A Bohém rapszódia élénk és vibráló tablót fest a legendás Queen zenekar történetéről és a konvenciókra fittyet hányó, már-már polgárpukkasztó frontemberének, Freddie Mercurynak a sorsáról. A világ egyik legkedveltebb, legismertebb és egyik legtöbbet utánzott zenésze üstökösként robbant be mind… több»
Prekoncepcióim vannak az életrajzi filmekkel kapcsolatban. Nem szeretem, hogy már a film elején tudom, hogy a főszereplővel - nagyságrendileg - mi fog történni, hogy bizonyos eseményeknek megvan a helyük a filmben, és azok többé-kevésbé úgy fognak me... több»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Freddie Mercury, az emlékében halhatatlan legenda, született Farrokh Bulsara. Freddie származása igencsak sokat firtatott, de hivatalosan indiai származású, és párszi. Ezt azért fontos megemlíteni, mert nagyon szégyellte a származását, nála ez mindig... teljes kritika»
A legnagyobb elismeréssel adózom a Queen munkássága és Freddie Mercury személye és tehetsége előtt. A 3 csillag és a csalódott felhangú kritika tehát nem nekik, hanem Bryan Singer rendezői teljesítményének és a film nyújtotta szegényes élményeknek sz... teljes kritika»
Ez az a film, amire tényleg semmi szükség nem volt, kivéve hogy a Queen tagok újabb bőrt lehúzzanak Freddie Mercury-ról és ismét meggyalázzák minden idők legnagyobb énekesét. Nem elég, hogy Roger és Brian a mai napig hakniznak Adam Lambert-el Queen c... teljes kritika»
Oké, bevallom. Nem biztos, hogy teljes mértékben elfogulatlanul tudok nyilatkozni egy filmről, amelyben hallhatom a Queen együttes dalait. Már hónapok óta várom a filmet, s mi mást lehet ilyenkor tenni, mint Queent hallgatni. A legtöbb kritika éppen ... teljes kritika»
Húha, WOW, ejha.... Így kell megkoronázni egy legendát és tisztelegni előtte. Rami Malek egyszerűen jelzőnélkülien brilliáns leképezést mutatott Freddy Mercury-ról annyira nagyon jó volt nézni a filmet. Igaz vannak részek amik nem felelnek meg az éle... több»
A film összbevétele 903 655 259 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 934 290 459 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 447 128 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
A film mozikba kerülését megelőző napokban egy különleges soundtracket is kiadtak, amelyen 5 eredeti, eddig kiadatlan felvétel is hallható a Live Aid-en rögzített anyagokból.
(ArpiHajdu és Réci )A film bemutatójára a londoni SSE Arénában került sor, ami a Wembley stadion mellett található, ahol a Live Aid koncert zajlott 1985-ben.
(ArpiHajdu és Réci )Annak érdekében, hogy minél hitelesebbek legyenek a legapróbb részletek is a filmben (pl. milyen övet vagy zoknit hordtak a tagok az egyes koncerteken) Greg Brooks, a Queen hangarchívumának vezetője volt a készítők segítségére.
(ArpiHajdu és Réci )A zenekar 3 héten keresztül vette fel a Bohém rapszódia című dalát, amely rekord hosszúságúnak bizonyult, ennyi idő alatt egy egész album felvételével végeztek akkoriban.
(ArpiHajdu és Réci )A film több ponton eltér a valóságtól. Talán a legfontosabb különbség, hogy a Bohém rapszódia az 1985-ös Live Aid koncertig követi nyomon a zenekar történetét, s Mercury éppen a koncert előtt közli társaival a betegségét. A valóságban azonban csak '88-ban értesült az énekes a betegségéről, s '89 májusában közölte azt zenekartársaival.
(ArpiHajdu és Réci )Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »