű a szerep egyikü... Több

Több olyan jelenet is látható a filmben, ahol a kórusnak és a zenészeknek a szerző adott instrukciókat.Szerző: Bogi87

A film zenei aláfestését főleg Benjamin Britten művei adják, a többi zene pedig az ő stílusában készült.Szerző: Bogi87

Mindkét ifjú színésznek ez volt az első filmes munkája. A film elkészülte után mindketten ajándékot is kaptak, a lány a kis szürke cicát, a fiú pedig a hátizsákot kapta meg az alkotóktól.Szerző: Bogi87

A Szökés Alcatrazból-ból című filmből a Clint Eastwood által játszott figura szolgált alapul Sam karakteréhez.Szerző: Bogi87