lauralaura   2019. 01. 16.

Annyira annyira annyira jó, olyan igazi mese, amit úgy mindenki élvez, meg szeret és boldog lesz tőle. Nagyon nagyon király színészekkel!! Bárkinek bármikor, tényleg, nézd meg!!!

dulkap   2015. 07. 10.

Igazából nem tudnék konkrét dolgot megfogni a filmben, amitől jó. Talán a könnyedsége vagy az egész filmből áradó kedvesség és jóság. De összességében mégis nagyon jól működik a film a remek szereplőgárdával együtt. Az egyik legjobb Wes Anderson film.

Deku   2017. 07. 18.

Hiábavaló volt a film maga, nekem így ebben a formában nem tetszik. Lehet nyers vagyok de tiszta butaság az egész. Nem ezt vártam tőle bár ez lényegtelen. Nem ajánlom.

HercegPeter   2018. 06. 15.

Elég egyszerű film. A szereplők kicsit le vannak butítva. Nem értem miért kellettek ezek a nagy nevek hozzá. Szerintem például Bruce Willisnek ez a szerep egyáltalán nem állt jól. Viszont a két gyerek nagyon ügyes. Nem lehetett könnyű a szerep egyikü... több»

hackerjulcsi   2015. 01. 26.

Magával ragadott. Ilyenek után nem értem sokszorosan azokat az embereket, akik tyutyujgatják a gyereküket.. mert a gyerekek igenis kemények, főleg egymással. A film szűrője mellesleg nagyon tetszett, szép képvilágot kölcsönzött neki. 5*

Syracuse   2018. 10. 22.

Sablonos a sztori, de teljesen kiforgatva adja elő a film. Wes Anderson nem hazudtolta meg önmagát, kiváló színészgárdát talált elborult filmötletéhez. A látvány 10 pontos, a hangulat is kellően szatirikus, még egy minimális fekete humor is belefért. Abszolút többször nézős film.

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Tetszett ez a film. Aranyos volt, tele jó színészekkel, igazából pont azt kaptam, amit vártam tőle. Aranyosak voltak a gyerekek is, a rendező többi filmjéhez bőven felér (ha nem is a legjobb).

Több olyan jelenet is látható a filmben, ahol a kórusnak és a zenészeknek a szerző adott instrukciókat.

A film zenei aláfestését főleg Benjamin Britten művei adják, a többi zene pedig az ő stílusában készült.

Mindkét ifjú színésznek ez volt az első filmes munkája. A film elkészülte után mindketten ajándékot is kaptak, a lány a kis szürke cicát, a fiú pedig a hátizsákot kapta meg az alkotóktól.

A Szökés Alcatrazból-ból című filmből a Clint Eastwood által játszott figura szolgált alapul Sam karakteréhez.

Hayward rögtön az első próbálkozására megkapta az áhított szerepét.

Gilman a szerepre való felkészülés érdekében megtanult kenuzni, és sütögetni nyílt tűzön.

Az első Wes Anderson film, melyhez Owen Wilson-nak semmi köze nem volt.

Wes Anderson rendező és Bill Murray 6. közös filmje.

Bill Murray mutatta meg Jared Gilman-nak, hogyan kell megkötni egy nyakkendőt.

Roman Coppola is részt vett a történet megírásában, aki Francis Ford Coppola fia volt.