Közösség

Vélemény:

 

78 Vademberek hajszája

(2016)

Vademberek hajszája

 
MMcFly2015   2017.08.02 11:23
0

Nagyon felfigyeltem rá, mert többen áradnak róla és alapból vevő vagyok az Új Zélandon készült filmekre (meg lassan mindenre, ami elrugaszkodik az amerikai filmgyártástól). Manapság, ha meghalljuk a vígjáték kifejezést, több embernek a műfaj azon halmaza ugrik be, mint a Másnaposok, az Amerikai Pite stb.. Pedig érdemes belekóstólni a másik végletbe, ami mondjuk jelen esetben ez film. Szerintem, aki hozzá van szokva a lassabb történetekhez, kizárt dolog, hogy ne értékelje ezt a filmet. A két főszereplő kiegészíti egymást - a gyerek alakítása és maga a megformált karaktere annyira klappol, hogy szinte minden megmozdulásán elmosolyodik az ember, és akkor még a dumájáról még szó sem esett. Érdemes egy HD minőségben megtekinteni a filmet, mert Új Zéland gyönyörű, és elég sokat láthatunk belőle a fentről nézett kameramozgásokból. A zenei aláfestés ilyenkor csak fokozza ezt a gyönyört, tényleg le a kalappal. Teljesen szórakoztató és mégis végig drámai Sam Neill és a gyerek karakterfejlődése, amit egymásból húznak ki. Számomra ami ront az összképen, az a többi mellékszereplő. Számomra túl idétlen volt a környezethez a gyámügyes nő és társa, vagy a bokornak öltözött flúgos fickó. Megértem a pozitív visszajelzéseket, csupa szív és báj ez a film, tényleg kellemes időtöltés volt. Utoljára, ami ennyire megfogott és hasonló párost követ végig, az a St. Vincent, Bill Murray főszereplésével.