Félelem és reszketés Las Vegasban (1998)

Fear and Loathing in Las Vegas

Benicio del Toro
Benicio del Toro
FLEA

uniterra Nézhetetlen  2021. 01. 29.

Egyszerűen nézhetetlen, hulladék.

BoBamburg   2020. 12. 02.

Nem az a film, amit a történet visz el a hátán. Ketten lemennek Las Vegasba, narkóznak orrba-szájba, majd jönnek a bad tripek. Ennyi. Viszont a képi világa, a hangulata, a karakterek és a párbeszédek zseniálisak.

Deku   2017. 10. 25.

Ez egy igazán helyes kis film lett, amit nem bánok, hogy végül megnéztem, nagyon megjárja. Teljesen megérte a belé fektetett pénzt, és stabil filmet hoztak létre.

Norbert93   2018. 09. 12.

Nekem nem tetszett. Egyszer sem volt vicces, egyszer sem tudott olyat mutatni, ami lekötötte volna a figyelmem, annak ellenére, hogy a stílusa nem áll messze tőlem. Unatkoztam a közel 2 órás játékidő alatt.

Attila G.   2019. 06. 21.

Hááát... Igazából nehéz lenne megmondani, hogy milyen indíttatásból néztem meg ezt a filmet moziban több mint 2 évvel a bemutató után. Valószínűleg azért, mert sok jót hallottam és olvastam róla, és szeretem Johnny Depp filmjeit, Christina Ricci film... több»

vivikejencikelara   2016. 10. 23.

Ez a film maga egy eufórikus kábítószeres bódulat. Remek képi világgal rendelkezik. Vannak benne igazán poénos részek, illetve szomorú történések. Igazából nem értem miről is szól maga a film, de elragad és a markában tart.

jencike1985   2017. 06. 01.

Nagyon jó film. Johnny Depp-et megint ki kell emelnem színészi játéka miatt, mert hatalmas. Első nézéskor nem is értettem miért mentek Las Vegasba, ezért meg kellett néznem többször is mire rájöttem hogy a motorverseny miatt mentek, csak igazából nag... több»

Még a forgatás megkezdése előtt Hunter S. Thompson és Johnny Depp autót cserélt. Depp az író Chevrolet-jával rótta hetekig Kaliforniát, így hangolódva rá a szerepére. Közben pedig Thompson a színész járgányával és egy Heidi nevű hölggyel kocsikázgatott, s ezalatt írta meg a Fear and Loathing in Hollywood: My Doomed Love at the Taco Stand című esszéjét, amelyet a Time Magazin le is közölt.

Benicio del Toro a szerep kedvéért 20 kilót szedett fel.

Johnny Depp elmondása szerint a filmben a Bazooko Circus előtt álló gorilla szobor a kertjében áll.

A film alapjául szolgáló könyvben a főszereplő a The Rolling Stones Sympathy for the Devil című számát hallgatja kocsijában, azonban a dal jogainak megvásárlására az alacsony költségvetés miatt nem volt mód.

Dr. Gonzo karakterét egyik barátja, Oscar Zeta Acosta ihlette.