Bohém rapszódia

Bohemian Rhapsody

A film összbevétele 903 655 259 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 934 290 459 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 447 128 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Rami Malek és Lucy Boynton a forgatáson jöttek összeSzerző: BDJN

A film mozikba kerülését megelőző napokban egy különleges soundtracket is kiadtak, amelyen 5 eredeti, eddig kiadatlan felvétel is hallható a Live Aid-en rögzített anyagokból.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film bemutatójára a londoni SSE Arénában került sor, ami a Wembley stadion mellett található, ahol a Live Aid koncert zajlott 1985-ben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Annak érdekében, hogy minél hitelesebbek legyenek a legapróbb részletek is a filmben (pl. milyen övet vagy zoknit hordtak a tagok az egyes koncerteken) Greg Brooks, a Queen hangarchívumának vezetője volt a készítők segítségére.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A zenekar 3 héten keresztül vette fel a Bohém rapszódia című dalát, amely rekord hosszúságúnak bizonyult, ennyi idő alatt egy egész album felvételével végeztek akkoriban.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film több ponton eltér a valóságtól. Talán a legfontosabb különbség, hogy a Bohém rapszódia az 1985-ös Live Aid koncertig követi nyomon a zenekar történetét, s Mercury éppen a koncert előtt közli társaival a betegségét. A valóságban azonban csak '88-ban értesült az énekes a betegségéről, s '89 májusában közölte azt zenekartársaival.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A főszerepre szánt Sacha Baron Cohen magasabb korhatár besorolású filmet szeretett volna készíteni, ami miatt meggyűlt a baja a producerekkel, akik azt sem nagyon tudták elképzelni, hogy Cohen képes eljátszani egy drámai karaktert. A színész ezen kívül a Queen gitárosával és dobosával, Brian May-el és Roger Taylorral is összeütközött, akik féltek, hogy Cohen csupán egy Freddie Mercury életrajzi filmet szeretne letenni az asztalra, s így a zenekar háttérbe szorulna.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film forgatása nem volt egyszerű sem a stúdió, sem a stáb számára. Rami Malek többször is panaszkodott Bryan Singer kiszámíthatatlan viselkedésére. A rendező sokszor késett el a forgatásról, vagy egyszerűen meg sem jelent. 2017-ben a hálaadási szünet után Singer három napig nem tűnt fel a forgatási helyszínen, ekkor az operatőr, Newton Thomas Sigel ugrott be a helyére. A rendező állítólag családi okokra hivatkozott, de a 20th Century Fox néhány nappal az esetet követően kirúgta a direktort. Szerző: hp

Rami Malek a forgatáson találkozott Freddy Mercury nővérével. "Ez az én Freddym" - mondta a nő nevetve, amikor megpillantotta a színészt, majd könnyekben tört ki a meghatódottságtól. Szerző: hp

Rami Malek a The Late Show-ban elmondta, hogy a Lily of the Valley és Somebody to Love a kedvenc Queen-dala.Szerző: hp

Rami Malek szerződtetése előtt Ben Whishaw tűnt a befutónak a főszerepre, a 20th Century Fox producerei azonban végül Malek mellett döntöttek. Szerző: hp

A forgatás felénél a stúdió kirúgta a rendezőt, Bryan Singert, akitől Dexter Fletcher vette át a direktori széket. Fletchernek mindössze 16 forgatási nap jutott, hogy befejezze a filmet. Szerző: hp

A Queen gitárosa, Brian May első alkalommal 2010. szeptember 17-én a BBC-nek adott interjújában beszélt a Bohém rapszódia filmtervéről. Szerző: hp