Mi történt Baby Jane-nel? (1962)

What Ever Happened to Baby Jane?

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Nagyon jól sikerült alkotás. Magyarul, egy igencsak "fogyasztható" árút kapunk, cserébe az időnkért. Fantasztikus színészi teljesítmények. Drámai képsorok, és az emberi gonoszság szuper ábrázolása!

rbernadett   2015. 11. 15.

Nincs összehasonlítási alapom - egyelőre - a színésznők játékát illetően, de azt mindenképp el kell ismernem, hogy óriási alakítást nyújtanak ebben a filmben, főleg Bette Davis. Tökéletes a rendezés és az operatőri munka. És az a plusz információ, ho... több»

Berto49   2017. 04. 22.

Fantasztikus lélektani horror, kitalálhatatlan csavarral a végén. Bette Davis (Tolnay Klári) és Joan Crawford (Sütő Irén) két, illetve négy színészóriás, mert a szinkron is klasszikus!

batukán   2015. 12. 30.

Nem nagyon kerül elő ez a film mostanában, pedig közel sem elhanyagolható alkotás. Engem egy dolog zavar benne, kicsit hosszabbra nyúlt, mint kellett volna. De jó film.

Hogy kolléganőjét, Joan Crawfordor ugrassa Bette Davis egy Coca-Cola automatát hozatott a forgatásra. Ugyanis akkoriban Crawford volt a Pepsi cég tulajdonosa.

(HercegPeter)

A Mi történt Baby Jane-nel?-ben nyújtott alakításáért jelölték utoljára Oscar-díjra Bette Davist. A színésznőt összesen tizenegy alkalommal jelölték a Legjobb női főszereplő Oscar-díjra.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Több hàz, ami a filmben megjelenik Hollywood-ban, a DeLongpre Avenue-n talàlható, közel a Harvard Avenue-hoz.

A strandjelenetet Malibu-ban vették fel.