Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A függetlenség napja 2: Feltámadás (2016)

Independence Day: Resurgence

A függetlenség napja 2: Feltámadás

dailyfilmsan   2021. 02. 13.

Ez a film nagyon csúnya árnyékot vet elődjére. Iszonyatos fiaskó volt ezt leforgatni, és beleállni a folytatásba. Nem azért, mert nem lehetett volna kivitelezni, hanem azért, mert így lett kivitelezve. Én nagyon szeretem A függetlenség napját, de ez ... több»

Artemisia   2018. 05. 09.

Egyénileg értékelve egyszeri szórakozásra tökéletesen alkalmas, látványos sci-fi, egészen jó képi világgal, nem a legeredetibb, de pörgős, érdeklődést végig fent tartó sztorival. Viszont A Függetlenség napja folytatásaként megdöbbentően gyenge. Üres,... több»

Orosz István   2016. 06. 29.

Nekem nagyon tetszett, az előbbi kommentekhez annyit tudnánk hozzá fűzni, nem is baj hogy nem sok köze van az első részhez most ez olyan mint a Star Wars 7, és a Star Wars 4 története nagyon megegyezik, ami számomra unalmas volt mert amit a 7-től vár... több»

indingo   2017. 04. 12.

Annyira azért nem volt rossz, persze a húsz évvel ezelőtti sokkal jobb volt. A története elmegy, de ez a kiszabadul az UFO és azonnal tudja használni a gépfegyvert kicsit béna volt.

dulkap   2016. 08. 26.

A filmtől én tökéletesen azt kaptam, amit vártam tőle. Egy élvezetes, látványos, izgalmas popcorn mozit, meghintve egy kis humorral. Az első résznél nem jobb ugyan, de hát az műfaján belül alapmű szerintem. De a folytatás abszolút méltó hozzá és jó v... több»

Thibo84   2016. 06. 26.

Az első rész nagyszerű sikeréhez, nem tudott felnőni. Pedig reménykedtem benne, hogy lesz olyan színvonalas, vagy esetleg még túl is szárnyalja az egyet. Hiú ábrándok. Nekem úgy tűnt, hogy hiába az új fiatal színészek, akik állítólag a "főszereplők",... több»

HETEDIK   2018. 11. 04.

A forgatókönyvbe bele lehet kötni, de a látvány önmagáért beszél. Emmerich pedig tetszik vagy sem látványrendező, mint pl. Michael Bay, nála a sztori sosem fő szempont, bár azért rendezett ő olyanokat is, mint a Hazafi. Ha kikapcsoljuk agyunk, jól sz... több»

Jessie Usher
AngelaBaby
Charlotte Gainsbourg
Jessie Usher
AngelaBaby

A film összbevétele 389 681 935 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 277 550 272 forintot termelt. A hazai mozik összesen 183 298 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben szereplő Umbutu kitalált afrikai ország.

(Yosihiro )

A film egyike azon kevés hollywoodi filmnek, amelyben Charlotte Gainsbourg (Catherine Marceaux) francia színésznő látható.

(Yosihiro )

A film világpremierje a kaliforniai Los Angeles-i TCL Kínai Filmszínházban volt 2016. június 20-án.

(Yosihiro )

A film reklámturnéja Ausztráliában kezdődött, majd Dubaiba, Berlinbe, Londonba, Mexikóvárosba, New Yorkba, Los Angelesbe és Japánba is eljutott.

(Yosihiro )

Roland Emmerich és a forgatókönyvíró James Vanderbilt második mozifilm-együttműködése; három évvel korábban az Az elnök végveszélyben (2013) című filmben dolgoztak együtt.

(Yosihiro )

Joey King színésznő és Roland Emmerich író-producer-rendező harmadik együttműködése a Stonewall (2015) és Az elnök végveszélyben (2013) után.

(Yosihiro )

Az idegen harcosok nagyon hasonlítanak a Csillagkapu (1994) halálsiklóira, amelyet szintén Roland Emmerich készített.

(Yosihiro )

A film forgatását körülbelül négy napra le kellett állítani finanszírozási problémák miatt – ezt nyilatkozta a sztár Liam Hemsworth egy interjúban.

(Yosihiro )

Ezt a filmet Robert Loggia színésznek szentelték, aki mind az A függetlenség napja (1996), mind a Függetlenség napja: Feltámadás című filmben szerepelt, és 2015-ben elhunyt. A film végén "In Memoriam: Robert Loggia" felirattal emlékeznek meg róla.

(Yosihiro )

Nem sokkal az első film sikere után a 20th Century Fox nagy összeget fizetett Dean Devlinnek, hogy forgatókönyvet írjon a folytatáshoz. Az elkészülte után azonban Devlin nem adta be a forgatókönyvet, hanem visszaadta a pénzt a stúdiónak, mivel úgy érezte, hogy a történet nem felel meg az első rész folytatásának.

(Yosihiro )

Roland Emmerich korábbi elveit sutba dobva ezúttal a két évtizeddel ezelőtti sikerfilmjének, A Függetlenség Napjának a folytatásában amortizálja le az életterünket. A klasszikus hollywoodi sikerrecept (nagyobb és hangosabb) kreatív ötletekkel gazdagodik, amelyek azonban rendre kihagyott ziccerként mennek a levesbe. Bon Appétit! több»

Látványos mégis üres folytatása egy mára klasszikussá nemesedett popcorn mozinak. Látványfetisiszták előnyben, a többiek készüljenek fel pár kínosan semmitmondó jelenetre. Legalább nevetni lehet rajta, bár nem mindenhol az írók szándéka szerint. több»

A függetlenség napja második része tehát eleinte a kedves, szórakoztató bárgyúság helyett csak az igénytelen idiótaságot hordozza magában, azonban mint egy 20 évnyi rozsdásodás után újjáéledő gépezet, egyre jobban magára talál. A stáblista kezdetén már újra az a mosoly ragyogott az arcomon, ami az első rész során végig. Kevés ez ahhoz, hogy azt mondjam, élveztem a produkciót, de legalább a végeredmény annyira nem fájt - aki viszont a nosztalgiát keresi, az szokás szerint jobban jár az eredeti újranézésével. több»