Advertisement

Maria Bello
Veronica Merrell
Vanessa Merrell
Chloë Grace Moretz

Attila G.   2019. 06. 21.

Általában szeretem az ilyen lendületes, ufós, tudományos fantasztikus filmeket. Chloe Grace Moretz-ot nagyon megszerettem a Ha/ver című filmnek köszönhetően, Maria Bellot még a Vészhelyzetnek köszönhetően, tulajdonképpen kedvelem Liev Schreiber-t is. Sokat vártam tőle. Sajnos csalódás volt. Valahogy nem haladt igazán előre, nem hozott semmi újat. A lezárása is bőven hagyott kívánnivalót maga után. Talán ha kapna egy jobb folytatást, akkor pozitívabban tudnám értékelni Az 5. hullámot is.

indingo   2017. 04. 15.

A történet tetszett, de sok megválaszolatlan kérdés maradt még bennem. Tudom, hogy lesz még folytatása, de akkor is. Bizonyos jelenetek elnagyoltak voltak, nem volt eléggé kidolgozva.

HercegPeter   2016. 12. 02.

Beavatott, Éhezők viadala, Útvesztő és Ötödik hullám. Mind különböző mégis mind ugyanaz. Ugyanazok a fordulatok, az érzelmek és majdhogynem az egész történet. Csak mind más-más háttérrel. Semmi újat nem tudott mondani nekem ez a film.

Orosz István   2017. 07. 19.

Inkább átlagos filmnek mondanám minthogy jó. Tipikus ufo plusz világvége film, ahol maradt egy maréknyi ember, és küzd a szabadságért. Gondolom lesz második rész is mert a vége nagyon arra utalt.

Mavil   2016. 06. 09.

Az inváziós sci-fi műfaj igen népszerű manapság, így nehéz újat mutatni ebben a kategóriában. Az 5. hullám nem hozott újat, a már megszokott panelekből dolgozott, ám ennek ellenére jól szórakoztam rajta.

Van az az élmény, amikor a moziban ülve kínosan érzed magad, amiért a filmet nézed, Az 5. hullám pontosan ezt az élményt kínálja.

Nem túl fantáziadús sci-fi akciófilm, a Red Dawn, Az Invázium, és Black Hawk Down által kitaposott ösvényen. több»

A young adult könyvadaptációk sora bizonyára örömmel üdvözli köreiben Az 5. hullámot, mert mellette a többi egészen felértékelődik. több»

A film összbevétele 109 906 372 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 78 565 215 forintot termelt. A hazai mozik összesen 64 543 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet 38M $-ból forgatták le 2015 januárjában.

A dal amit Cassie Sam-nek énekel a Coldplay Don't Panic című száma.

Tye Sheridan, Nick Robinson és Mitchell Hope is részt vett meghallgatáson Ben Parish szerepére.