Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Rachel House
Taika Waititi

KCintia   2021. 05. 13.

Nem nagy eresztés

Leültem megnézni a sok jó értékelés miatt, illetve régen röhögtem már egy jót. Ez a film tipikusan nem az a kategória, ami kielégíti az igényeimet. Sok helyen erőltetett, felesleges, bosszantó néha. A befejezése a filmnek viszont jó volt, kellemes.

Deku   2017. 09. 14.

Telis tele volt hibával az amiket kerülendő de ők nem kerülték. Itt a legnagyobb baj az volt, hogy elképesztően gyenge volt a történet. A színészek viszont jól dolgoztak de ez volt az egyetlen pozitív.

indingo   2018. 08. 20.

Volt benne valami egyediség és frissesség. A történet helyenként drámai, másutt humoros. A kissrácot nagyon bírtam benne.

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 02.

"Nem én választottam a macsó életet. A macsó élet választott engem."

A tegnapi nap folyamán sikerült megnéznem a Vademberek hajszáját, amellyel kapcsolatban rengeteg helyről hallottam, hogy így szuper, meg úgy szuper. Ezek természetesen engem is nagyon kíváncsivá tett, mondván: mitől lehet ilyen jó egy új-zélandi film... teljes kritika»

ps   2017. 05. 10.

Zseniális film! Sam Neill tökéletesen illett a szerepbe, a legapróbb részletekig betöltötte a karaktert. Minden pillantása és szava tökéletesen illett a karakterhez. A kissrác is remekül magáévá tette a figurát, szinte megalkotta azt. Két erős színés... több»

dulkap   2017. 05. 06.

Nekem kicsit csalódás a film, Új-Zélandtól kicsit többet vártam. Vannak kifejezetten jó pillanatai, mind a humor, mind a drámaibb részeknél, de összességében kicsit biztonsági játéknak érzem a filmet. Ráadásul a gyámügyes karakterét is túltolták kicsit, ami már nem humoros, hanem irritáló.

HercegPeter   2018. 01. 23.

Szerethető történet szerethető karakterekkel. A film megmutatja, hogy bármikor kezdhetünk új életet, mindegy mi történt a múltban. Az elején féltem, hogy vontatott és unalmas lesz, de szerencsére tévedtem. A látvány szép, a párbeszédek pedig viccesek... több»

A film költségvetése nem derült ki, de jelenleg 5,2 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

A film születésnapos jelenetében a stáb a Happy Birthday című dalt énekelte. A felvétel alatt jöttek rá, hogy mégsem énekelhetik el, ugyanis nem vásárolták meg a dal jogait. A filmben elhangzó "Ricky Baker, It's your Birthday" című dalt a helyszínen írták a színészek.

A filmben maga a rendező, Taika Waititi is feltűnik egy cameo szerep erejéig. Ő alakítja a szakállas lelkészt.

A Vademberek hajszája Taika Waititi rendező negyedik olyan filmje, mely a Sundance Filmfesztiválon debütált.

A Vademberek hajszáját egyetlen kamerával forgatták.

Ez a mindig jókor elsütött, frappáns és sokszínű humor az, ami nem engedi, hogy giccsbe csússzon a történet. Meg az sem, hogy Waititi a jóindulatúan is csak archetipikusnak mondott karakterekből hús-vér embereket formáz, akiknek morózussága vagy épp kicsattanó életkedve mögött is átélhető tragédiák bújnak meg. több»

A film megoldása nem elnagyolt vagy fellengzős, nem kíván nagyot, és még azt is megengedi, hogy kinevessük a szerencsétlen szereplőinket. Esetlegességükben és defektes látásmódjukban válnak éppen szerethetővé és jó példává mindenki számára. Figyeljünk oda egy kicsit a Ricky Bakerekre és Hectorokra!

Értékelés: 81/100 több»

Minden szakmai érdeme mellett a legjobb benne az, hogy elképesztő derű és életöröm árad belőle, miközben cseppet sem válik érzelgőssé. Láthatóan szeretettel fordul a karakterei és a nézője felé is, ezt pedig olyan jó fej és őszinte módon teszi, hogy lehetetlen nem viszontszeretni. 100/100 több»