Rampage: Tombolás

Rampage

A film összbevétele 428 028 233 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 127 032 909 forintot termelt. A hazai mozik összesen 83 341 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film alapjául szolgáló videójátékból sem hiányzott a poén, például éppen valaki zuhanyzott, amikor az óriás szörny támadott és meztelenül emelte ki a figurákat az épületből, mielőtt megette.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Dwayne Johnson a Davis és a George közötti baráti kapcsolatot hiteles bemuatatásához a közte és a Hobbs nevű francia bulldogja közötti kapcsolatból merített ihletet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben látható génmanipulációs technika állítólag már a valóságban is létezik, CRISPR-nek hívják és lényege, hogy az állatoknak kiemelik egy génjét, hogy ezt egy másik állat tulajdonságaival pótolják (így fordulhat elő például, hogy farkas repülni tud).Szerző: ArpiHajdu és Réci

Kritikailag a legsikeresebb videojáték adaptáció.Szerző: HE7EDIK

A videojátékban az állatok helyett az emberek nőnek óriásira.Szerző: HE7EDIK

A Rampage Brad Peyton rendező és Dwayne Johnson harmadik közös filmje (Törésvonal - 2015, Utazás a rejtélyes szigetre - 2012).Szerző: hp

Dwayne Johnson és Matt Gerald negyedik közös filmje (G.I. Joe, Halálos iramban, Törésvonal).Szerző: hp

A film egy 1986-ban megjelent árkád videojáték, a Rampage adaptációja.Szerző: hp

A Warner Bros.2009-ben szerezte meg a Rampage című videojáték adaptációjának jogait, amikor felvásárolta a Midway Games-t 33 millió dollárért. Szerző: hp

A film forgatása 2017. április 17-én kezdődött meg Chicagóban, Illinois államban. Szerző: hp

Persze fárasztó, nehéz, kemény munka a filmforgatás, főleg, ha a filmben a levegőben vernek szét egy magasan szálló óriás szállítógépet, felhőkarcolókat pusztítanak, és lerombolják Chicago belvárosát. De azért néha kiderül, hogy közben mégis szórakoztató, laza meló. A filmezésnek ebbe a részébe engedett betekintést a Rampage – Tombolás (Rampage, hazai bemutató: április 12.) című akciófilmben profi zsoldos katonát alakító Joe Manganiello, amikor újságíróknak mesélt a Dwayne Johnson meg néhány hatalmasra nőtt vadállat főszereplésével készült filmről. Ami azért is izgalmas, mert Manganiello többek között egy húsz méter magas farkassal vív benne párbajt – miközben a színész öt éven keresztül maga is farkast alakított a True Blood-ban. – Két dolog volt igazán csodás a Rampage – Tombolás készítése közben – mesélte a színész. – Az egyik, hogy ha egy csapat színész ennyi időt tölt együtt egy ilyen kemény forgatáson, ott tényleg nagyon erős barátságok szövődnek. A másik, hogy a stábnak volt néhány Apache helikoptere a munkához. De a szünetekben a pilóták felvittek minket csak úgy repkedni. És ezek katonák voltak, őrült trükköket tudtak. Például a helikopter az oldalára fordul, és a földhöz egészen közel repül. Ja, és a tolóajtó persze nyitva van közben. Én ültem a legszélső ülésen – hú, amit ott átéltem, az egy teljes katasztrófafilm volt! (IC Press) Szerző: hp

Bred Peyton rendező harmadszor dolgozik együtt Dwayne Johnson-nal. Az Utazás a rejtélyes szigetre és a Törésvonal után a Rampage – Tombolás (Rampage, hazai bemutató: április 12.) mindkettejük számára az eddigi legnagyobb film: a Chicagóra támadó, óriásira növő gorilla, szárnyas farkas és krokodil történetének elmeséléséhez kellett az eddigi legnagyobb látvány, legtöbb trükk és a legbonyolultabb akciójelenet. De a rendező azt állítja, hogy számára és Dwayne Johnson számára is a barátságról szól a film: a gyilkos gorilla ugyanis eredetileg – egy titokzatos génkísérlet előtt – a Johnson játszotta figura barátja volt. – A gorillát performance capture-ben vettük fel – magyarázza a rendező újságíróknak. – Vagyis akármekkora is éppen, ott volt egy színész, Jason Liles. Az ő szeme, az ő mozdulatai, az ő grimaszai láthatók a filmben, csak épp egy gorillában. Amikor a gorilla már hatalmas, mi egy óriásdaruval akkor is felhúztuk Jasont a megfelelő magasságba, hogy Dwayne a szemébe nézhessen, és ő színésszel játszhasson, ne csak egy zöld vászon előtt grimaszoljon. A forgatás nagyon kemény volt, nagyon nehéz akciójeleneteket forgattunk stúdióban, levegőben, kábeleken lógva, de ez csak jobban összehozta Dwayne-t és Jasont: és ez nagyszerűen látszik is a filmben – csak ott úgy tűnik, mintha a főhősnek egy emberszabású majom volna a legjobb haverja. (IC Press) Szerző: hp

Nem biztos, hogy ez a hír igaz. Bred Peyton, a Törésvonal rendezője, akinek legújabb filmje, a Rampage – Tombolás (hazai bemutató: április) és a főszereplője Dwayne Johnson mellett egy óriásira nőtt gorilla, farkas és vízi sárkány, azt állítja, hogy még sosem hallott a videójáték-megfilmesítés átkáról. Arról, hogy a videójátékok alapján készült filmek valamiért nem tudnak áttörni. Pedig a Rampage is egy 1986-os Arcade-játék alapján készült. De Peyton azután sem ingott meg, amikor – állítólag két héttel a forgatás befejezése után – valaki elárulta neki, hogy sok filmes és filmrajongó hisz ebben a babonában. Szerinte az ő filmje más. A Rampage-ben a játékosok a mutáns lényeket irányították, és az elpusztított városok (a filmben: Chicago) és házak után járt a pont; a játékosok nem azonosultak egy-egy főhőssel, aki azután a filmvászonra visszatérve csalódást okozhatott, nála viszont van saját, izgalmas sztori. És egy bizonyíték máris van rá, hogy az átok nem fog Peytonon: a Warner Bros. máris leszerződtette a következő, nagy költségvetésű látványfilmje elkészítésére: ebben a bolygók gyarmatosítása során egy fiatal űrhajósnő magára marad egy ellenséges bolygón. Talán még óriásgorillával is találkozik… (IC Press) Szerző: hp