Elátkozottak gyermekei

Elátkozottak gyermekei

The Bad Seed

Egy anya gyanítani kezdi, hogy lánya egy szívtelen gyilkos, miután egyik osztálytársa különös körülmények közt vízbe fullad.

(dulkap)

Rendező: Mervyn LeRoy
Író: William March
Forgatókönyvíró: John Lee Mahin, Maxwell Anderson
Premier: 1956.09.12.

The Bad Seed  (2018)

The Bad Seed  (1985)

2021.02.16 vazul

Nagyon jó film, képtelen voltam elszakítani a figyelmemet a képernyőről, annyira tele volt feszültséggel. Pedig általában nehéz lekötni a figyelmemet. Ez szerintem mindent elmond - ajánlom a régi filmek szerelmeseinek.

2021.02.15 Cs. Balázs

Nagyon jó film, bár kissé túljátszották a szereplők a szerepeiket, a történet vége, amit utólag tettek hozzá, is erőltetett lett, illetve maga a sztori se áll mindig erős lábakon, de egy születetten gonosz gyermek története mindig meglehetősen hidegr... Több

A film William March (1893–1954), amerikai író azonos című regénye (The Bad Seed -1954) alapján íródott.Szerző: Cs. Balázs

Ez a film nem jelent meg Magyarországon ezzel a címmel. Rajongói felirat címe. (library.hungaricana.hu)Szerző: Teemeah

A film szerepel a Steven Jay által szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Értékelés: 7.5/10
(2020. 02. 12.)
The Bad Seed (1956)
Megtekintés: Sokat nem tudtam a filmről, mielőtt megnéztem, ám a szinopszis egy a korát talán megelőző témát feszegetett: mi történne akkor, ha kiderülne, hogy a gyermeked valószínűleg egy hidegvérű gyilkos? És még kiskorú. Több