Kong: Koponya-sziget (2017)

Tian Jing
Tian Jing
Thomas Mann
Tom Hiddleston

Norbert93   2021. 11. 25.

Rebootok kora

A rebootok korát éljük, megértünk már borzalmasat, rosszat, kevésbé rosszat és még nézhetőt is. A Koponya-sziget az utóbbi kategóriába tartozik, de még mindig azt mondom, hogy a rebootok legfeleslegesebb darabja, tekintve, hogy az előző is éppen alig múlt 10 éves. Bár az egész King Kong nekem a mesefilm-kategóriába sorolható, amit legfeljebb 10-11 éves koromig tartottam igazán jónak, még mindig azt mondom, hogy némi lehetőség és romantika azért van a Koponya-szigetben, de pihenhettek volna még az ötlettel pár évet, persze értem én, hogy mindenki filmes univerzumot akar építeni, de ez a hajó szerintem már elment. Egy stúdió összehozta, mi tátottuk a szánkat, majd egyszer csak vége lett, és a varázs elmúlt.

Artemisia   2018. 01. 17.

Grandiózus alkotás, a legjobb King Kong remake. A cselekményvezetés letisztult, kellően feszült és akciódús. A képminőség nagyszerű, a helyszín jól passzol a film atmoszférájához. Kong megjelenítése rendkívül impozáns, a "személyisége" itt a legmegkapóbb.

Laca//Ho/rr/oR//   2021. 07. 16.

Jól sikerült, király, tele izgalmakkal és egy csodálatos látványvilággal

Kíváncsian vártam, mégis mit tudtak kihozni egy újabb Kong adaptációból, de én személy szerint roppant kellemeset csalódtam. Már az is reménykeltő volt, hogy olyan neveket olvashattunk a stáblistában, mint Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, John Good... teljes kritika»

Shelby07   2018. 01. 19.

Meglepően jó volt a film, tele izgalommal és igényes jelenetekkel. Szép a látványvilág, jó a történet és minden perce tele izgalmakkal. Bátran ajánlom mindenkinek. Tudom, hogy már elcsépelt a King Kong történet, de szerintem ez a film most többet nyújtott annál, hogy van egy hatalmas majom. Nagyon tetszett!

indingo   2017. 04. 10.

Ingyen néztem IMAX-ben, de annyit nem dobott rajta. A látvány tetszett, nagyon szeretem az ilyen stílusú filmeket, hogy elmegyünk egy ismeretlen szigetre azt majd lesz valami.Sok hasonlóságot véltem felfedezni a JP filmekkel.

ArpiHajdu és Réci   2017. 09. 10.

A 2017-es felhozatal egyik legjobbika

Újra itt van minden majmok legnagyobbika, Kong, s visszakanyarodunk a kezdetek kezdetéhez: vietnami háború idején játszódó sztori, eldugott őserdő, furcsa (és nagy termetű) lények, és a legfőbb gonosz: az emberiség. Mindez megspékelve korunk számítóg... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2020. 07. 17.

Ez nem remake, ez egy igazi reboot. Nem is lett valami nagy durranás. Persze a CGI tombol a filmben, de nincs történet, hát kapjunk elő egy óriási őshüllőt! Emberek vs. óriások. Nem túl ötletes dolog, ezerszer lerágott csont az egész. Csalódás. Nekem mindenféleképpen.

A film összbevétele 566 652 812 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 205 033 327 forintot termelt. A hazai mozik összesen 128 487 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben CGI technológiát alkalmaztak.

(7ETEDIK )

King Kongot még soha nem ábrázolták ilyen hatalmasnak.

(7ETEDIK )

Az első King Kong film, ami nem követi teljes egészében a korábbi részek cselekményét.

(7ETEDIK )

A film díszleteit Kualoa Ranchen, Hawaii-n építették meg, nem messze onnan, ahol a Jurassic Worldöt is forgatták.

King Kongot sosem ábrázolták még ilyen óriásinak a filmvásznon. A Koponya-szigetben az ikonikus lény közel száz méter magas, míg Peter Jackson filmjében (King Kong) "mindössze" 25 méteres volt.

Olyan érzésünk van, mintha egy béna dialógusokkal teli, buta horrort írtak volna át újra meg újra meg újra addig, amíg a filmből is egy fura szörnyhibrid nem lett. Ehhez jön még hozzá, hogy a két főszereplőnek (Tom Hiddleston és Brie Larson) nem sok szerepe van a filmben, de legalább Samuel L. Jackson őrült tekintetét, a szamurájkarddal hadonászó John C. Reillyt és persze a minden eddiginél nagyobb Kongot nem felejtjük. Zúzásnak hangulatos. több»