Játssz karácsonyi ajándékcsomagért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Az 5. hullám

(The 5th Wave)
Az 5. hullám

TribeBubu  2016. 01. 15.

Vártam ezt a filmet, mert egészen jópofának tűnt az előzetes alapján, de sajnos kínosan középszerű lett.
Tetszett, de eget rengetőnek nem titulálnám. A leggyengébb része számomra egy bugyuta szerelmi szál volt. Továbbá elhangzottak benne ostoba és elcsépelt dialógusok is.
Viszont az atmoszféra tetszett. És Chloë Grace Moretz egyre jobb színésznőnek bizonyul. A film elején teljesen elhiteti a nézővel, hogy ő egy kétségbeesett és már-már reményvesztett kamaszlány. Persze még van hova fejlődnie, de jó nyomon halad, hogy a legkeresettebb színésznők egyikévé váljon.
Katarzis nem nagyon volt, vagy csak nekem nem jött le, hogy volt. Viszont kíváncsian várom a folytatást. Ám távolról sem izgatottan.
A könyvhöz még nem volt szerencsém, de tervben van. Ha elolvasása után módosul a filmváltozatról alkotott véleményem, kiegészítem az értékelést :)

goorizabella  2016. 08. 01.

Nekem nagyon bejött ez a film! :) imádtam! tinikről szól..klassz Scifi tiniknek ill. kamaszoknak..szerintem nagyon jól működik ez az egész dolog pl. az idegenek titkozatos akciói.:) 5 hullámot bocsájtanak a földiekre..de ez a címből is kivehető! Érdemes megnézni!! nagyon érdekes csak ajánlani tudom! :)

hsanya182  2016. 06. 05.

Klassz akció scifi kamaszoknak. Nekem 30 év felet is bejött a sztory és a képvilág, igaz elég kiszámítható, de a fiatalabb generáció szerintem jobban fogja élvezni. Jól működik a rejtélyes idegenek titokzatos akciója. :) Érdemes megnézni.

indingo  2017. 04. 15.

A történet tetszett, de sok megválaszolatlan kérdés maradt még bennem. Tudom, hogy lesz még folytatása, de akkor is. Bizonyos jelenetek elnagyoltak voltak, nem volt eléggé kidolgozva.

HercegPeter  2016. 12. 02.

Beavatott, Éhezők viadala, Útvesztő és Ötödik hullám. Mind különböző mégis mind ugyanaz. Ugyanazok a fordulatok, az érzelmek és majdhogynem az egész történet. Csak mind más-más háttérrel. Semmi újat nem tudott mondani nekem ez a film.

Ron Livingston
Gabriela Lopez
Zackary Arthur
Maria Bello
Veronica Merrell
Vanessa Merrell
Cinestar: Az 5. hullám
Van az az élmény, amikor a moziban ülve kínosan érzed magad, amiért a filmet nézed, Az 5. hullám pontosan ezt az élményt kínálja.
Movieaddicts: Az 5. hullám
Nem túl fantáziadús sci-fi akciófilm, a Red Dawn, Az Invázium, és Black Hawk Down által kitaposott ösvényen.
VOX: Az 5. hullám
A young adult könyvadaptációk sora bizonyára örömmel üdvözli köreiben Az 5. hullámot, mert mellette a többi egészen felértékelődik.

A filmet 38M $-ból forgatták le 2015 januárjában.

A dal amit Cassie Sam-nek énekel a Coldplay Don't Panic című száma.

Tye Sheridan, Nick Robinson és Mitchell Hope is részt vett meghallgatáson Ben Parish szerepére.