A tengeren túlon

Berto49   2017. 01. 17.

Teljesen új arcát mutatta Kevin Spacey ebben a biopic/musical egyvelegben, rengeteget énekelt és táncolt, sőt ő is rendezte. Csak sajnos az a baj, hogy akiről szól a film szinte teljesen ismeretlen és érdektelen számomra, hiszen Bobby Darin nálam sötét ló volt, és a film után sem lesz a kedvencem. Frank Sinatra volt a példakép, de hozzá képest a fasorba sem volt, legalábbis szerintem. 37 éves korában szívbetegségben halt meg, elég furcsa családi körülmények között nevelkedett, amit még külön megnehezített a szívét tönkretevő gyerekkori betegség is. Swing, rock és a végén folk stílusú dalokat énekelt, de játszott filmekben is. Az értékelésem K. S. sokoldalú tehetségének szól, meg az egyik kedvencem is.

Bob Hoskins
John Goodman
Kate Bosworth

A forgatás 2003. novembere és 2004. januárja közt zajlott, 23M $-ból.

Tom Cruise-nak is felajánlották a főszerepet, de neki nem tetszett a forgatókönyv.

Drew Barrymore is esélyes volt Sandra Dee szerepére.