Közösség

Vélemény:

 

63 A kém, aki dobott engem

(2018)

A kém, aki dobott engem

 
indingo   2018.08.25 22:52
1


Én egy hamisítatlan vígjáték és hatalmas nevetések reményében ültem be a moziterembe. Mint vígjáték, nagyon vérszegény. Bár ez manapság nem meglepő. Évek óta nem láttam normális, valós poénokat felsorakoztató vígjátékot moziban, ami után napokkal később is eszébe jut az embernek egy-egy viccesebb jelenet. A humor részéből sokkal többet ki lehetett volna hozni. Mila Kunis nagyon halovány volt. Annyi humor szorult belé, mint egy döglött meztelencsigába. Meresztgeti a szemét egész film alatt, igazi „ezerarcú“ színésznő. Kate McKinnon személye hozott némi humort csak a filmbe. Gillian Anderson borzasztóan nézett ki benne, rossz volt rá nézni, mint egy múmia. És mindezek azon tények miatt érdekes, ugyanis már jó ideje egy ismert kozmetikai márka arca. A története nem volt annyira rossz. Kicsit ilyen utazós dokumentumfilm jellege volt, ahol bejárják Európa országait. Jó volt látni kis hazánk épületeit, utcáit néhány jelenetben. Persze pont a Budapestes jelentben semmi budapestit nem mutattak. Az elengedhetetlen Rubik-kocka is pár másodpercig látható volt, no meg Árpa Attila, akit hamar eltettek láb alól. Volt némi beszólás a kanadaiaknak is, tudjuk, hogy az amerikaiak nagyon kedvelik őket. A szerelmi szál hagy némi kívánni valót maga után, leginkább, hogy bele se kellett volna tenni. Nagyon erőltetett és izzadságszagú. Az altesti poénoktól itt sem tudtak szabadulni. Az amerikaiaknak ilyen gyenge a bélrendszere, hogy mindentől rájuk jön a nagydolog? A lógó golyókról pedig már ne is beszéljen az ember. Inkább megrökönyödést váltott ki a nézőkből, mint hatalmas kacajokat. A kézi sebváltós autó használhatatlanságát is már jó pár filmben lelőtték. A szuper titkos pendrive elrejtése volt a film legviccesebb jelenete, ahol megpróbálják azt lenyelni, ami utána jött eléggé kiszámítható volt, bár tévedtem egy résnyit. Az akciójelenetek egész tűrhetőek voltak, bár meglepőn sok véres akció volt benne. Temérdek lövöldözés, amit persze a két csaj mindig megúszott ép bőrrel. A legvége is kicsit túlzó volt, hogy a két spiné szuper ügynök lett. Összességében középszerű és feledhető alkotás. Ami pozitívum rajta, hogy legalább Magyarország és néhány honfitársunk keresett rajta egy keveset.