Kényszerzubbonyban

Kényszerzubbonyban

Strait-Jacket

Egy kettős gyilkosságot elkövető anyuka 20 év elmegyógyintézeti kezelés után hazatér idegenkedő lányához. Az anyjától távol nevelkedett fiatal teremtés nem igazán örül a találkozásnak és napról napra egyre gyanúsabbnak találja anyja… Több

Premier: 1964.01.19.
Diane Baker

2019.03.19 Filmbarbár

Jóindulatból közepes...

A gyakorlott filmnézőnek William Castle neve olvastán/hallatán valószínűleg nem az jut az eszébe, hogy ez az ember remekműveket hozott tető alá. Nos, a jelen produkcióval is nagyjából ez a helyzet. A slasher/suspense/lélektani thriller-dráma műfaji k... Teljes kritika

2014.10.23 danny

Nem egy rossz film, de azért csalódott vagyok. Valamilyen Psycho-hoz hasonló filmet vártam, de köze sincs ehhez a vonalhoz, ráadásul Joan Crawford alakítása szörnyen idegesítő.

2014.10.21 feri1

Elképesztően hátborzongató ez a film így, hatvan év után is. Igazi ideglelős, de nem naturalisztikus. Gyakorlatilag a téboly analízise.

Joan Crawford egyik hobbija a kötés volt. A forgatási szünetekben is gyakran művelte, és ebbe a filmbe is belevette.Szerző: Filmbarbár

Joan Crawfordnak jóváhagyási joga volt a forgatókönyvet és a szereposztást illetően.Szerző: Filmbarbár

A fejek levágásának hangját úgy rögzítették, hogy egy kellékes egy baltával egy görögdinnyét vágott ketté.Szerző: Filmbarbár

A filmben a Crawfordról készült mellszobor valódi volt, egy jugoszláv művész készítette el 1941-ben.Szerző: Filmbarbár

A dr. Andersont alakító Mitchell Cox a valóságban nem színész volt, hanem a Pepsi cég alelnöke. Joan Crawford a producer, William Castle beleegyezése nélkül vonta őt be a filmbe.Szerző: Filmbarbár