Spongyabob Kockanadrág

12. évad (2018) - 27 epizód
13. évad (2020) - 3 epizód

Legjobbra értékelt epizódok

összes rész

SpongyaBob Kockanadrág a Csendes óceán mélyén él egy kisvárosban egy ananász belsejében háziállatával, Csigusszal. A sütödében dolgozó sárga tengeri szivacs élete korántsem mondható unalmasnak, SpongyaBob ugyanis minden adandó alkalommal képes bajba kerülni. Szomszédja… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada, Spanyolország, Koreai Köztársaság, Koreai Népi Demokratikus Köztársaság
Premier: 1999.05.01. | HBO Max (2021.02.05.) | Netflix (2023.10.01.)

2023.11.16 Lipót Testvér

Simpson család gyerekeknek, avagy az irónia mérföldköve.

Ha egy gyerek nem néz Spongyabobot, az valószínűleg elég gyér humorérzékkel fog rendelkezni. Inspiráló az irónia terén, néhány helyen már túltolták, de még így is megvan a hangulat. Szerintem egy gyereknek Spongyabobot kell néznie a humorérzéke normális fejlődése végett. Az életben is megtalálható karakterek felnagyítása, eltúlzása megtanította az ötéves énemet egy nagyon fontos dologra, mely a (nem túl fejlett) humorérzékemet jellemzi: az iróniára. (Persze nem minden ötévesnek ajánlanám.) Környezetemben sajnos számos ember él, akik szerint ez gyakorlatilag kapzsiságra (Rák úr), fennhéjázásra (Tunyacsáp) és ostobaságra (Spongyabob/Patrik) tanítja az ifjú nézőket. Ez hihetetlen, főleg, hogy értelmiségi, egyetemet végzett emberekről beszélünk! Aki azt a következtetést vonja le egy pénzt csókolgató rákról, hogy az egy példakép, annak nemhogy Spongyabobot, hanem televíziót sem szabadna néznie (vagy, mert túl fiatal, vagy, mert gyengeelméjű). És ez a lényeg, hogy a valódi emberek hibáit meglássuk ebben a tengeri herkentyűs karikatúrában, ez alapján pedig javítsunk sajátjainkon.

2017.07.22 Orosz István

Szerintem néha eléggé beteg, egy rajzfilm sorozat, de ez ami tetszik benne. Maga az ötlet is nagyon eredeti, poénos humoros, magyar szinkron szintén zseniális nekem felnőtt fejjel is élvezhető.

2019.07.29 Timon

Zseniális,ahogy van

Sehogy sem tudom megunni ezt a sorozat-ot.Sok poén,humor,olykor beteg,de szanaszét röhögöm magam. Legjobban Rák úr pénzsóvár egyéniségét kedvelem benne,de antöbbi karakter is nagyszerű:Csillag Patrik hülyeségei, Tunyacsáp stílusa,meg még sok mindenki.

2016.08.06 babsy88

Bikini fenék lakóinak története 2 étterem küzdelmével fűszerezve. Irreális valóság megjelenítés sok humorral és Csigusszal. Patrik a legviccesebb karakter benne.

2017.04.14 indingo

Sok igazi karakter fellelhető a sorozatban. Ott van Spongya aki nagyon vicces és igazán jó barát, Rákuram a fukar pénzéhes étterem tulajdonos, meg ott van Patrik a kicsit lüke csillag is.

Több olyan utalás is van a sorozatban, amit csak az idősebb korosztály érthet meg.Szerző: picurka

Az eredeti tervek szerint Patrick egy bártulajdonos lett volna.Szerző: Norbi

Egy diák életét mentett egy Spongyabob résznek köszönhetem amit megnézett, amiben Spongyabob alkalmazta a Heimlich-fogást.Szerző: Norbi

Az első 3 évadban Stephen Hillenburg ellenzése miatt nem sztárok adták hangjukat a szereplőknek.Szerző: mamiéstöti2

2011-ben egy újonnan felfedezett gombafajt neveztek el Spongyabobról.Szerző: mamiéstöti2