A függetlenség napja 2: Feltámadás (2016)

Independence Day: Resurgence

A függetlenség napja 2: Feltámadás

Jessie Usher
AngelaBaby
Charlotte Gainsbourg
Jessie Usher
AngelaBaby

Eastern79   2021. 03. 02.

Látványos ismétlés

Egy filmklasszikus folytatása majdnem biztos, hogy sosem lesz ugyanolyan jó, hiszen az olyan lenne, mint kétszer egymás után nyerni a lottón ugyanazokkal a számokkal. Nagyon vártam a folytatást, és látványban hozta azt, amiért a képernyő elé ültem. Sokkal többet látni az idegeneket, minden nagyobb, szebb, látványosabb. Egyedül a sztori lett kissé lapos, így inkább csak vizuális örömszerzésre ajánlott. Tipikus látványmozi, kikapcsol másfél órára, és ennyi.

Artemisia   2018. 05. 09.

Egyénileg értékelve egyszeri szórakozásra tökéletesen alkalmas, látványos sci-fi, egészen jó képi világgal, nem a legeredetibb, de pörgős, érdeklődést végig fent tartó sztorival. Viszont A Függetlenség napja folytatásaként megdöbbentően gyenge. Üres,... több»

Orosz István   2016. 06. 29.

Nekem nagyon tetszett, az előbbi kommentekhez annyit tudnánk hozzá fűzni, nem is baj hogy nem sok köze van az első részhez most ez olyan mint a Star Wars 7, és a Star Wars 4 története nagyon megegyezik, ami számomra unalmas volt mert amit a 7-től vár... több»

indingo   2017. 04. 12.

Annyira azért nem volt rossz, persze a húsz évvel ezelőtti sokkal jobb volt. A története elmegy, de ez a kiszabadul az UFO és azonnal tudja használni a gépfegyvert kicsit béna volt.

Yosihiro   2021. 01. 04.

Függetlenség 2.

Az első rész után itt van a második rész, ami szerintem nem lett olyan jó, mint az első. Egyrészt a történet egy kicsit unalmas lett, semmi olyan extrát nem kapunk, ami miatt fel tudnánk szisszenteni. A látványra nem lehet panaszunk, és a végén a csattanó, ami folytatást ígér, az nem lett rossz. A színészekkel nem voltam megelégedve, szerintem nem tudtak pluszt adni a filmhez, ez zavart a legjobban. Összességében a forgatókönyv közepes lett, a rendezés jó. A szereplők sajnos csak a közepes szintet ütik meg. A hangi és képi effektek viszont ott vannak a helyükön, és csak ez volt, amiért ez a produkció jól sikerült. Így a négy csillag az, amit érdemel ez a film. Igazi átélős, hősies jeleneteket nem kapunk. A drámai részek is hamar lezajlanak, és a hangsúly a harcra összpontosul, ami valójában nem is annyira harc, csak a látvány az, ami naggyá teszi. A kis szerelmi romantika viszont jó volt, és a kis humoros beszólások jót tettek a film hangulatának. A nagy méretek miatt igazából nem volt hihető a történet. Remélem, a folytatásban valami ésszerűt fognak kitalálni. Igazából ajánlani tudom mindenki számára, igazi látványos akciós sci-fit kapunk, amit jó nézni, de annyira nem marad meg bennünk, mert valahogy valami hiányzik belőle. Üdv, Yosi

Thibo84   2016. 06. 26.

Az első rész nagyszerű sikeréhez, nem tudott felnőni. Pedig reménykedtem benne, hogy lesz olyan színvonalas, vagy esetleg még túl is szárnyalja az egyet. Hiú ábrándok. Nekem úgy tűnt, hogy hiába az új fiatal színészek, akik állítólag a "főszereplők",... több»

dulkap   2016. 08. 26.

A filmtől én tökéletesen azt kaptam, amit vártam tőle. Egy élvezetes, látványos, izgalmas popcorn mozit, meghintve egy kis humorral. Az első résznél nem jobb ugyan, de hát az műfaján belül alapmű szerintem. De a folytatás abszolút méltó hozzá és jó v... több»

A film összbevétele 389 681 935 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 277 550 272 forintot termelt. A hazai mozik összesen 183 298 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben szereplő Umbutu kitalált afrikai ország.

(Yosihiro )

A film egyike azon kevés hollywoodi filmnek, amelyben Charlotte Gainsbourg (Catherine Marceaux) francia színésznő látható.

(Yosihiro )

A film világpremierje a kaliforniai Los Angeles-i TCL Kínai Filmszínházban volt 2016. június 20-án.

(Yosihiro )

A film reklámturnéja Ausztráliában kezdődött, majd Dubaiba, Berlinbe, Londonba, Mexikóvárosba, New Yorkba, Los Angelesbe és Japánba is eljutott.

(Yosihiro )

Roland Emmerich és a forgatókönyvíró James Vanderbilt második mozifilm-együttműködése; három évvel korábban az Az elnök végveszélyben (2013) című filmben dolgoztak együtt.

(Yosihiro )

Roland Emmerichnek továbbra is a méret a lényeg. Se szenvedély, se bűnös élvezet nincs a Feltámadásban, mert láttuk már ezt, jobban, ügyesebben – számtalanszor. több»

Forradalomra vár a műfaj, de ez a film a maga humorával, józanságot meghazudtoló látványvilágával és őszinte kalandfilm-jellegével nem akar az lenni. Méltó folytatása viszont a zsánert meghatározó eredetinek (és én szeretem!). több»

Feltámadás? Nem. Függetlenség napja? Annak is csak nehezen felismerhető. Reméljük a belengetett harmadik részre szerez magának a széria egy olyan rendezőt és színészgárdát, akik tudnak is ezzel az örökséggel valamit kezdeni, és nem kerül a Transformers-sorozat szomorú sorsára, ez a franchise. több»