A függetlenség napja 2: Feltámadás

Orosz István   2016. 06. 29.

Nekem nagyon tetszett, az előbbi kommentekhez annyit tudnánk hozzá fűzni, nem is baj hogy nem sok köze van az első részhez most ez olyan mint a Star Wars 7, és a Star Wars 4 története nagyon megegyezik, ami számomra unalmas volt mert amit a 7-től vártam megkapta a 4. résztől. Ugyan már emberek dög unalom lett volna ha arról szólt volna, hogy húsz év után visszajönnek az ufok és ugyanúgy lemásolva az elő részt veri vissza az emberiség. Szerintem nagyon jó lett nekem nagyon tetszett!

indingo   2017. 04. 12.

Annyira azért nem volt rossz, persze a húsz évvel ezelőtti sokkal jobb volt. A története elmegy, de ez a kiszabadul az UFO és azonnal tudja használni a gépfegyvert kicsit béna volt.

dulkap   2016. 08. 26.

A filmtől én tökéletesen azt kaptam, amit vártam tőle. Egy élvezetes, látványos, izgalmas popcorn mozit, meghintve egy kis humorral. Az első résznél nem jobb ugyan, de hát az műfaján belül alapmű szerintem. De a folytatás abszolút méltó hozzá és jó volt látni szinte az összes régi szereplőt. Van akin látható az eltelt húsz év és van akin nem fogott az idő (pl. Judd Hirch). Az az érdekes, hogy szerintem a fiatalok kicsit súlytalanok és a régiek viszik inkább a hátukon a filmet, de talán a folytatásban már karakteresebbek lesznek. Összegezve a dolgot, nekem tetszett és jól szórakoztam rajta, márpedig ez a film nem akar ennél többet, csak szórakoztatni.

HETEDIK   2018. 11. 04.

A forgatókönyvbe bele lehet kötni, de a látvány önmagáért beszél. Emmerich pedig tetszik vagy sem látványrendező, mint pl. Michael Bay, nála a sztori sosem fő szempont, bár azért rendezett ő olyanokat is, mint a Hazafi. Ha kikapcsoljuk agyunk, jól szórakozunk. Amúgy az elsővel természetesen nem lehet egy lapon említeni, dehát Hollywood ezen korszakát éli: rebootol vagy folytat régi neves franchise-okat, mivel egyedi ötlet már igen kevés az álomgyárban. Sokkal fontosabb szempont mára sajnos a féktelen és gátlástalan profittermelés, a minőség pedig másodlagos. Ne menjünk messzebb pl. a Star Wars-nál....

Thibo84   2016. 06. 26.

Az első rész nagyszerű sikeréhez, nem tudott felnőni. Pedig reménykedtem benne, hogy lesz olyan színvonalas, vagy esetleg még túl is szárnyalja az egyet. Hiú ábrándok. Nekem úgy tűnt, hogy hiába az új fiatal színészek, akik állítólag a "főszereplők", inkább Goldblum és Brent Spiner karaktereik viszik el a hátukon a filmet. Bár utóbbi, talán még gyagyásabb, mint volt.

Jessie Usher
AngelaBaby
Charlotte Gainsbourg
Jessie Usher
AngelaBaby

Roland Emmerich korábbi elveit sutba dobva ezúttal a két évtizeddel ezelőtti sikerfilmjének, A Függetlenség Napjának a folytatásában amortizálja le az életterünket. A klasszikus hollywoodi sikerrecept (nagyobb és hangosabb) kreatív ötletekkel gazdagodik, amelyek azonban rendre kihagyott ziccerként mennek a levesbe. Bon Appétit! 6/10 több»

Látványos mégis üres folytatása egy mára klasszikussá nemesedett popcorn mozinak. Látványfetisiszták előnyben, a többiek készüljenek fel pár kínosan semmitmondó jelenetre. Legalább nevetni lehet rajta, bár nem mindenhol az írók szándéka szerint. 5,5/10 több»

A függetlenség napja második része tehát eleinte a kedves, szórakoztató bárgyúság helyett csak az igénytelen idiótaságot hordozza magában, azonban mint egy 20 évnyi rozsdásodás után újjáéledő gépezet, egyre jobban magára talál. A stáblista kezdetén már újra az a mosoly ragyogott az arcomon, ami az első rész során végig. Kevés ez ahhoz, hogy azt mondjam, élveztem a produkciót, de legalább a végeredmény annyira nem fájt - aki viszont a nosztalgiát keresi, az szokás szeirint jobban jár az eredeti újranézésével. 5,5/10 több»

A film összbevétele 389 681 935 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 277 550 272 forintot termelt. A hazai mozik összesen 183 298 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 165 millió USD.

(czerik)

A film összbevétele 389,7 millió USD.

(czerik)

Roland Emmerich szeretné, ha elkészülhetne folytatás (ID 3) a mozihoz, de Dean Devlin producer egészen biztosan nem fog részt venni benne. Mindez annak köszönhető, hogy a nagy sikerű mozi második része jóval gyengébben muzsikált, mint várták.

(XETH)