Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A Grand Budapest Hotel (2014)

The Grand Budapest Hotel

Ralph Fiennes
Tony Revolori
Tony Revolori
Ralph Fiennes

László Kakuk   2021. 02. 22.

Hát nem volt egy nagy katarzis, de voltak benne jó szövegek. Meg lehet egyszer nézni.

csd   2020. 10. 30.

Wes Andersonhoz kevés

Bár Wes Anderson az egyik személyes kedvenc rendezőm, tőle aztán jöhet bármi, a Grand Budapest Hotelnél inkább kellemes emlékeim fűződnek ahhoz, amikor megnéztem a moziban, de mint film az Anderson életműben már kevésbé átütő. Valahol az utolsó között kullog, és csupán a Moonliht Kindomot előzi meg. Ha valaki még nem látott volna semmit ettől a rendezőtől, javaslom, ne ezzel kezdje.

hp   2015. 01. 24.

Wes Anderson nagy zseni, az egyik kedvenc rendezőm, A Grand Budapest Hotel pedig egy igazi remekmű.

erare   2015. 02. 18.

Ez a film szerintem zseniális! Színészei, azok magukra öltött filmbeli jellemei, a film humora, a zene, a történet banalitása, mégis különlegessége mind-mind együtt ad egy fenomenálisan szórakoztató produkciót.

dailyfilmsan   2020. 11. 17.

A maga hangulatával és atmoszférájával, sajátos miliőjével bűvöl el a film. Egész jó és szórakoztató, a szereposztás is kiváló, mindegyik színész remekel. Számomra kellemes időtöltés volt megnézni ezt a filmet.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 06.

Wes Anderson egy nagyon különleges és egyedi rendező, ehhez kétség sem férhet. Van, akinek bejön a stílusa, van, akinek nem igazán, de az biztos, hogy nem lehet közömbösen hozzáállni. A látványvilág, a zene, a kamerakezelés, az első osztályú szereplő... több»

Deku   2017. 07. 18.

Ralph Fiennes miatt vágtam bele a filmbe mert hát az ő neve számomra egyet jelent a tökéletes szórakozással. De itt sajnos nem ezt jelentette. A történet nem tetszett és más egyéb sem.

Kedveskedés a magyarok számára: Bill Murray karakterének neve M. Ivan, egybeolvasva mivan, vagyis egy magyar kérdőmondat. Egyébként Murray-nek ez volt a hetedik közös filmje Wes Andersonnal.

A vége-stáblistánál egy kis rajzolt karakter nagyszerű muzsikára orosz táncot jár.

(Mavil)

A filmben a három idősíknál más-más felbontású képet alkalmaztak, ahogy egyre inkább visszatérünk a múltba, úgy szűkül össze.

(Mavil)

A Grand Budapest Hotel mostanáig már 69 és félmillió dollárt hozott vissza.

(Mavil)

A sztori Stefan Zweig német író művei (Nyugtalan szív és The Post-Office Girl) alapján készült.