2016.02.23 00:13 TribeBubu Olvasottság: <100x
0

Miért rettegett mindenki a Twin Peakstől?

Nos, nem lett a kedvenceim egyike ez a sorozat. Volt benne sok dolog, ami tetszett, de sok olyan is, ami irritált. Az én ízlésemnek kicsit kicsapongó volt, főleg a szappanoperába, vagy romantikus filmbe illő érzelmi és üzleti életbeli szarkeverés. Inkább egy ízig-vérig természetfeletti és misztikus thrillert vártam volna. Persze részben az is volt.

A zenéjéről zengenek még ódákat. Aláírom, tetszik a zenéje, de olyan nagyon azért nem.

Miért rettegett mindenki a Twin Peakstől?

Viszont egyedi sorozat, az egyszer biztos! Nem vagyok nagy sorozatfüggő, de ki merem jelenteni, hogy nincs még egy ilyen stílusú sorozat (pedig úgy hallom, páran próbálták koppintani.) Az atmoszférája az, ami magával ragadja az embert. Anélkül valószínűleg a második évad első egy-két része után felhagytam volna a nézésével, mert a sztori az első évad végeztével mélyrepülésbe kezdett.

Jövőre (2017-ben) érkezik egy új Twin Peaks. Nem tudok róla sokat, de bízom benne, hogy az 1991–1992-est folytatják. Nagyon pici spoiler, de nem ront a sorozat élményén: az utolsó epizódban volt utalás rá, hogy negyedévszázaddal később esetleg lehetnek még események. Ha jól számolok, 1992 + 25 = 2017

A végére hagytam egy rejtélyt, amire nem találok választ: miért rettegett mindenki a Twin Peakstől? A 30 rész alatt talán 2 olyan képsor volt, amire azt lehet mondani, hogy egy hangyányit ijesztő volt. Azt is megértem, hogy a 90-es évek elején még nem volt annyira megszokott a rémisztgetés, mint napjainkban, de nem hiszem, hogy a magam 5 évével rémálmaim lettek volna egy Twin Peaks epizód megnézése után. Nem értettem volna nagy részét, de nem is ijedtem volna meg tőle. Az X-akták egy néha horrorisztikus és általában hátborzongató sorozat volt, de a Twin Peaks

Sokan félnek a Twin Peakstől, de közülük senki nem tudja megmondani, miért. Csak félnek. Azt hiszem, ez egy megoldatlan ügy marad. Egy X-akta :D

92 Twin Peaks  (1989)

dráma | krimi | misztikus | thriller

Twin Peaks egy kis város, tele látszólag átlagos, jóindulatú polgárokkal, valahol az amerikai-kanadai határ közelében. Egy napon a város melletti folyó a partra mossa egy fiatal... több»

0