Vademberek hajszája

Hunt for the Wilderpeople

A film költségvetése nem derült ki, de jelenleg 5,2 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

A film születésnapos jelenetében a stáb a Happy Birthday című dalt énekelte. A felvétel alatt jöttek rá, hogy mégsem énekelhetik el, ugyanis nem vásárolták meg a dal jogait. A filmben elhangzó "Ricky Baker, It's your Birthday" című dalt a helyszínen írták a színészek. Szerző: hp

A filmben maga a rendező, Taika Waititi is feltűnik egy cameo szerep erejéig. Ő alakítja a szakállas lelkészt. Szerző: hp

A Vademberek hajszája Taika Waititi rendező negyedik olyan filmje, mely a Sundance Filmfesztiválon debütált.Szerző: hp

A Vademberek hajszáját egyetlen kamerával forgatták.Szerző: hp

A film forgatása mindössze 5 hetet vett igénybe. Szerző: hp

A film költségvetése NZ$4.5 millió volt, melyből két milliót az Új-Zélandi Filmszövetség állt. Szerző: hp

A film a 2016-os Sundance Filmfesztiválon debütált január 22-én. Szerző: hp

A film nyitóhétvégi bevételi Új Zélandon NZ$1,263,000 volt. Ezzel a Vademberek hajszája minden idők legjobban kezdő új-zélandi produkciója lett. Szerző: hp

A Rotten Tomatoes oldalán 99%-os értékelést kapott 126 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 37.helyén áll.Szerző: Bogi87