Spongyabob Kockanadrág

SpongeBob SquarePants

2023.11.16 Lipót Testvér

Simpson család gyerekeknek, avagy az irónia mérföldköve.

Ha egy gyerek nem néz Spongyabobot, az valószínűleg elég gyér humorérzékkel fog rendelkezni. Inspiráló az irónia terén, néhány helyen már túltolták, de még így is megvan a hangulat. Szerintem egy gyereknek Spongyabobot kell néznie a humorérzéke normális fejlődése végett. Az életben is megtalálható karakterek felnagyítása, eltúlzása megtanította az ötéves énemet egy nagyon fontos dologra, mely a (nem túl fejlett) humorérzékemet jellemzi: az iróniára. (Persze nem minden ötévesnek ajánlanám.) Környezetemben sajnos számos ember él, akik szerint ez gyakorlatilag kapzsiságra (Rák úr), fennhéjázásra (Tunyacsáp) és ostobaságra (Spongyabob/Patrik) tanítja az ifjú nézőket. Ez hihetetlen, főleg, hogy értelmiségi, egyetemet végzett emberekről beszélünk! Aki azt a következtetést vonja le egy pénzt csókolgató rákról, hogy az egy példakép, annak nemhogy Spongyabobot, hanem televíziót sem szabadna néznie (vagy, mert túl fiatal, vagy, mert gyengeelméjű). És ez a lényeg, hogy a valódi emberek hibáit meglássuk ebben a tengeri herkentyűs karikatúrában, ez alapján pedig javítsunk sajátjainkon.

2017.07.22 Orosz István

Szerintem néha eléggé beteg, egy rajzfilm sorozat, de ez ami tetszik benne. Maga az ötlet is nagyon eredeti, poénos humoros, magyar szinkron szintén zseniális nekem felnőtt fejjel is élvezhető.

2019.07.29 Timon

Zseniális,ahogy van

Sehogy sem tudom megunni ezt a sorozat-ot.Sok poén,humor,olykor beteg,de szanaszét röhögöm magam. Legjobban Rák úr pénzsóvár egyéniségét kedvelem benne,de antöbbi karakter is nagyszerű:Csillag Patrik hülyeségei, Tunyacsáp stílusa,meg még sok mindenki.

2016.08.06 babsy88

Bikini fenék lakóinak története 2 étterem küzdelmével fűszerezve. Irreális valóság megjelenítés sok humorral és Csigusszal. Patrik a legviccesebb karakter benne.

2017.04.14 indingo

Sok igazi karakter fellelhető a sorozatban. Ott van Spongya aki nagyon vicces és igazán jó barát, Rákuram a fukar pénzéhes étterem tulajdonos, meg ott van Patrik a kicsit lüke csillag is.

2018.12.05 mamiéstöti2

Szuper mese, igazán kiváló karakterekkel. Patrik a sajátos világával és a Főnök Úr a pénz imádatával. Már többször láttam minden részt, de szívesen megnézem bármikor.

2021.08.03 Laca//Ho/rr/oR//

Bikini Fenék lakói, avagy egy átlagos nap a tenger mélyén gyerekeknek

Egy igazán örök klasszikus a tengerbiológus Stephen Hillenburgtól. Nagy húzás volt tőle megalkotni és a vászonra vinni Bikini Fenék lakóit, és mindennapjaikat megrajzolni részről részre, szórakoztató karakterekkel a fedélzeten. Olyan érdekes mesebeli karakterek tökéletesek gyerekeknek, mint Spongyabob Kockanadrág, a kicsit egyszerű Csillag Patrik, a házsártos szerencsétlen (két lökött szomszéd közt lakó) Tintás Tunyacsáp és a pénzéhes Főnök Úr (Eugene Harold Rák). Frappáns, szerethető mesebeli karakterek, és mindenki kedvenc étterme, a sokszor helyszínt adó részeknek oszlopos eleme a Rozsdás Rákolló. Igazán szerethetők, némelyik részben pedig eléggé fárasztóak már felnőtt szemmel, de mégis csak egy nagy sikerű rajzfilm két mozifilmmel gyerekeknek.

2018.04.22 TomÁcs

Gyermekeknek még nem való, felnőtt korosztályból pedig a kicsit nem normális kedvence lehet. ÉN nagyon bírom. Egyszerű, rövid kis részek, sok-sok humorral.

2016.05.17 VvV

Beteg mese az egy biztos, de felnőtt fejjel is élvezhető. Nekem tetszik.

2018.07.25 Norbi

Spongyabob a nagybetűs MESE. Minden részétől lehet fogni a hasunkat a röhögéstől, és igencsak könnyen megszerethető bugyuta karakterekben bővelkedik. A mai napig megállja a helyét a mesék között.

2017.07.25 Lonka

A régebbi részek szerintem jobbak voltak, a mostaniak már nem tetszenek annyira. Azt sem tudom hogy knek a fejéből pattant ki, hogy egy tengeri szivacsról készítsen mesét.

2017.12.17 Greeta

Az első néhány évad jobb, mint a későbbiek. Ilyen kicsit agyilag visszamaradt mese, bár szeretem. Rengeteg butaság van benne, de ezen túl kell lépni.

2019.03.29 Timcsi

Üde színfolt a mesék világában. Szeretem a rövid kis részeit és a humorát.

2018.03.23 XETH

Nagyon viccesnek találom. Első sorban felnőtteknek, vagy nagyobb gyerekeknek való mese, a kicsiknek lehet eléggé beteg, de ha belegondolok legalább nem erőszakos mese. A mókustól azért befeszülök. Szeretem a mókusokat, de ez a karakter rém idegesítő.