Kong: Koponya-sziget

(Kong: Skull Island)

dulkap  2017. 03. 10. 19:17

Szerencsére tanultak a készítők Peter Jackson hibájából és nem eresztették bő lére a filmet. Lényegesen feszesebb és pörgősebb, mint az elődje. Nem állítom, hogy nincsenek ebben pár feleslegesebb jelenet, de egyáltalán nem jellemző. Ráadásul egy megfelelő adag mondanivaló is párosul a látványorgia mellé. Samuel L. Jackson karaktere maga a megtestesült emberiség-metafora. Ha már Jackson, akkor igazából a színészeket nem nagyon lehet kiemelni a filmben, de nagyon a karakterek nem is teszik ezt lehetővé. AZ egyébként tehetséges színészek sokasága hozza a kötelező elvárhatót.
Viszont amit mindenképpen kiemelnék az a látvány. Brutálisan látványos és hihetetlenül profi munkát készítettek a szakemberek. Ráadásul a helyszínnek köszönhetően akkor is van bőven nézni való, amikor nem hemzsegnek CGI-lények. Ha jövőre nem kap legalább egy jelölést technikai szekciókban a film az akadémiától, akkor tovább mélyíti majd bennem a tényt, hogy valóban komolyan vehetetlen már a díj.
Szóval aki szereti az izgalmas és látványos filmeket, annak mindenképpen ajánlom egy-két kisebb hibája ellenére is.

indingo  2017. 04. 10. 17:34

Ingyen néztem IMAX-ben, de annyit nem dobott rajta. A látvány tetszett, nagyon szeretem az ilyen stílusú filmeket, hogy elmegyünk egy ismeretlen szigetre azt majd lesz valami.Sok hasonlóságot véltem felfedezni a JP filmekkel.

ArpiHajdu és Réci  2017. 09. 10. 15:41

Újra itt van minden majmok legnagyobbika, Kong, s visszakanyarodunk a kezdetek kezdetéhez: vietnami háború idején játszódó sztori, eldugott őserdő, furcsa (és nagy termetű) lények, és a legfőbb gonosz: az emberiség. Mindez megspékelve korunk számítógépes technikájával és itt jön a lényeg: kapunk egy rendkívül látványos, CGI-os "popcorn-mozis" menetet, de azt el kell ismernem: a film látványvilága pazar, az idei felhozatalból az egyik legjobb. Az óriáslények már-már egy Verne-műből is előmászhattak volna, kivitelezésük pedig profi (nemcsak ha Kongra gondolunk, hanem mondjuk az óriáspókra vagy a bivalyokra), talán egyedül a gyíkszerű lényeknél vitték túlzásba a CGI-t, így nem lettek túl valósághűek. Azt nem tudom, hogy IMAX-ben, vagy 3-D-ben milyen hatást érhetett el, de erénye, hogy otthoni körülmények között (bár szerényebb kivitelben) is megállja a helyét a látvány. Ami a történetet illeti: echte dzsungeles kalandfilm, amelybe egy csapatnyi ember beleveti magát az eddig ismeretlen területre, aztán kellőképp pórul jár nemcsak a csapat, hanem átvitt értelemben az egész emberiség is (summázhatnánk röviden: ember, ne húzz ujjat az anyatermészettel!) A látvány mellett az akció szcénákra sem panaszkodhatok, Kong első igazi zúzása kellőképp felpörgeti az eseményeket, s a különféle akciók színvonalát tartani is tudja a Vogt-Roberts vezette stáb. Az egyetlen nagy hibája talán csak az, hogy hiába látványfilm, a karakterek kidolgozottságára nem ártott picit nagyobb hangsúlyt fektetni: Tom Hiddlestone hiába a főszereplő, a figurája abszolút jellegtelen, s sajnos a többi nagy név is eléggé egydimenziós. Egyetlen kivételként talán John C. Reilly említhető meg, aki viszont egy nagyon üde színfoltja a filmnek, s talán ő az egyetlen, aki érdemi szimpátiát is képes kiváltani a nézőből. Természetesen a végéről nem maradhatott el egy grandiózus összecsapás a címszereplő és egy másik (itt: gyík) lény között, ahol lett némi "románc kezdeményeződés" (Brie Larson megmentése), ám az dicsérendő, hogy az ember-óriásmajom szerelem teljesen száműződött a sztoriból, arra viszont épp elegendő volt, hogy némi szimpátiát keltsen a nézőben Kong iránt, s bemutassa, hogy a gonosznak hitt lénynél is minden történetben van egy még gonoszabb és ártalmasabb, akivel így vagy úgy, de fel kell venni a harcot. És még valami: aki még nem látta a Koponya-szigetet, az a stáblistánál ne kapcsolja ki. Megkapjuk az utalást Kong következő kalandjára ;)

Orosz István  2017. 07. 18. 11:14

Elég jó film lett, volt benn bőven akció dús jelenet. A szereplő gárdát is nagyon jól összehozták meg kell mondanom, ez nem lett hatalmas bukás, pedig az ember azt gondolná, hogy amelyik már a 100. remake-t kapja az borzalmas, de ezzel szerencsére semmi gond nem volt.

Szilonka  2017. 05. 18. 09:15

A látvánnyal nem volt semmi baj és talán az vitte a hátán a filmet. Történetben egységes sztori és végre egy film, ahol kihagyták a szerelmi szálat.

Thomas Mann
Tian Jing
Tian Jing
Thomas Mann
VOX.hu - Kong: Koponya-sziget
Olyan érzésünk van, mintha egy béna dialógusokkal teli, buta horrort írtak volna át újra meg újra meg újra addig, amíg a filmből is egy fura szörnyhibrid nem lett. Ehhez jön még hozzá, hogy a két főszereplőnek (Tom Hiddleston és Brie Larson) nem sok szerepe van a filmben, de legalább Samuel L. Jackson őrült tekintetét, a szamurájkarddal hadonászó John C. Reillyt és persze a minden eddiginél nagyobb Kongot nem felejtjük. Zúzásnak hangulatos. 70/100
Movieaddicts: Kong: Koponya-sziget
Egy igazán jól működő látványmozi a Kong: Koponya-sziget. Nincs mélysége, se mondvacsinált tanulsága, nem is igazán veszi magát komolyan, de pont ezért annyira szerethető és szórakoztató. A technikai profizmus, a remek képi és verbális humor és a kort megidéző hangulat egy olyan bivalyerős szörnyet teremtettek, ami én is szívesen hazahoznék megmutatni a városi népeknek. 7,5/10
Smoking Barrels: Kong: Koponya-sziget
Összefoglalva: egy igazi bűnös élvezet ez a film, amelyet olyan jól összeraktak, hogy az utolsó percig boldog mosollyal arcunkon nézzük végig, holott nem sok művészi értékkel bír, ámde annál szórakoztatóbb, és ami a legfőbb, el tud jutni a néző szívéig, köszönhetően a CGI, a forgatókönyv, a színészek és a rendező minőségének, de a zene mindenek felett, az adja meg az igazi hangulatot, amelyet magunkkal hozunk ebből az észevesztően dögös kis moziból, amely nem akar több lenni, annál, ami, és ez nagyon jól áll neki. Alig várom, hogy összeengedjék Godzillával Kongot, nagy zúzásnak ígérkezik!

8/10

A film díszleteit Kualoa Ranchen, Hawaii-n építették meg, nem messze onnan, ahol a Jurassic Worldöt is forgatták.

King Kongot sosem ábrázolták még ilyen óriásinak a filmvásznon. A Koponya-szigetben az ikonikus lény közel száz méter magas, míg Peter Jackson filmjében (King Kong) "mindössze" 25 méteres volt.

Az 1976-os King Kongot szintén Hawaii-n forgatták.