Kamerales (1960)

Peeping Tom

Sabnock Sanatory   2020. 08. 08.

Egyik barátom tanácsára, kérésére néztem meg hosszas vita és beszélgetések után. Na igen, nem csalódtam. Az aberráció egyik iskolapéldája. Zseniális mestermunka. Michael Powellt a film bemutatója után sok szakmabeli és civil is támadta.

A film összbevétele 83 957 dollár volt (imdb.com).

Michael Powell cameoja: Mark apját alakítja, s abban a házi videóban látható, amelyet a főszereplő mutat Helennek.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Az 1980-as években ismét bemutattàk, mindez Martin Scorsese-nek volt köszönhető. Ekkor a kritikusok, akik koràbban erőteljesen bíràltàk, megkövették Michael Powell-t, fejet hajtottal előtte.

Bemutatàsàt követően erőteljes kampànyt indítottak ellene, erkölcstelennek nevezték.

A film tönkretette Michael Powell ígéretesnek induló karrierjét.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Martin Scorsese állítólag ötezer dollárt fizetett a film új kópiájáért, amelyet 1979-ben levetítettek a New York-i Filmfesztiválon, így a film ismét bekerült a köztudatba.

Ez egy nagyon kegyetlen film, amit ha megnézünk, joggal merül fel bennünk a kérdés: most mik vagyunk mi, gyilkosok vagy áldozatok? 9/10 több»