A burok

bettina50   2020. 04. 02.

Unalmas ,statikus,erőtlen az egész. Nem tetszett,pedig az alapgondolat jó lenne.

indingo   2017. 04. 14.

Óriási csalódás volt nekem a film. A bemutató alapján nagyon vártam, izgalmas történetnek tűnt. Maga a történet tök jó lehetett volna, de valahogy mindent megtudtunk az elején és nem voltak benne titkok.

rbernadett   2015. 04. 19.

A könyv, ami alapján a film készült az egyik kedvencem. Nagyon - nagyon szeretem azt a könyvet. A filmnek kb. semmi köze sincs hozzá. Sikerült egy szenzációhajhász adaptációt csinálni a készítőknek, ami még véletlen semmi azt adja vissza, amit a könyv mondani akar. Vándor egy nem evilágra való lélek, aki vagy ami tele van szeretettel, önfeláldozással és érzésekkel. Kapcsolata a gazdatesttel egy tökéletesen felépített lélektani fejlődés. Ehhez képest a film valami elcsépelt akció, sci-fi fantasy amiben még szereplők kiválasztása sem sikerült valami szerencsésen. Aki csak egy pici fantáziát is lát a filmben, az olvassa el a könyvet, megéri!

TomÁcs   2019. 12. 30.

Érdekes történetet mutatott be a film. Sok mindent láttunk már a témában, de részint újszerű volt.

Ms. Akárki   2019. 05. 12.

Saoirse Ronan színésznő az egyik kedvencem és főleg ő miatta néztem meg végül ezt a filmet. Nem lett volna rossz ha nem tinifilmesítik el ennyire kisarkosítva a szerelmes párra. De még ígyis egész jó volt ez a lényes megszállós, világmegváltós alapgondolat. Érdemes legalább egyszer megnézni.

Greeta   2016. 09. 26.

Nagyon vártam a filmet a bemutató alapján, de csalódnom kellett. Az előzetesben minden poént lelőttek ésa történet vezetése sem volt túl jó.

jake_green   2017. 04. 30.

Aki meg akarja nezni ne felejtse : TINI LANYOK A FILM CELKOZONSEGE. Normalis felnott keretek kozott ez fogyaszthatatlan, tini lanyt elvinni a moziba hogy meg tudd csokolni a ballagas elott meg 17 eves korodban : elsoosztalyu.... Masra sajnos nem alkalmas.

Max Irons (Jared) az Oscar-díjas színész, Jeremy Irons fia.

Saoirse Ronan a forgatás idején töltötte be 18. életévét. A stáb egy zenekar meghívásával kedveskedett a színésznőnek.

A film Stephenie Meyer azonos című regényén alapszik.

Saoirse Ronan szinte az összes kaszkadőr mutatványt maga hajtotta végre.

Shiloh Fernandezt, Liam Hemsworth-öt, Kit Haringtont, Jai Courtney-t és Wilson Bethelt is meghallgatták Jared szerepére.

(kázsé)

Ian szerepére Ian Somerhaldert, Dane DeHaant, Thomas McDonellt és Augustus Prew-t is meghallgatták .

(kázsé)

Eva Green, Hayley Atwell és Claire Danes is elutasította a Hajtó szerepét.

(kázsé)

Roger Ebert világhírű filmkritikus halála előtt megjelent utolsó kritikájában ezt a filmet véleményezte.

(kázsé)

Emily Browning volt Stephenie Meyer első választása Bella szerepére az Alkonyat filmekben, de a színésznő elutasította az ajánlatot.