Jurassic World

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 06.
Mindenképp látnod kell!

Ez egy "mindenképpen látnod kell film" és ezért a státuszért még csak nem is kellett tennie semmit, hiszen a sorozat előzményei miatt mindenki kíváncsi rá. A film az első részben bemutatott világot teremti újra és megalkotja az ott megismert (még csak terv fázisban létező) parknak a sokkal grandiózusabb változatát. Szerintem az első rész megnézése után mindenki kíváncsi volt rá, hogy mi lett a sorsa ennek a különleges parknak, amiben azért sok fantázia volt. A park vezetőjének szerepébe ezúttal egy nő kerül, akinek személyisége óriási változásokon megy át a történet alakulásával párhuzamban. Bryce Dallas Howard-ra jól illik az érzéketlen és hidegvérű üzletasszony szerepe, ugyanakkor viszonyl... több»

dulkap   2015. 07. 07.

Nem tökéletes, mert azért vannak benne ordító baromságok (pl. a InGen-nek vannak helikopterei, de nincs hozzá pilóta...). Viszont baromi látványos és nincs agyonszabdalva vágásokkal és sötétben játszódó jelenetekkel, amikor szart se látni. De a látvány mellett kellően pörgős a film és hamar eltelik a 2 óra. Az első résznél nem jobb, de még így a második a legjobb a négy Jurassic film közül.

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 12. 09.
2. gyerekkorom

Miután kiderült, hogy több, mint egy évtized után folytatást kapott Steven Spielberg remekművei, tűkön ülve vártam, hogy megnézhessem a moziban. Úgy vélem nagy elvárás volt ezzel a filmmel kapcsolatban világszerte, mivel óriási múltnak örvendhet, amilyen látványt és világot kaptunk minden részében. Nem is kellett csalódnom, mert mind látványilag, történetileg és a szereplőgárda is kifogástalan volt, maximum az az egy piszkálta a csőröm, hogy nem tűnt fel egy régebbi karakter sem a "jövőben", de ez csak az én szerény véleménye. BD Wong színészt azért nem számítottam bele, mert a "jó" karakterekre gondoltam, mint Sam Neill vagy éppen Jeff Goldblum. Annak viszont örültem, hogy Chris Pratt Bryce Dallas Howard nagyon jól lehozták a kötelezőt és szerethető vicces karaktereket alakítottak a filmben. A filmmel kapcsolatban, azt meg kellett, hogy értsem mivel 93 óta jó pár év eltelt ezért haladni kellett a "korral" ezt az "új" dinó miatt írom, mert először azt azért furcsálltam, de aztán megértettem a lényeget, ez már a jövő.

indingo   2017. 10. 06.

Nagyon rendben volt a film, a látványra igazán nem lehetett panasz. Élveztem, hogy sok légi felvétel volt. A dinók élethűk voltak és 'jól mozogtak'. JP rajongóknak kötelező.

Bogi87   2016. 05. 27.

Látványos és izgalmas film annak ellenére, hogy már a sokadik bőrt húzzák le a sztoriról.

Vincent D'Onofrio
Irrfan Khan
Jake M. Johnson
Vincent D'Onofrio
Omar Sy

Az ember már megint az hiszi, hogy övé lehet az őslények országa, ám a természet természetesen megint utat tör magának – nem úgy az alkotói találékonyság. több»

A Jurassic World igazi nosztalgiapark: az idősebbekkel összekacsint, a fiatalabbaknak pedig új, látványosabb Jurassic Parkot ígér. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Megnyitott a park: feléledtek a dinoszauruszok! Az új, nagyobb, látványosabb Jurassic-film méltó az elődeihez. több»

A film összbevétele 1 670 400 637 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 692 963 243 forintot termelt.

Bryce Dallas Howard egész film alatt magassarkúban látható.

(HETEDIK )

Minden dínót CGI technológiával hozták létre.

(HETEDIK )

Az első Jurassic film, ahol a velociraptorok teljes mértékben digitálisak.