Mi történt Baby Jane-nel?

Mi történt Baby Jane-nel?

What Ever Happened to Baby Jane?

Hat évesen a mindenkit elkápráztató Baby Jane a Hudson család szeme fénye. Az évek múltjával azonban Jane varázsa elhalványul az időközben gyönyörű filmsztárrá cseperedő nővére, Blanche árnyékában. Blanche jó testvér módjára minden filmjénél kiharcolja, hogy elfeledett húgának is jusson szerep, bár a felnőtt Jane már korántsem olyan "ennivaló", mint annak idején. Blanche karrierjének csúcsán egy titokzatos baleset következtében egész életére nyomorékká válik. Élete hátralevő részét magányosan tölti húga áldozatos felügyelete és gondoskodása mellett. Az önfeláldozó ápolás leple alatt azonban Jane egyre kegyetlenebb kínzásoknak teszi ki nővérét.

Forgatókönyvíró: Lukas Heller
Premier: 1962.10.31.

2018.03.15 Interfectorem Sabnock

Nagyon jól sikerült alkotás. Magyarul, egy igencsak "fogyasztható" árút kapunk, cserébe az időnkért. Fantasztikus színészi teljesítmények. Drámai képsorok, és az emberi gonoszság szuper ábrázolása!

2015.11.15 rbernadett

Nincs összehasonlítási alapom - egyelőre - a színésznők játékát illetően, de azt mindenképp el kell ismernem, hogy óriási alakítást nyújtanak ebben a filmben, főleg Bette Davis. Tökéletes a rendezés és az operatőri munka. És az a plusz információ, ho... Több

2017.04.22 Berto49

Fantasztikus lélektani horror, kitalálhatatlan csavarral a végén. Bette Davis (Tolnay Klári) és Joan Crawford (Sütő Irén) két, illetve négy színészóriás, mert a szinkron is klasszikus!

2015.12.30 batukán

Nem nagyon kerül elő ez a film mostanában, pedig közel sem elhanyagolható alkotás. Engem egy dolog zavar benne, kicsit hosszabbra nyúlt, mint kellett volna. De jó film.

Hogy kolléganőjét, Joan Crawfordor ugrassa Bette Davis egy Coca-Cola automatát hozatott a forgatásra. Ugyanis akkoriban Crawford volt a Pepsi cég tulajdonosa.Szerző: HercegPeter

A Mi történt Baby Jane-nel?-ben nyújtott alakításáért jelölték utoljára Oscar-díjra Bette Davist. A színésznőt összesen tizenegy alkalommal jelölték a Legjobb női főszereplő Oscar-díjra.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Több hàz, ami a filmben megjelenik Hollywood-ban, a DeLongpre Avenue-n talàlható, közel a Harvard Avenue-hoz.Szerző: Bogi87