jfruzsi97   2020. 10. 20.

Nagyon tetszett egyik legjobb remake, látványos, jó szereplőkkel. Szerintem a történettel nem volt probléma, mivel élvezhető volt, lekötött.

Shelby07   2018. 01. 19.

Meglepően jó volt a film, tele izgalommal és igényes jelenetekkel. Szép a látványvilág, jó a történet és minden perce tele izgalmakkal. Bátran ajánlom mindenkinek. Tudom, hogy már elcsépelt a King Kong történet, de szerintem ez a film most többet nyújtott annál, hogy van egy hatalmas majom. Nagyon tetszett!

indingo   2017. 04. 10.

Ingyen néztem IMAX-ben, de annyit nem dobott rajta. A látvány tetszett, nagyon szeretem az ilyen stílusú filmeket, hogy elmegyünk egy ismeretlen szigetre azt majd lesz valami.Sok hasonlóságot véltem felfedezni a JP filmekkel.

Artemisia   2018. 01. 17.

Grandiózus alkotás, a legjobb King Kong remake. A cselekményvezetés letisztult, kellően feszült és akciódús. A képminőség nagyszerű, a helyszín jól passzol a film atmoszférájához. Kong megjelenítése rendkívül impozáns, a "személyisége" itt a legmegkapóbb.

ArpiHajdu és Réci   2017. 09. 10.

A 2017-es felhozatal egyik legjobbika

Újra itt van minden majmok legnagyobbika, Kong, s visszakanyarodunk a kezdetek kezdetéhez: vietnami háború idején játszódó sztori, eldugott őserdő, furcsa (és nagy termetű) lények, és a legfőbb gonosz: az emberiség. Mindez megspékelve korunk számítóg... teljes kritika»

dulkap   2017. 03. 10.

Szerencsére tanultak a készítők Peter Jackson hibájából és nem eresztették bő lére a filmet. Lényegesen feszesebb és pörgősebb, mint az elődje. Nem állítom, hogy nincsenek ebben pár feleslegesebb jelenet, de egyáltalán nem jellemző. Ráadásul egy megf... több»

Deku   2018. 02. 15.

Szerintem hangulatos volt, szerethető és könnyed volt a történet. Nagyszerű volt. Nagyon tudtam preferálni ezt a pörgős hangulatot. Igazán szórakoztató film. Ez az egész lényege. Nagyon szerethetőek a karakterek ami szintén fontos egy filmnél.

Thomas Mann
Tian Jing
Tian Jing
Thomas Mann
Tom Hiddleston

A film összbevétele 566 652 812 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 205 033 327 forintot termelt. A hazai mozik összesen 128 487 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben CGI technológiát alkalmaztak.

(HETEDIK )

J.K. Simmons helyére ugrott be Samuel Jackson.

(HETEDIK )

King Kong még soha nem volt ilyen hatalmasnak ábrázolva.

(HETEDIK )

Az első King Kong film, ami nem követi teljes egészében a korábbi részek cselekményét.

(HETEDIK )

A film díszleteit Kualoa Ranchen, Hawaii-n építették meg, nem messze onnan, ahol a Jurassic Worldöt is forgatták.

King Kongot sosem ábrázolták még ilyen óriásinak a filmvásznon. A Koponya-szigetben az ikonikus lény közel száz méter magas, míg Peter Jackson filmjében (King Kong) "mindössze" 25 méteres volt.

Az 1976-os King Kongot szintén Hawaii-n forgatták.

A film IMAX posztere egyfajta tisztelgés az 1979-es kultikus Apokalipszis most előtt.

A filmben egy Oscar-díjas (Brie Larson) és két Oscar-jelölt színész (Samuel L. Jackson, John C. Reilly) is játszik.

A forgatás az Egyesült Államokban, Ausztráliában és Vietnamban zajlott.

Olyan érzésünk van, mintha egy béna dialógusokkal teli, buta horrort írtak volna át újra meg újra meg újra addig, amíg a filmből is egy fura szörnyhibrid nem lett. Ehhez jön még hozzá, hogy a két főszereplőnek (Tom Hiddleston és Brie Larson) nem sok szerepe van a filmben, de legalább Samuel L. Jackson őrült tekintetét, a szamurájkarddal hadonászó John C. Reillyt és persze a minden eddiginél nagyobb Kongot nem felejtjük. Zúzásnak hangulatos. 70/100 több»

Egy igazán jól működő látványmozi a Kong: Koponya-sziget. Nincs mélysége, se mondvacsinált tanulsága, nem is igazán veszi magát komolyan, de pont ezért annyira szerethető és szórakoztató. A technikai profizmus, a remek képi és verbális humor és a kort megidéző hangulat egy olyan bivalyerős szörnyet teremtettek, ami én is szívesen hazahoznék megmutatni a városi népeknek. 7,5/10 több»

Összefoglalva: egy igazi bűnös élvezet ez a film, amelyet olyan jól összeraktak, hogy az utolsó percig boldog mosollyal arcunkon nézzük végig, holott nem sok művészi értékkel bír, ámde annál szórakoztatóbb, és ami a legfőbb, el tud jutni a néző szívéig, köszönhetően a CGI, a forgatókönyv, a színészek és a rendező minőségének, de a zene mindenek felett, az adja meg az igazi hangulatot, amelyet magunkkal hozunk ebből az észevesztően dögös kis moziból, amely nem akar több lenni, annál, ami, és ez nagyon jól áll neki. Alig várom, hogy összeengedjék Godzillával Kongot, nagy zúzásnak ígérkezik!

8/10 több»