A kém, aki dobott engem (2018)

The Spy Who Dumped Me

indingo   2018. 08. 25.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT:::
Én egy hamisítatlan vígjáték és hatalmas nevetések reményében ültem be a moziterembe. Mint vígjáték, nagyon vérszegény. Bár ez manapság nem meglepő. Évek óta nem láttam normális, valós poénokat felsorakoztató vígjátékot moziban, ami után napokkal később is eszébe jut az embernek egy-egy viccesebb jelenet. A humor részéből sokkal többet ki lehetett volna hozni. Mila Kunis nagyon halovány volt. Annyi humor szorult belé, mint egy döglött meztelencsigába. Meresztgeti a szemét egész film alatt, igazi „ezerarcú“ színésznő. Kate McKinnon személye hozott némi humort csak a filmbe. Gillian Anderson borzasztóan nézett ki benne, rossz volt rá nézni, mint egy múmia. És mindezek azon tények miatt érdekes, ugyanis már jó ideje egy ismert kozmetikai márka arca. A története nem volt annyira rossz. Kicsit ilyen utazós dokumentumfilm jellege volt, ahol bejárják Európa országait. Jó volt látni kis hazánk épületeit, utcáit néhány jelenetben. Persze pont a Budapestes jelentben semmi budapestit nem mutattak. Az elengedhetetlen Rubik-kocka is pár másodpercig látható volt, no meg Árpa Attila, akit hamar eltettek láb alól. Volt némi beszólás a kanadaiaknak is, tudjuk, hogy az amerikaiak nagyon kedvelik őket. A szerelmi szál hagy némi kívánni valót maga után, leginkább, hogy bele se kellett volna tenni. Nagyon erőltetett és izzadságszagú. Az altesti poénoktól itt sem tudtak szabadulni. Az amerikaiaknak ilyen gyenge a bélrendszere, hogy mindentől rájuk jön a nagydolog? A lógó golyókról pedig már ne is beszéljen az ember. Inkább megrökönyödést váltott ki a nézőkből, mint hatalmas kacajokat. A kézi sebváltós autó használhatatlanságát is már jó pár filmben lelőtték. A szuper titkos pendrive elrejtése volt a film legviccesebb jelenete, ahol megpróbálják azt lenyelni, ami utána jött eléggé kiszámítható volt, bár tévedtem egy résnyit. Az akciójelenetek egész tűrhetőek voltak, bár meglepőn sok véres akció volt benne. Temérdek lövöldözés, amit persze a két csaj mindig megúszott ép bőrrel. A legvége is kicsit túlzó volt, hogy a két spiné szuper ügynök lett. Összességében középszerű és feledhető alkotás. Ami pozitívum rajta, hogy legalább Magyarország és néhány honfitársunk keresett rajta egy keveset.

Hetedik   2018. 09. 06.

A legszánalmasabb kém paródia ami valaha készült, kb annyira vicces mint egy gyökérkezelés. Ezek a női komikusok nem igazán tudnak viccesek lenni.

MP170506   2018. 08. 19.

Igazán remek kis vígjáték lett. Jók a poénok, az akciójelenetek, a színészek nagyon jól hozzák a karakterünket. Bár a történet nem nagy újdonság... Megéri megnézni.

Lonka   2018. 08. 25.

Semmi egyediség nincs benne. Harmatgyenge történet, hiteltelen színészi játék. Csak azért néztem meg, mert Magyarországon forgatták.

erahurka   2018. 08. 16.

A film egyetlen pozitívuma Budapest, illetve Kate McKinnon néha eldob pár jó poént, de ennyi. Abszolút felesleges megnézni, minden eredetiséget mellőz.

Sam Heughan
Sam Heughan
Gillian Anderson
Ivanna Sakhno
Susanna Fogel
Mila Kunis

Yo-yo-yobb is lehetett volna… több»

Susanna Fogel filmjével a legnagyobb baj tulajdonképpen az, hogy túl sok minden akar lenni. Egyszerre akar vígjátékként működni, de azért a romantikát és a szerelmes őrlődést se mellőzi, viszont road movieként is megszeretné állni a helyét, és persze az akcióműfajban is ki akarja szolgálni a nézőit. több»

A végeredmény ugyan nem borzalmas, sőt egyszer talán érdemes is lehet megnézni, de a A kém, aki dobott engem sokkal több geget is elbírt volna, mert ez így sajnos félő, hogy ugyanolyan könnyen felejthető lesz, mint Kunis kisasszony minden második filmje. Amúgy meg, ha már Budapest+vígjáték+női titkos ügynök kombó, akkor inkább százszor is A kém… több»

A film címe utalás az 1977-es Roger Moore-féle James Bond-filmre, A kém, aki szeretett engemre.

Kate McKinnon állítólag fiatalabb korában bele volt zúgva Gillian Andersonba. A kém, aki dobott engem az első közös filmjük.

Susanna Fogel rendező elő egészestés filmje.