Kamerales

Kamerales

Peeping Tom

Michael Powell filmje a voyeurizmus egy ritka kegyetlen válfaját mutatja be egy pszichopata operatőr gyermekkori traumáin, szexuális problémáin és felnőttkorban jelentkező gyilkos ösztönein keresztül.

(dulkap)

Rendező: Michael Powell
Forgatókönyvíró: Leo Marks
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1960.04.07.

2021.11.09 Filmbarbár

Perverz gyilkos a kamera mögött

Néha megesik, hogy ha két film egyazon időben készül, az egyik hírneve elhomályosítja a másikét. Sajnálatos módon így járt jelen filmünk, a Kamerales is, amely 1960-ban készült, a témája egy pszichopata gyilkos ámokfutása. És ebből már ki is találhat... Teljes kritika

Egyik barátom tanácsára, kérésére néztem meg hosszas vita és beszélgetések után. Na igen, nem csalódtam. Az aberráció egyik iskolapéldája. Zseniális mestermunka. Michael Powellt a film bemutatója után sok szakmabeli és civil is támadta.

2021.09.28 Petike98

Kétségtelen, hogy ez egy kultikus film, amit mindenkinek látnia kell!

A film összbevétele 83 957 dollár volt (imdb.com).

Michael Powell cameoja: Mark apját alakítja, s abban a házi videóban látható, amelyet a főszereplő mutat Helennek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Az 1980-as években ismét bemutattàk, mindez Martin Scorsese-nek volt köszönhető. Ekkor a kritikusok, akik koràbban erőteljesen bíràltàk, megkövették Michael Powell-t, fejet hajtottal előtte.Szerző: Bogi87

Bemutatàsàt követően erőteljes kampànyt indítottak ellene, erkölcstelennek nevezték.Szerző: Bogi87

(2016. 05. 01.)
Ez egy nagyon kegyetlen film, amit ha megnézünk, joggal merül fel bennünk a kérdés: most mik vagyunk mi, gyilkosok vagy áldozatok? 9/10 Több