Godzilla

dulkap   2015. 01. 21.

Vajon Edwards miért ragaszkodik ahhoz, hogy ha valami végre történik a filmjeiben azt baromi sötétben kell ábrázolni, hogy szart se láss belőle. Ugyanez volt jellemző a Monsters-re és ugyanez volt itt elég gyakran. Ott volt a vonatos jelenet vagy pont a leglátványosabbnak tűnő vége. Arról nem beszélve, hogy egy Godzilla filmben szerintem Godzilla legyen a főszereplő, ne csak olyan valaki/valami, aki a két órás film alatt max 20 percet van a vásznon és akkor is súlytalan. Kicsivel több akcióval és több világítással még jó is lehetett volna, de így egy gyenge közepes. Egyébként szerintem pont annyira közepes alkotás, mint az Emmerich féle, csak az nem akart többnek látszani, mint ami.

Orosz István   2016. 05. 28.

Annyira nem rossz, nézhető. Az 1998-as minden szempontból odaveri úgy történet, és kinézetben, Annyi viszont tetszett, hogy itt godzilla azért összecsapott két erős szörnnyel. Az emberiség oldalán áll megmenti az emberiséget. Ritka látni egy ilyen nagy szörnyet jó fiúként a mozivásznon. A második részből ami lesz, kíváncsi vagyok mit tudnak kihozni, még az is lehet hogy jobb lesz mint az első rész,és rájövünk hogy az első rész bevezetés volt valami sokkal nagyobb dologba.

HETEDIK   2019. 06. 04.

Van benne néhány jobb rész, főleg a hídas zúzás, de a végső nagy csata is elég jól nézett ki, a sötétséget és port leszámítva. Viszont sok az üresjárat, Godzilla pedig keveset szerepel, talán 10 percet, pedig elvileg ő a főszereplő. Emmerich filmjét meg se karcolja.

Norbi   2018. 07. 23.

Már jó pár ilyen és ehhez hasonló filmet láttam, ezért voltak versenytársai ennek a filmnek. És a szörnyetegen kívül (ami néha jelenik meg láthatóan ) más nem nagyon sikerült látványosra...vagyis egy két dolog igen, de ezen kívül semmiféle komoly színészi munka nincs mögötte egyszerűen nem tudott, olyat mutatni amitől úgy gondoltam volna, akár egy perc erejéig, hogy megnézem a végéig.

harnas1207 Nézhetetlen  2018. 12. 22.
Csak a méret a lényeg

Godzilla visszatér a vászonra és dagadtabb mint valaha. Mikor megláttam a gömböc óriásszörnyet, elkezdtek potyogni a könnyeim a nevetéstől. Volt szerencsém látni anno a régi japán bábokkal megformált eredeti Godzilla filmeket. Le kell szögezni, ez a mozi azoknak a remakje. (legalábbis más magyarázat nem létezik erre a borzalomra). Nem az amerikai stílusú óriás dinó alkatú tomboló szörnyet hozza el nekünk újra, hanem a keleti túlsúlyos változatát. Ez a lény valójában mindig is az emberek oldalán állt és viccesebbnél viccesebb gonosz társaitól védte meg a Földet. Volt itt óriás teknős, túlméretezett kígyó és krokodil is. Úgy tűnik a rendezők ebben láttak fantáziát és egy sötét verzióba éleszt... több»

Ken Watanabe
Gareth Edwards
Ken Watanabe
Sally Hawkins
Sally Hawkins
Juliette Binoche
David Strathairn

A felnőtteknek szóló játszóházat még mindig inkább a Tűzgyűrű (Pacific Rim, 2013) vagy a Csatahajó (Battleship, 2012) valósította meg jobban. több»

Egy számítógépnek 445 évébe telt volna az összes CGI-t kiszámítani.

Godzilla hátán összesen 89 hegyes rész van.

A filmben látható Godzilla 108.2 méteres nagyságával az eddigi legnagyobb.