Játssz egy Xiaomi Redmi Note 4-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Jurassic World

(Jurassic World)

dulkap  2015. 07. 07.

Nem tökéletes, mert azért vannak benne ordító baromságok (pl. a InGen-nek vannak helikopterei, de nincs hozzá pilóta...). Viszont baromi látványos és nincs agyonszabdalva vágásokkal és sötétben játszódó jelenetekkel, amikor szart se látni. De a látvány mellett kellően pörgős a film és hamar eltelik a 2 óra. Az első résznél nem jobb, de még így a második a legjobb a négy Jurassic film közül.

ArpiHajdu és Réci  2016. 11. 06.

Ez egy "mindenképpen látnod kell film" és ezért a státuszért még csak nem is kellett tennie semmit, hiszen a sorozat előzményei miatt mindenki kíváncsi rá. A film az első részben bemutatott világot teremti újra és megalkotja az ott megismert (még csak terv fázisban létező) parknak a sokkal grandiózusabb változatát. Szerintem az első rész megnézése után mindenki kíváncsi volt rá, hogy mi lett a sorsa ennek a különleges parknak, amiben azért sok fantázia volt. A park vezetőjének szerepébe ezúttal egy nő kerül, akinek személyisége óriási változásokon megy át a történet alakulásával párhuzamban. Bryce Dallas Howard-ra jól illik az érzéketlen és hidegvérű üzletasszony szerepe, ugyanakkor viszonylag hitelesen alakította az aggódó nagynéni szerepét is. A filmnek vannak felróható pontjai. A hollywood-i filmek szinte szabályszerűen előírt szerelmi szála itt is előjön, de szerintem rendkívül gagyi módon (támadnak a pteranodonok és a két főszereplőnk között hát persze, hogy akkor kell elcsattannia az első csóknak). Továbbá nekem a vége is kicsit se füle se farkára sikerült, amikor az új fő gonosszal szemben összefognak az előző részek fő gonoszai, közös erővel legyőzik az új mutáns szörnyet, aztán T-rexünk szó nélkül fogja magát és megy a maga dolgára, a nélkül, hogy bárkit üldözőbe venne vagy csak egy aprócska balhét is csinálna ( az előző részekből tudjuk, hogy ez pont nem jellemző rá). Ennek ellenére ez egy látványos film, helyenként még humoros is, amiről az álomgyár legújabb kedvence, Chris Pratt gondoskodik, a dinók olyanok, amilyennek lenniük kell. Ennél többet nem is kellett produkálnia a filmnek, mert úgyis mindenki kíváncsi volt rá és ugyanígy lesz ez a folytatásokkal kapcsolatban is.

indingo  2017. 10. 06.

Nagyon rendben volt a film, a látványra igazán nem lehetett panasz. Élveztem, hogy sok légi felvétel volt. A dinók élethűk voltak és 'jól mozogtak'. JP rajongóknak kötelező.

Bogi87  2016. 05. 27.

Látványos és izgalmas film annak ellenére, hogy már a sokadik bőrt húzzák le a sztoriról.

HercegPeter  2016. 12. 04.

Féltem, hogy a Jurassic nevet meglovagolva, elénk löknek valami félig megrágott csontot, mint ahogy az történt például a Star Wars-nál. Szerencsére itt nem ez a helyzet. Ez a film méltó arra, hogy a régiek folytatásaként említsék. Izgalmas és látványos. Ennek a filmnek ennyit kellett tudnia és ez alapján tökéletesen helyt állt. Kíváncsian várom a folytatást.

Vincent D'Onofrio
Irrfan Khan
Jake M. Johnson
Vincent D'Onofrio
Kultúrpart: Látnivaló, az van
Az ember már megint az hiszi, hogy övé lehet az őslények országa, ám a természet természetesen megint utat tör magának – nem úgy az alkotói találékonyság.
Revizor: T.REX ELŐL, TŰSARKÚBAN
A Jurassic World igazi nosztalgiapark: az idősebbekkel összekacsint, a fiatalabbaknak pedig új, látványosabb Jurassic Parkot ígér. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA.
Filmtekercs: Óriás kaland
Megnyitott a park: feléledtek a dinoszauruszok! Az új, nagyobb, látványosabb Jurassic-film méltó az elődeihez.

Bryce Dallas Howard a forgatások során végig azon izgult, hogy nehogy elessen a magassarkú cipőjében.

A Jurassic Park sorozat történetében először a Jurassic World esetében fordul elő, hogy motion capture, azaz mozgásérzékelős technológiát használtak a forgatásokon a dinoszauruszok megalkotásához. Így a velociraptorokat valódi kaszkadőrök alakították, akik mozgásérzékelős ruhákban szaladgáltak, így próbálva visszaadni a dinók mozgását.

Steven Spielberg annak ellenére, hogy nem vett részt a forgatásokon, folyamatosan figyelemmel kísérte Trevorrow munkáját, ellátta jó tanácsokkal és még a munkát is leállította egyszer, amikor érezte, hogy a film nem lesz kész a beígért határidőre. Ezért történt, hogy a film nem 2014-ben, hanem 2015-ben jelent meg csupán.