Bohém rapszódia (2018)

Bohemian Rhapsody

HETEDIK   2018. 11. 13.
Hiteltelen és hatásvadász a Bohém rapszódia

Ez az a film, amire tényleg semmi szükség nem volt, kivéve hogy a Queen tagok újabb bőrt lehúzzanak Freddie Mercury-ról és ismét meggyalázzák minden idők legnagyobb énekesét. Nem elég, hogy Roger és Brian a mai napig hakniznak Adam Lambert-el Queen címszó alatt, most még "alkottak" egy hazugságokkal és csúsztatásokkal teli idealizált hollywoodi sz@rt is erről a legendás bandáról. Az első és legnagyobb gondom maga Rami Malek. Hellyel közzel leutánozta Mercury mozgását a színpadon és a hosszú hajú Freddie-re eléggé hasonlított, de mikor hirtelen ugrottak az időben és a már bajszos és rövid hajú Mercuryt játszotta, na akkor jön ki igazán hogy mennyire eltér a valóditól. Egyrészt sokkal véznább,... több»

dailyfilmsan   2019. 02. 25.

Húha, WOW, ejha.... Így kell megkoronázni egy legendát és tisztelegni előtte. Rami Malek egyszerűen jelzőnélkülien brilliáns leképezést mutatott Freddy Mercury-ról annyira nagyon jó volt nézni a filmet. Igaz vannak részek amik nem felelnek meg az életrajzi valóságnak de mégis ha csak a végső koncertjelenetet nézzük megszólalásig ugyan az mint a valóságban volt. ( még a poharak a zongozán is) Engem elvarázsolt és magávalragadott a hangulata. Annak meg méginkább örülök hogy a főszereplőt Rami Malek-ot elismerték ma hajnalban hiszen csodálatosat alkotott. Rengeteg alázat és idő kellett ehhez. Kultusz film lesz és 10 év múlva is ugyan ilyen jó szívvel fogjuk megnézni azt hiszem.

indingo   2018. 11. 04.

A dalok szuperek, de ezt eddig is tudtuk! A legfőbb bajom, hogy sehol se láttam Freddiet. A film kapcsán bennem maradt hiányérzet. A története eléggé szabdalt.

ArpiHajdu és Réci   2018. 11. 23.
Aki örökké akart élni

Oké, bevallom. Nem biztos, hogy teljes mértékben elfogulatlanul tudok nyilatkozni egy filmről, amelyben hallhatom a Queen együttes dalait. Már hónapok óta várom a filmet, s mi mást lehet ilyenkor tenni, mint Queent hallgatni. A legtöbb kritika éppen ebben látta a Bohém rapszódia legfőbb hibáját: tuti befutó lesz a film a zenekar rajongóinak, így kielégíti az elsődleges célközönség igényeit, de aki nem rózsaszín szemüvegen keresztül tekint a témára, annak nem lesz más, csak egy egészen korrektül összerakott biográfia. Őszintén szólva nem igazán érdekel, hogy más mit gondol róla, engem teljes mértékben magával tudott ragadni, s ez az, ami igazán lényeges. A záró képsorok, a Live AID pedig egys... több»

MP170506   2019. 03. 03.

Jól sikerült film. Rami Malek kiváló alakítást nyújtott, megérdemelte az Oscar-díjat. Nem igazán ismerem Freddy életét, a film megnézése után olvasgattam róla, így rájöttem, hogy nem teljesen hiteles. De engem magával ragadott teljes mértékben!

Allen Leech
Rami Malek

Nehéz haragudni a Bohém Rapszódia című filmre, mert a legtöbb zenével kapcsolatos jelenetet egyszerűen jó nézni és persze hallgatni. A hazai Queen-rajongók többsége felteszem elégedett lesz a látottakkal, mert nagyjából azt lehet kapni, amire számít az ember, csak sajnos semmi többet. Egy ilyen formabontó, meg nem alkuvó együttes ugyanis egy sokkal bevállalósabb produkciót és jóval kevesebb lódítást érdemelt volna. több»

Egyszer nézős darab, amit nem érdemes kihagyni, de összességében mégis egy kihagyott ziccer, túl sokat akart elmondani, nem túl átgondoltan, így a végeredmény erősen felemás lett. több»

Egyszernézős mozi lett a Bohém Rapszódia, aminek vannak kellemes pillanatai és lesznek is mindig…de míg maga a Queen örökké fennmarad, amíg világ a világ, addig erre az alkotásra 10 év múlva már nem sokan fognak emlékezni, maximum a „Rami Malek jól játszott benne” szinten. több»

A film mozikba kerülését megelőző napokban egy különleges soundtracket is kiadtak, amelyen 5 eredeti, eddig kiadatlan felvétel is hallható a Live Aid-en rögzített anyagokból.

(ArpiHajdu és Réci )

A film bemutatójára a londoni SSE Arénában került sor, ami a Wembley stadion mellett található, ahol a Live Aid koncert zajlott 1985-ben.

(ArpiHajdu és Réci )

Annak érdekében, hogy minél hitelesebbek legyenek a legapróbb részletek is a filmben (pl. milyen övet vagy zoknit hordtak a tagok az egyes koncerteken) Greg Brooks, a Queen hangarchívumának vezetője volt a készítők segítségére.