Rózsa-sziget

Rózsa-sziget

L'incredibile storia dell'Isola delle Rose

Giorgio Rosa annyira nem találja a helyét a világban, hogy elhatározza: épít magának egyet. Igaz történet alapján készült film egy 1968-as, merész, bátor és megosztó vállalkozásról.

(Varga_Júlia)

Rendező: Sydney Sibilia
Forgatókönyvíró: Francesca Manieri, Sydney Sibilia
Ország: Olaszország
Premier: 2020.12.09. | Netflix (2020.12.10.)

2023.11.26 Török389133

Furcsán indult, de érdekes és vicces film lett belőle, kifejezetten jó volt.

2021.12.07 Képkockák

Több ilyen történetet várnék el a Netflixtől. A színészek, a helyszínek, egyszerűen minden a helyén volt. Remélem, még sok igaz történetet mutatnak be.

2020.12.09 hedva

Abszolút szórakoztató olasz film, remek látványvilággal és nagyon szépen megidézett korral - ráadásul tök jó színészeket találtak hozzá, úgyhogy jó filmélmény bárki számára.

2021.01.04 Réka Pataki

Messze a legjobb új film, amit az utóbbi időben láttam

Nem tökéletes a film, de szórakoztató és tanulságos. És újszerű. Jó színészek, jó látvány és teljesen bolond sztori.

2020.12.11 Tamás

Kedves film, de egy egészen parányit lassú. Nem úgy, hogy lassan bontja ki a cselekményt, hanem hogy az egészben van valami lassúság, ami engem pl nagyon zavart.

Az eset kapcsán az ENSZ meghosszabbította a nemzetközi vizek határait a szárazföldtől 6 mérföld helyett 12 mérföldre.Szerző: Dorkateo

A sziget 55 napig létezett, ezután lerombolták. Szerző: Dorkateo

A Rosa-sziget valóban államként működött, 3 lakosa volt, akik megosztották az állami feladatokat. Hivatalos nyelvük az eszperantó, nevük Respubliko de la Insulo de la Rozoj lett, ám elismertetni az államot soha nem sikerült.Szerző: Dorkateo

A film valódi eseményeken alapul.Szerző: Képkockák

(2021. 01. 14.)
Elszigetelt kísérlet története
A Rózsa sziget célja elsősorban a minőségi szórakoztatás egy igaz történet filmre vitele által, tehát nem ás le az emberi lét nagy mélységeibe, de a moziba járás egyre égetőbb hiányát a Netflixen elérhető olasz filmmel lehet valamennyire enyhíteni. Több