Advertisement

Kényszerzubbonyban (1964)

Strait-Jacket

Diane Baker
Joan Crawford

Filmbarbár   2019. 03. 19.

Jóindulatból közepes...

A gyakorlott filmnézőnek William Castle neve olvastán/hallatán valószínűleg nem az jut az eszébe, hogy ez az ember remekműveket hozott tető alá. Nos, a jelen produkcióval is nagyjából ez a helyzet. A slasher/suspense/lélektani thriller-dráma műfaji k... teljes kritika»

danny   2014. 10. 23.

Nem egy rossz film, de azért csalódott vagyok. Valamilyen Psycho-hoz hasonló filmet vártam, de köze sincs ehhez a vonalhoz, ráadásul Joan Crawford alakítása szörnyen idegesítő.

feri1   2014. 10. 21.

Elképesztően hátborzongató ez a film így, hatvan év után is. Igazi ideglelős, de nem naturalisztikus. Gyakorlatilag a téboly analízise.

Joan Crawford egyik hobbija a kötés volt. A forgatási szünetekben is gyakran művelte, és ebbe a filmbe is belevette.

(Filmbarbár )

Joan Crawfordnak jóváhagyási joga volt a forgatókönyvet és a szereposztást illetően.

(Filmbarbár )

A fejek levágásának hangját úgy rögzítették, hogy egy kellékes egy baltával egy görögdinnyét vágott ketté.

(Filmbarbár )

A filmben a Crawfordról készült mellszobor valódi volt, egy jugoszláv művész készítette el 1941-ben.

(Filmbarbár )

A dr. Andersont alakító Mitchell Cox a valóságban nem színész volt, hanem a Pepsi cég alelnöke. Joan Crawford a producer, William Castle beleegyezése nélkül vonta őt be a filmbe.