Gyilkos vagyok (1944)

Double Indemnity

Gyilkos vagyok

Deku   2017. 09. 13.

Simán vártam volna még több pörgést izgalmat vagy nem is tudom. Nem rossz ez csak szimplán gyenge. Habár biztos van akinek ez a harmatos verzió is bejön de az nem én voltam/vagyok.

Milanman   2016. 02. 11.

Tökéletes film-noir esszencia, minden elemében élvezetes, izgalmas, a mai napig megállja a helyét. Fantasztikus alkotás.

NorbiP   2017. 03. 12.

Billy Wilder ismét bebizonyította, hogy ért a filmrendezéshez. Még a mai napig nagyon jó alkotás, bárkinek ajánlom, aki szeret a (régi) bűnügyi filmeket.

Henczi   2015. 05. 29.

Annak ellenére hogy egy több mint 70 éves film, mai szemmel is egy izgalmas, figyelmet lekötő, érdekes film, ami időtálló. A színészek alakítása meggyőző, igényes, karakteresek a szereplők. Érdemes megnézni.

mrfaktor   2016. 04. 26.

Egyik kedvenc régi filmem. Valami hihetetlen, hogy már akkoriban tudtak ilyen feszült krimit rendezni. Egy két jelenetnél csaknem leizzad az ember, annyira nem lehet tudni merre halad tovább a cselekmény. Kár, hogy ezeket a régebbi filmeket nem nézik annyian.

Fred MacMurray
Fred MacMurray
Edward G. Robinson

A femme fatale neve, Phyllis a görög mitológiát ismerők számára beszélő név, csak az eredeti történetben a szerelem győz a halál felett, míg a filmben a fordítottja történik.

(Berto49 )

James M. Cain (1892-1977) nevéhez más remek filmek irodalmi előzményei is kapcsolódnak, mint többek között "A postás mindig kétszer csönget" (számos filmadaptációja ismert), és a "Mildred Pierce" (Kertész Mihály, 1945, Todd Haynes, 2011, ötrészes tévésorozat). Két legismertebb regényét a hardboiled krimi műfajához sorolják.

(Berto49 )

A film ismert címváltozata: Kettős kárigény, ami a biztosítási szakmában azt jelenti, hogy kis valószínűségű halálesetkor a biztosítási összeg kétszeresére jogosult a kedvezményezett.