drg0602   2020. 02. 16.

Remek kis film, teli jó ötletekkel. Nekem tetszett nagyon a farkas és majom is jó ötlet volt benne. Nem unatkoztam, azt kaptam amire vártam, kaland és akció nagyon zseniális popcorn mozi!

ArpiHajdu és Réci   2019. 03. 14.

„Repül a farkas?... Világos!”

A Rampage óriási pozitívuma, hogy nem árul zsákbamacskát: tisztában van azzal, hogy az alapötlete olyan mértékben bugyuta, ahogy van (ami a ’80-as években video játék formájában működött, az nem biztos, hogy a filmvásznon is klappol), de ha már az al... teljes kritika»

Artemisia   2018. 07. 15.

Kellemes meglepetés volt számomra ez a film. Nagyszerű akciómozi, jól felépített, izgalmas történettel, látványos akciójelenetekkel,tökéletes CGI-vel. Üdítő volt az érzelmi szál Dwayne Johnson és a gorilla között, végre nem csak az volt a tét, hogy m... több»

HETEDIK   2018. 04. 21.

Elégedetten jöttem ki a moziból, mert azt kaptam, amit várni lehetett a filmtől: hatalmas zúzások, néhány poénosabb jelenet, no meg a mindig szimpatikus Rock, aki mára Hollywood legkeresettebb actorává nőtte ki magát. Jeffrey Dean Morgan nagyon jól v... több»

indingo   2018. 04. 12.

Az idei óriás majmos film kipipálva. Elég gyenge eresztés. Az űrben végzett titkos génkísérletekkel indul. Na már ez sok volt, utána az tette fel az i-re a pontot, amikor a gorilla bemutat a Sziklának. Engem a látvány sem tudott túllendíteni a logikátlan sztorin.

beero88   2018. 04. 23.

Tombolás terén nem volt hiány, hogy így mondjam. Amit én hiányoltam belőle az az, hogy lehetett volna egy kicsit több infó is Dwayne karakteréről. Miért lett ember ellenes, mi történt vele a katonai évek alatt, kiknek dolgozott stb. Ezt leszámítva vi... több»

alexxx   2018. 04. 11.

Nos, kezdjük az elején. Én bírom Johnsont és a látványfilmektől sem ver ki a hideg, de összességében ez egy elég közepes film lett. A látvány rendben van, a tempó is stimmel, de valahogy mégis üresnek érzem. Nem úgy, mint egy szuperhősfilmet, hanem i... több»

Brad Peyton
Joe Manganiello
Joe Manganiello
Malin Akerman
Malin Akerman
Dwayne Johnson

A film összbevétele 426 245 950 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 127 032 909 forintot termelt. A hazai mozik összesen 83 341 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film alapjául szolgáló videójátékból sem hiányzott a poén, például éppen valaki zuhanyzott, amikor az óriás szörny támadott és meztelenül emelte ki a figurákat az épületből, mielőtt megette.

Dwayne Johnson a Davis és a George közötti baráti kapcsolatot hiteles bemuatatásához a közte és a Hobbs nevű francia bulldogja közötti kapcsolatból merített ihletet.

A filmben látható génmanipulációs technika állítólag már a valóságban is létezik, CRISPR-nek hívják és lényege, hogy az állatoknak kiemelik egy génjét, hogy ezt egy másik állat tulajdonságaival pótolják (így fordulhat elő például, hogy farkas repülni tud).

Kritikailag a legsikeresebb videojáték adaptáció.

(HETEDIK )

A videojátékban az állatok helyett az emberek nőnek óriásira.

(HETEDIK )

A Rampage Brad Peyton rendező és Dwayne Johnson harmadik közös filmje (Törésvonal - 2015, Utazás a rejtélyes szigetre - 2012).

Dwayne Johnson és Matt Gerald negyedik közös filmje (G.I. Joe, Halálos iramban, Törésvonal).

A film egy 1986-ban megjelent árkád videojáték, a Rampage adaptációja.

A Warner Bros.2009-ben szerezte meg a Rampage című videojáték adaptációjának jogait, amikor felvásárolta a Midway Games-t 33 millió dollárért.

A film forgatása 2017. április 17-én kezdődött meg Chicagóban, Illinois államban.

A Rampage – Tombolás nem lesz egy kultfilm, nem fogok róla ódákat zengeni, hogy nézze meg mindenki, viszont valószínűleg elő fog kerülni valamikor a közeljövőben egy borongósabb hétköznap délutánon szódával elmegy. több»

A Rampage: Tombolás című filmet azoknak ajánlom legfőképpen, akik egy fárasztó nap után ki szeretnének kapcsolódni úgy, hogy közben a lehető legkevesebbet kelljen gondolkodniuk és agyalniuk. Továbbá nem várnak el mást, mint kellő mennyiségű látványorgiával és zúzással tarkított másfél órát. több»

Nagy, buta, de szerethető. több»