Gyilkos vagyok (1944)

Double Indemnity

Érdekességek: Gyilkos vagyok (1944)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A femme fatale neve, Phyllis a görög mitológiát ismerők számára beszélő név, csak az eredeti történetben a szerelem győz a halál felett, míg a filmben a fordítottja történik.

(Berto49 )

James M. Cain (1892-1977) nevéhez más remek filmek irodalmi előzményei is kapcsolódnak, mint többek között "A postás mindig kétszer csönget" (számos filmadaptációja ismert), és a "Mildred Pierce" (Kertész Mihály, 1945, Todd Haynes, 2011, ötrészes tévésorozat). Két legismertebb regényét a hardboiled krimi műfajához sorolják.

(Berto49 )

A film ismert címváltozata: Kettős kárigény, ami a biztosítási szakmában azt jelenti, hogy kis valószínűségű halálesetkor a biztosítási összeg kétszeresére jogosult a kedvezményezett.

(Berto49 )

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1944-ben.

James M. Cain 1943-mas regényén alapul, melynek címe Double Indemnity.

5 millió dolláros bevételt produkált.

980 ezer dollárból jött létre a gyártás.

A BBC listája szerint a 35. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 29. helyen àll ezen a listàban.

Billy Wilder első thrillere.

(kázsé)

A hetvenes években terveztek egy remake-t Robert Redforddal.

(kázsé)

Raymond Chandler egyetlen filmes megjelenése.

(kázsé)

Az első jelentben, mikor Walter megcsókolja Phyllist, Fred MacMurray magán felejtette a jegygyűrűjét.

(kázsé)

2007-ben az Amerikai Filmintézet minden idők 29. legjobb filmjének ítélte.

(kázsé)

Mr. Dietrichson keresztneve sosem derül ki.