A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt

Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann
Dotty90
Robert Gustafsson

Allan Karlsson (Robert Gustafsson) lassan betölti a százat, a nyugdíjas otthon pedig serényen készülődik a nagy ünnepre. Épp csak az ünnepeltet hagyja hidegen az egész, inkább fogja magát, és lelép. Kevéske pénzéből egy buszjegyet vásárol, ám csakhamar dúsgazdag lesz, ugyanis talál egy táska… Több

Forgatókönyvíró: Felix Herngren, Hans Ingemansson
Zene: Matti Bye
Ország: Németország, Svédország, Egyesült Királyság, Franciaország, Spanyolország, Oroszország
Premier (HU): 2014.06.05.

2020.02.10 elekm90

Jópofa svéd vígjáték, ami egy picit ott vérzik el, hogy egyszerre akar merész komédia és nagyívű kalandfilm lenni. Egy ideig ez működik is, a végére viszont kezd egy kicsit bugyutává válni. Mindent egybevetve így is egy nagyon jó kis film. 7,5/10

2015.01.22 dulkap

Nem olvastam a könyvet, ajánlására néztem meg a filmet. Igazából olyan, mintha két történetet mesélne el a film, de valahogy egyik sincs rendesen kidolgozva. Számomra egyértelműen a jelen időben játszódó részek tetszettek jobban. De megvolt a visszae... Több

2017.05.05 indingo

Meglepően jó a története, annak ellenére, hogy egy öregúr álla a középpontban, pontosabban annak az élete. A maszk borzasztóan gyenge lett, attól nem tudtam elvonatkoztatni.

2016.08.01 Bogi87

Igazán egyedi humorú film, egyszer mindenképpen érdemes megnézni. Én bevallom, többet vártam tőle, mert azt hallottam, hogy könyvben szuper. Sajnálom, hogy a filmben nem tudták olyan jól visszaadni a történetet, de nem rossz.

2017.07.24 Deku

Cím alapján rájöhettem volna, hogy ez nem az én világom lesz és a svéd filmek amúgy sem tartogatnak sok jót. Sajnos azt kell mondjam, hogy egyáltalán nem fogott meg, kezdve azzal, hogy értelmetlen és katyvasz az egész ennek tetejébe pedig teljes kudarc volt karakter fronton.

Az ágyú gyár részt Budapesten Pesterzsébeten, egy öntödében forgatták.Szerző: dulkap

A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt 2013-ban a hatodik legnézettebb film volt Svédországban.Szerző: ps

A filmet 63 millió svéd koronából készítették.Szerző: ps

A kritikusok a filmet a Forrest Gumphoz (1994) hasonlították.Szerző: ps

(2016. 06. 07.)
A könyv rajongóit mindenképpen lebeszélném arról, hogy szerezzenek maguknak egy rossz élményt, a többiek azonban nyugodtan tegyenek vele egy próbát, ugyanis időnként felcsillan benne Jonasson szellemessége és egyedi stílusa. Azonban aki jót akar magának, az inkább szerezze be a könyvet, és szabadságolja magát néhány órára, mert tuti biztos, hogy is... Több