Vademberek hajszája (2016)

Hunt for the Wilderpeople

Szilonka   2020. 02. 17.

Taika Waititi mindig valami különlegeset készít a Vademberek hajszája is egy ilyen film. Lendületes és akció dús, egyedi.

Deku   2017. 09. 14.

Telis tele volt hibával az amiket kerülendő de ők nem kerülték. Itt a legnagyobb baj az volt, hogy elképesztően gyenge volt a történet. A színészek viszont jól dolgoztak de ez volt az egyetlen pozitív.

indingo   2018. 08. 20.

Volt benne valami egyediség és frissesség. A történet helyenként drámai, másutt humoros. A kissrácot nagyon bírtam benne.

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 02.

"Nem én választottam a macsó életet. A macsó élet választott engem."

A tegnapi nap folyamán sikerült megnéznem a Vademberek hajszáját, amellyel kapcsolatban rengeteg helyről hallottam, hogy így szuper, meg úgy szuper. Ezek természetesen engem is nagyon kíváncsivá tett, mondván: mitől lehet ilyen jó egy új-zélandi film... teljes kritika»

ps   2017. 05. 10.

Zseniális film! Sam Neill tökéletesen illett a szerepbe, a legapróbb részletekig betöltötte a karaktert. Minden pillantása és szava tökéletesen illett a karakterhez. A kissrác is remekül magáévá tette a figurát, szinte megalkotta azt. Két erős színés... több»

dulkap   2017. 05. 06.

Nekem kicsit csalódás a film, Új-Zélandtól kicsit többet vártam. Vannak kifejezetten jó pillanatai, mind a humor, mind a drámaibb részeknél, de összességében kicsit biztonsági játéknak érzem a filmet. Ráadásul a gyámügyes karakterét is túltolták kicsit, ami már nem humoros, hanem irritáló.

HercegPeter   2018. 01. 23.

Szerethető történet szerethető karakterekkel. A film megmutatja, hogy bármikor kezdhetünk új életet, mindegy mi történt a múltban. Az elején féltem, hogy vontatott és unalmas lesz, de szerencsére tévedtem. A látvány szép, a párbeszédek pedig viccesek... több»

Taika Waititi
Rachel House
Rachel House
Taika Waititi
Julian Dennison

A film költségvetése nem derült ki, de jelenleg 5,2 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

A film születésnapos jelenetében a stáb a Happy Birthday című dalt énekelte. A felvétel alatt jöttek rá, hogy mégsem énekelhetik el, ugyanis nem vásárolták meg a dal jogait. A filmben elhangzó "Ricky Baker, It's your Birthday" című dalt a helyszínen írták a színészek.

A filmben maga a rendező, Taika Waititi is feltűnik egy cameo szerep erejéig. Ő alakítja a szakállas lelkészt.

A Vademberek hajszája Taika Waititi rendező negyedik olyan filmje, mely a Sundance Filmfesztiválon debütált.

A Vademberek hajszáját egyetlen kamerával forgatták.

A film forgatása mindössze 5 hetet vett igénybe.

A film költségvetése NZ$4.5 millió volt, melyből két milliót az Új-Zélandi Filmszövetség állt.

A film a 2016-os Sundance Filmfesztiválon debütált január 22-én.

A film nyitóhétvégi bevételi Új Zélandon NZ$1,263,000 volt. Ezzel a Vademberek hajszája minden idők legjobban kezdő új-zélandi produkciója lett.

A Rotten Tomatoes oldalán 99%-os értékelést kapott 126 kritika alapján.

Ez a mindig jókor elsütött, frappáns és sokszínű humor az, ami nem engedi, hogy giccsbe csússzon a történet. Meg az sem, hogy Waititi a jóindulatúan is csak archetipikusnak mondott karakterekből hús-vér embereket formáz, akiknek morózussága vagy épp kicsattanó életkedve mögött is átélhető tragédiák bújnak meg. több»

A Hunt for the Wilderpeople tehát egy olyan film, amely bár sablonokból építkezik, Waititi egyedi humora miatt mégis egyedi, és a két főhős kapcsolatát nem silányítja le holmi hollywoodi giccs szintjére, hanem életszagú párbeszédekkel, szituációkkal és érzelmekkel operál, ezzel egy olyan filmélményt alkotva, amely egyszerre szerethető és vicces, de nem fél a gyerekvédelmi rendszer hibáira, az előítéletekre és a szép új-zélandi tájra sem reflektálni. 9/10 több»

A végére nekem picit darabossá vált a film, és talán már túlzó is, ugyanakkor kár lenne tagadni, hogy az év talán eddigi legszórakoztatóbb darabja a Rendes fickók mellett. Csupaszív film, zseniális humorral és páratlan jó stílusban elénk vezetve. Ne hagyjátok ki! 8,5/10 több»