Bohém rapszódia (2018)

Bohemian Rhapsody

HannaK   2020. 09. 23.

Picit több minden beletehettek volna a bandatagok életéből, mindennapjaiból, dalszerzésből. Nem rossz film, de nem lett egy kultfilm.

Artemisia   2020. 06. 23.

Mercury életművéhez méltatlan film

A legnagyobb elismeréssel adózom a Queen munkássága és Freddie Mercury személye és tehetsége előtt. A 3 csillag és a csalódott felhangú kritika tehát nem nekik, hanem Bryan Singer rendezői teljesítményének és a film nyújtotta szegényes élményeknek sz... teljes kritika»

HETEDIK   2018. 11. 13.

Hiteltelen és hatásvadász a Bohém rapszódia

Ez az a film, amire tényleg semmi szükség nem volt, kivéve hogy a Queen tagok újabb bőrt lehúzzanak Freddie Mercury-ról és ismét meggyalázzák minden idők legnagyobb énekesét. Nem elég, hogy Roger és Brian a mai napig hakniznak Adam Lambert-el Queen c... teljes kritika»

indingo   2018. 11. 04.

A dalok szuperek, de ezt eddig is tudtuk! A legfőbb bajom, hogy sehol se láttam Freddiet. A film kapcsán bennem maradt hiányérzet. A története eléggé szabdalt.

ArpiHajdu és Réci   2018. 11. 23.

Aki örökké akart élni

Oké, bevallom. Nem biztos, hogy teljes mértékben elfogulatlanul tudok nyilatkozni egy filmről, amelyben hallhatom a Queen együttes dalait. Már hónapok óta várom a filmet, s mi mást lehet ilyenkor tenni, mint Queent hallgatni. A legtöbb kritika éppen ... teljes kritika»

dailyfilmsan   2019. 02. 25.

Húha, WOW, ejha.... Így kell megkoronázni egy legendát és tisztelegni előtte. Rami Malek egyszerűen jelzőnélkülien brilliáns leképezést mutatott Freddy Mercury-ról annyira nagyon jó volt nézni a filmet. Igaz vannak részek amik nem felelnek meg az éle... több»

Thibo84   2019. 01. 13.

Én soha sem adtam a kritikusok véleményére, és azzal sem foglalkoztam, hogy mit mondanak a rajongok róla. Lehet, hogy vannak eltérések a film és a valóság között - állítólag 11, egy videó vlogger szerint. De mindez ellenére én élveztem a filmet, a sz... több»

Allen Leech
Rami Malek

A film összbevétele 903 655 259 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 934 023 259 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 447 128 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film mozikba kerülését megelőző napokban egy különleges soundtracket is kiadtak, amelyen 5 eredeti, eddig kiadatlan felvétel is hallható a Live Aid-en rögzített anyagokból.

A film bemutatójára a londoni SSE Arénában került sor, ami a Wembley stadion mellett található, ahol a Live Aid koncert zajlott 1985-ben.

Annak érdekében, hogy minél hitelesebbek legyenek a legapróbb részletek is a filmben (pl. milyen övet vagy zoknit hordtak a tagok az egyes koncerteken) Greg Brooks, a Queen hangarchívumának vezetője volt a készítők segítségére.

A zenekar 3 héten keresztül vette fel a Bohém rapszódia című dalát, amely rekord hosszúságúnak bizonyult, ennyi idő alatt egy egész album felvételével végeztek akkoriban.

A film több ponton eltér a valóságtól. Talán a legfontosabb különbség, hogy a Bohém rapszódia az 1985-ös Live Aid koncertig követi nyomon a zenekar történetét, s Mercury éppen a koncert előtt közli társaival a betegségét. A valóságban azonban csak '88-ban értesült az énekes a betegségéről, s '89 májusában közölte azt zenekartársaival.

A főszerepre szánt Sacha Baron Cohen magasabb korhatár besorolású filmet szeretett volna készíteni, ami miatt meggyűlt a baja a producerekkel, akik azt sem nagyon tudták elképzelni, hogy Cohen képes eljátszani egy drámai karaktert. A színész ezen kívül a Queen gitárosával és dobosával, Brian May-el és Roger Taylorral is összeütközött, akik féltek, hogy Cohen csupán egy Freddie Mercury életrajzi filmet szeretne letenni az asztalra, s így a zenekar háttérbe szorulna.

A film forgatása nem volt egyszerű sem a stúdió, sem a stáb számára. Rami Malek többször is panaszkodott Bryan Singer kiszámíthatatlan viselkedésére. A rendező sokszor késett el a forgatásról, vagy egyszerűen meg sem jelent. 2017-ben a hálaadási szünet után Singer három napig nem tűnt fel a forgatási helyszínen, ekkor az operatőr, Newton Thomas Sigel ugrott be a helyére. A rendező állítólag családi okokra hivatkozott, de a 20th Century Fox néhány nappal az esetet követően kirúgta a direktort.

Rami Malek a forgatáson találkozott Freddy Mercury nővérével. "Ez az én Freddym" - mondta a nő nevetve, amikor megpillantotta a színészt, majd könnyekben tört ki a meghatódottságtól.

Rami Malek a The Late Show-ban elmondta, hogy a Lily of the Valley és Somebody to Love a kedvenc Queen-dala.

Rami Malek szerződtetése előtt Ben Whishaw tűnt a befutónak a főszerepre, a 20th Century Fox producerei azonban végül Malek mellett döntöttek.

Nehéz haragudni a Bohém Rapszódia című filmre, mert a legtöbb zenével kapcsolatos jelenetet egyszerűen jó nézni és persze hallgatni. A hazai Queen-rajongók többsége felteszem elégedett lesz a látottakkal, mert nagyjából azt lehet kapni, amire számít az ember, csak sajnos semmi többet. Egy ilyen formabontó, meg nem alkuvó együttes ugyanis egy sokkal bevállalósabb produkciót és jóval kevesebb lódítást érdemelt volna. több»

Egyszer nézős darab, amit nem érdemes kihagyni, de összességében mégis egy kihagyott ziccer, túl sokat akart elmondani, nem túl átgondoltan, így a végeredmény erősen felemás lett. több»

Egyszernézős mozi lett a Bohém Rapszódia, aminek vannak kellemes pillanatai és lesznek is mindig…de míg maga a Queen örökké fennmarad, amíg világ a világ, addig erre az alkotásra 10 év múlva már nem sokan fognak emlékezni, maximum a „Rami Malek jól játszott benne” szinten. több»