1. évad (1989) - 8 epizód
Warren Frost
Michael Ontkean
Harry Goaz
Ian Buchanan

Twin Peaks egy kis város, tele látszólag átlagos, jóindulatú polgárokkal, valahol az amerikai-kanadai határ közelében. Egy napon a város melletti folyó a partra mossa egy fiatal lány holttestét. Az ügy kivizsgálására Dale Cooper (Kyle MacLachlan) különleges nyomozó érkezik, akit a helyi… Több

Premier (HU): 2006.01.15.

2024.02.19 Schumy1

Mai szemmel nem is értem, hogy hogy engedhették meg, hogy gyerekként nézzem. Igaz, mindig későn volt, javarészt aludtak már a felénél az ősök, én meg eltakart arccal, az újaim között leskelődve néztem. Nagyon tetszett a hátborzongató zenéje. Azóta se néztem újra.

2021.09.28 F79

Önmagunk fogságában

Ha Twin Peaks városába látogatunk, az égig érő duglászfenyők ölelte festői tájon, ahol a folyó zuhatagban végződik, egy barátságos névtábla köszönt bennünket az út szélén. A helybeliek udvarias vidéki emberek, akik legfőképpen a maguk dolgával törődn... Teljes kritika

Akkoriban nagyon bejött.Érdekes megközelítése egy bűnügynek,érdekes színészi játék,de a zene viszont zseniálisra sikerült.Nem rossz mozi!

2017.12.13 Yosihiro

Kicsit nosztalgiáztam mikor újra láttam , de szerettem és jó újra látni. Szerintem amikor még elsőnek adták akkor ez nagy számnak számított. Mára ugyan elkopottnak tűnik de a varázsa megvan :)

2017.08.19 Deku

Az új sorozat sokkal inkább emészthető számomra mint itt ez az eredeti. Nem rossz ezt nem mondhatom de nem is vált kedvencemmé. Átlagos kategóriát üti meg erősen.

A sorozat eredetileg a Northwest Passage címet kapta volna.Szerző: dulkap

Hank Jennings börtönszáma, a 24601 ugyanaz, mint Jean Valjean börtönszáma a Nyomorultak című regényben.Szerző: ps

A pilotot két órásra tervezték. Az amerikai adók ezt két egyórás részként sugározták, Európában pedig ugyanez filmként a mozikban került bemutatásra.Szerző: ps

Josie az eredeti elképzelés szerint olasz származású lett volna.Szerző: ps

Sherilyn Fenn az 1990-es Playboy decemberi számának borítójára került.Szerző: ps

(2015. 12. 15.)
A Twin Peaks az a fajta örök klasszikus, amitől a néző tényleg azt érzi, hogy megnyerte az ötöslottót, majd elvesztette a szelvényt. Feldolgozhatatlan. Több