Respect (2021)

Respect

Marc Maron
Tituss Burgess

diumiu   2022. 01. 02.

Nagyon szeretem az életrajzi és zenés filmeket, így nem volt kérdés, hogy ezt a filmet látnom kell. A művésznő munkásságából a legismertebb dalait ismertem, de a történetét viszont nem. Azt kell mondanom, hogy nem vártam semmi extrát ettől a filmtől,... több»

Lóri Ádámcsik   2021. 11. 24.

Vontatott lett

Az előzetes alapján nagyon izgalmasnak tűnt ez az életrajzi film, de sajnos a megnézését követően az kell mondanom, hogy nagyon unalmasan sikerült megrendezni. A szereplők sem fogtak meg kifejezetten.

pav   2021. 08. 08.

Egyébként annyira nem vagyok oda az életrajzi filmekért, de ez engem teljesen magával ragadott. Szerintem mindenképp érdemes megnézni!

Alexa   2021. 11. 27.

Aretha, a "soul királynője". A filmnek úgy álltam neki, hogy aki a zenét szereti, annak mindenképp látnia kell. Nem különösebben rajongok a zenéjéért, de ez a műfaj sokat köszönhet neki. Sallangoktól mentesen csinálták meg a filmet, és kendőzetlenül ... több»

ferkusz   2021. 08. 12.

Mivel imádom Aretha Franklin zenéjét, nem volt kérdés, hogy én ezt a filmet meg fogom nézni. Szerintem csodálatosra sikerült, nagyon megragadja a lényeget az énekesnő életéről. Hihetetlen alkotás!

A film összbevétele 23 087 609 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 635 875 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 532 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jennifer Hudson és Forest Whitaker 2007-ben nyert Oscar-díjat. Jennifer Hudson a Dreamgirls, Forest Whitaker Az utolsó skót király című filmért.

(diumiu)

Jennifer Hudson és Forest Whitaker harmadik alkalommal alakítanak apa-lánya szerepet filmben.

(csd)

Jennifer Hudson és Audra McDonald korábban a Dreamgirls című filmben játszottak együtt.

(csd)

Aretha Franklin személyesen választotta ki Jennifer Hudsont a film főszerepére.

(csd)

A Respect életrajzi filmnek túl jólfésült, túl szemérmes, és néhol még a valóságot is elhazudja, hogy tiszteletreméltó portrét fessen hősnőjéről, Amerika egyik – méltán – nemzeti hőséről. Ám a szoborfaragás nem feltétlenül a legjobb módja a megemlékezésnek, ha meg is akarjuk érteni a művészt, aki sokszor az elébe sodort nehézségek ellenére, sokszor pedig épp azok miatt, azok legyőzése révén vált azzá a művésszé, akit aztán az ehhez fogható életrajzi filmekben ájultan szokás csodálni. Aretha Franklinnek kijár a tisztelet – de egy ennél jobb, komplexebb, belemenősebb életrajzi film is. több»

[...] azzal már nagyon nehéz mit kezdeni, hogy a szűk két és félórás film minden egyes perccel egyre gyengébb: borzasztóan zavaros, néha kapkod, máskor jelentéktelen részleteket elnyújt, nincs igazán íve, s annyira nem akar ártani az énekesnő emlékének, hogy számos magánéleti momentum kapcsán inkább összevissza beszél. Nem elgondolkodtatja a nézőt, hanem félrevezeti. több»