Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Bohemian Rhapsody

Allen Leech

fcbnandi   2020. 04. 10.

Csodálatos volt

Nem tudok mit írni a filmről. Csodálatos volt és napok óta érzem a hatását.. Azonnal megrendeltem Freddie Mercury életrajzi könyvét

Szilonka   2019. 03. 17.

A Queen jött, látott és győzött

A Queen örök, korszakalkotó dalokat írtak. 100 év múlva is mindenki ismerni fogja őket és a nótáikat. Lehengerlőt és megkockáztatom, hogy megismételhetetlent alkottak. A film nem könnyű feladatra vállalkozott. A világtörténelem egyik legismertebb rockbandájáról nem egyszerű filmet csinálni, főleg, ha a frontembert Freddie Mercurynek hívják. A film története elég egyszerű lett. Lassacskán csordogál és sok problémával nem kellett megküzdeniük a szereplőknek. Hamar Freddie lesz a frontember, kisebb nézeteltérést leszámítva rövidesen jönnek a jó dalok és a világsiker. Én kíváncsi lettem volna a gyerekkorára, illetve arra, amikor a film bekapcsolódik az életébe; mit csinált, hogyan telt egy napj... több»

HETEDIK   2018. 11. 13.

Hiteltelen és hatásvadász a Bohém rapszódia

Ez az a film, amire tényleg semmi szükség nem volt, kivéve hogy a Queen tagok újabb bőrt lehúzzanak Freddie Mercury-ról és ismét meggyalázzák minden idők legnagyobb énekesét. Nem elég, hogy Roger és Brian a mai napig hakniznak Adam Lambert-el Queen címszó alatt, most még "alkottak" egy hazugságokkal és csúsztatásokkal teli idealizált hollywoodi sz@rt is erről a legendás bandáról. Az első és legnagyobb gondom maga Rami Malek. Hellyel közzel leutánozta Mercury mozgását a színpadon és a hosszú hajú Freddie-re eléggé hasonlított, de mikor hirtelen ugrottak az időben és a már bajszos és rövid hajú Mercuryt játszotta, na akkor jön ki igazán hogy mennyire eltér a valóditól. Egyrészt sokkal véznább,... több»

dailyfilmsan   2019. 02. 25.

Húha, WOW, ejha.... Így kell megkoronázni egy legendát és tisztelegni előtte. Rami Malek egyszerűen jelzőnélkülien brilliáns leképezést mutatott Freddy Mercury-ról annyira nagyon jó volt nézni a filmet. Igaz vannak részek amik nem felelnek meg az életrajzi valóságnak de mégis ha csak a végső koncertjelenetet nézzük megszólalásig ugyan az mint a valóságban volt. ( még a poharak a zongozán is) Engem elvarázsolt és magávalragadott a hangulata. Annak meg méginkább örülök hogy a főszereplőt Rami Malek-ot elismerték ma hajnalban hiszen csodálatosat alkotott. Rengeteg alázat és idő kellett ehhez. Kultusz film lesz és 10 év múlva is ugyan ilyen jó szívvel fogjuk megnézni azt hiszem.

indingo   2018. 11. 04.

A dalok szuperek, de ezt eddig is tudtuk! A legfőbb bajom, hogy sehol se láttam Freddiet. A film kapcsán bennem maradt hiányérzet. A története eléggé szabdalt.

Nehéz haragudni a Bohém Rapszódia című filmre, mert a legtöbb zenével kapcsolatos jelenetet egyszerűen jó nézni és persze hallgatni. A hazai Queen-rajongók többsége felteszem elégedett lesz a látottakkal, mert nagyjából azt lehet kapni, amire számít az ember, csak sajnos semmi többet. Egy ilyen formabontó, meg nem alkuvó együttes ugyanis egy sokkal bevállalósabb produkciót és jóval kevesebb lódítást érdemelt volna. több»

Egyszer nézős darab, amit nem érdemes kihagyni, de összességében mégis egy kihagyott ziccer, túl sokat akart elmondani, nem túl átgondoltan, így a végeredmény erősen felemás lett. több»

Egyszernézős mozi lett a Bohém Rapszódia, aminek vannak kellemes pillanatai és lesznek is mindig…de míg maga a Queen örökké fennmarad, amíg világ a világ, addig erre az alkotásra 10 év múlva már nem sokan fognak emlékezni, maximum a „Rami Malek jól játszott benne” szinten. több»

A film összbevétele 903 655 259 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 932 395 426 forintot termelt. A hazai mozik összesen 646 101 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film mozikba kerülését megelőző napokban egy különleges soundtracket is kiadtak, amelyen 5 eredeti, eddig kiadatlan felvétel is hallható a Live Aid-en rögzített anyagokból.

A film bemutatójára a londoni SSE Arénában került sor, ami a Wembley stadion mellett található, ahol a Live Aid koncert zajlott 1985-ben.

Annak érdekében, hogy minél hitelesebbek legyenek a legapróbb részletek is a filmben (pl. milyen övet vagy zoknit hordtak a tagok az egyes koncerteken) Greg Brooks, a Queen hangarchívumának vezetője volt a készítők segítségére.