Vademberek hajszája (2016)

Hunt for the Wilderpeople

Vélemények: Vademberek hajszája (2016)

KCintia   2021. 05. 13.

Nem nagy eresztés

Leültem megnézni a sok jó értékelés miatt, illetve régen röhögtem már egy jót. Ez a film tipikusan nem az a kategória, ami kielégíti az igényeimet. Sok helyen erőltetett, felesleges, bosszantó néha. A befejezése a filmnek viszont jó volt, kellemes.

Deku   2017. 09. 14.

Telis tele volt hibával az amiket kerülendő de ők nem kerülték. Itt a legnagyobb baj az volt, hogy elképesztően gyenge volt a történet. A színészek viszont jól dolgoztak de ez volt az egyetlen pozitív.

indingo   2018. 08. 20.

Volt benne valami egyediség és frissesség. A történet helyenként drámai, másutt humoros. A kissrácot nagyon bírtam benne.

ArpiHajdu és Réci   2017. 06. 02.

"Nem én választottam a macsó életet. A macsó élet választott engem."

A tegnapi nap folyamán sikerült megnéznem a Vademberek hajszáját, amellyel kapcsolatban rengeteg helyről hallottam, hogy így szuper, meg úgy szuper. Ezek természetesen engem is nagyon kíváncsivá tett, mondván: mitől lehet ilyen jó egy új-zélandi film... teljes kritika»

ps   2017. 05. 10.

Zseniális film! Sam Neill tökéletesen illett a szerepbe, a legapróbb részletekig betöltötte a karaktert. Minden pillantása és szava tökéletesen illett a karakterhez. A kissrác is remekül magáévá tette a figurát, szinte megalkotta azt. Két erős színés... több»

dulkap   2017. 05. 06.

Nekem kicsit csalódás a film, Új-Zélandtól kicsit többet vártam. Vannak kifejezetten jó pillanatai, mind a humor, mind a drámaibb részeknél, de összességében kicsit biztonsági játéknak érzem a filmet. Ráadásul a gyámügyes karakterét is túltolták kicsit, ami már nem humoros, hanem irritáló.

HercegPeter   2018. 01. 23.

Szerethető történet szerethető karakterekkel. A film megmutatja, hogy bármikor kezdhetünk új életet, mindegy mi történt a múltban. Az elején féltem, hogy vontatott és unalmas lesz, de szerencsére tévedtem. A látvány szép, a párbeszédek pedig viccesek... több»

Szilonka   2020. 02. 17.

Taika Waititi mindig valami különlegeset készít a Vademberek hajszája is egy ilyen film. Lendületes és akció dús, egyedi.

Berto49   2017. 06. 18.

Igazi önkínzás volt ennek a filmnek a megnézése. Attól a dagadt maori kölyöktől a rosszullét kerülgetett. Szadista gondolat, de én addig tartanám kenyéren és vízen, amíg le nem ad min. 20 kilót. Sokan remek filmnek tartják, lelkük rajta! A filmben lá... több»

7ETEDIK   2017. 06. 01.

Jó kritikákat kapott, nekem viszont nagy csalódás. Értem én, hogy be kívánja mutatni a természethez kötődő embereket, de ilyen unalmasan....a poénok laposak és erőltetettek, a cselekmény kiszámítható és vontatott. Egyedül Sam Neill miatt érdemes megnézni, bár az ő játéka mindig tökéletes. Több volt ebben, sokkal több!

VvV   2018. 10. 29.

Remek páros volt Sam Neill, és a kisfiú. Tetszett a történet, volt benne valami nagyon emberi.

Lonka   2018. 08. 25.

Nem mondom, hogy életem legjobb filmje volt, de bejött. Nagyon bejött. A története tartalmas volt.

MMcFly2015   2017. 08. 02.

Nagyon felfigyeltem rá, mert többen áradnak róla és alapból vevő vagyok az Új Zélandon készült filmekre (meg lassan mindenre, ami elrugaszkodik az amerikai filmgyártástól). Manapság, ha meghalljuk a vígjáték kifejezést, több embernek a műfaj azon h... több»

Timcsi   2019. 02. 02.

A kölyök valóban zseniális és a film is nagyon kedvelhető minden bájával együtt.

Syracuse   2020. 02. 10.

Aranyos kis családi és családbarát kalandvígjáték. Logikát ne sokat keressünk benne, a történet is faék egyszerűségű. De a mondanivalója átjön, ahogy a poénok is, és bő másfél óra szórakozást nyújt. Kell ilyen is, na.

Zsceeeka   2017. 10. 30.

Szerintem nagyon aranyos történet pedig nem vagyok annyira oda a műfajért), a gyerekszínész elvitte szerintem a filmet és Sam Neill is tetszett, ajánlottan is már másnak azóta.

Di Canio   2019. 11. 10.

Ezt még a cinefesten láttam először feliratosan, de úgy is jó volt. A végén felállva tapsoltak az emberek, az ilyen nyugisabb vígjátékok bejönnek mindenkinek.

stomachh   2017. 03. 26.

Hat en nem estem hasra tole. Volt par hangosan rohogos pillanat, de amugy atlagos szinvonalat hozott. Az imdb 7.9 pontja egy vicc...

Gábor Rózsa   2017. 09. 18.

A film kedves és nem nagyon de kellemesen vicces. Szerethető benne minden. Az egyetlen hibája, hogy kicsit lassúcska, nem elég feszes így könnyen el lehet kezdeni rajta agyalni, hogy "mennyi van még?" ami nem szerencsés... de tény, hogy jó film.

lauralaura   2019. 01. 30.

Nagyon nagyon kedves és jó humorú film volt. Ha csak valami kis könnyed szórakozásra vágysz, akkor nézd meg!

Lord British   2018. 01. 29.

Az utóbbi idők egyik legjobb filmje a maga nemében, remekül működik a kémia Ricky és Hector karaktere között. A kiskölyökből szabályosan csak úgy záporoznak az ütős egysorosok, le sem lehet lőni, szembeállítva vele pedig ott van a mogorva és zárkózott öreg, akik kalandjaik során szép lassan összecsiszolódnak.

Kaslerka   2017. 01. 25.

Vígjátéknak vígjáték, de én viccesebb filmre számítottam. A 7 feletti imdb pontszám szerintem vicc. Egyszernézős nagyon.

ionlywearblack   2018. 06. 04.

Még több ilyet!

Tavaly már láttam a filmet, viszont a Deadpool 2 felidézte bennem a kissrác alakítását, így hát újra elmerültem ebben az alkotásban. Maga a film annyira, különleges egyszerűen nem lehet róla rosszat mondani. Ricky (Julian Dennison) lesújtó története,... teljes kritika»

kozse48   2017. 05. 15.

Nem világmegváltás, de nagyon kedves, emberi, hangulatos, szórakoztató film. A Vox 100 %-ot adott, bizony, én is 10/10-et.

Kristofalmos   2016. 11. 04.

Taika Waititi a hétköznapi vámpírok minőségére rátett mégegy lapáttal és egy felejthetetlen mozit készített.

Szilágyi Sándor   2018. 12. 07.

Jó érzés

A társadalom kivetettjeit befogadó humánum és az élet-halált rejtő természet egymásra találása, generációkat összekapcsoló vándorlás- és fejlődéstörténet! Jó érzéseket közvetítő film!

Bernie   2016. 07. 01.

Vidám film, remekül ki lehet alatta engedni a gőzt. Nagyon megnevettetett a sok abszurd helyzete miatt.

tomvétsz   2016. 03. 24.

Ez egy remek vígjáték! Annyit nevettem rajta! Tetszettek nagyon a helyzetkomikumos jelenetek. Igazán gratulálok a forgatókönyvírónak is, mert remek unkát végzett. Nem szokványos film, de én pont az ilyeneket szeretem.