Jurassic World (2015)

Jurassic World

belavagyok   2020. 09. 28.

Más lett sajnos hangulatában mint az eredeti filmek. Ez sem volt rossz, de az első három az igazi. A látvány remek, meg az új dino is.

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 06.

Mindenképp látnod kell!

Ez egy "mindenképpen látnod kell film" és ezért a státuszért még csak nem is kellett tennie semmit, hiszen a sorozat előzményei miatt mindenki kíváncsi rá. A film az első részben bemutatott világot teremti újra és megalkotja az ott megismert (még csa... teljes kritika»

dulkap   2015. 07. 07.

Nem tökéletes, mert azért vannak benne ordító baromságok (pl. a InGen-nek vannak helikopterei, de nincs hozzá pilóta...). Viszont baromi látványos és nincs agyonszabdalva vágásokkal és sötétben játszódó jelenetekkel, amikor szart se látni. De a látvá... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 12. 09.

2. gyerekkorom

Miután kiderült, hogy több, mint egy évtized után folytatást kapott Steven Spielberg remekművei, tűkön ülve vártam, hogy megnézhessem a moziban. Úgy vélem nagy elvárás volt ezzel a filmmel kapcsolatban világszerte, mivel óriási múltnak örvendhet, amilyen látványt és világot kaptunk minden részében. Nem is kellett csalódnom, mert mind látványilag, történetileg és a szereplőgárda is kifogástalan volt, maximum az az egy piszkálta a csőröm, hogy nem tűnt fel egy régebbi karakter sem a "jövőben", de ez csak az én szerény véleménye. BD Wong színészt azért nem számítottam bele, mert a "jó" karakterekre gondoltam, mint Sam Neill vagy éppen Jeff Goldblum. Annak viszont örültem, hogy Chris Pratt Bryce Dallas Howard nagyon jól lehozták a kötelezőt és szerethető vicces karaktereket alakítottak a filmben. A filmmel kapcsolatban, azt meg kellett, hogy értsem mivel 93 óta jó pár év eltelt ezért haladni kellett a "korral" ezt az "új" dinó miatt írom, mert először azt azért furcsálltam, de aztán megértettem a lényeget, ez már a jövő.

indingo   2017. 10. 06.

Nagyon rendben volt a film, a látványra igazán nem lehetett panasz. Élveztem, hogy sok légi felvétel volt. A dinók élethűk voltak és 'jól mozogtak'. JP rajongóknak kötelező.

Deku   2017. 07. 26.

Szerintem bőven felér ez a film a Jurassic Park részekhez, kicsit másabb érzést ad ez mint azok de akkor is tetszett. Apróbb túlzások voltak amik aranyosak voltak de ennyi.

Bogi87   2016. 05. 27.

Látványos és izgalmas film annak ellenére, hogy már a sokadik bőrt húzzák le a sztoriról.

Vincent D'Onofrio
Irrfan Khan
Jake M. Johnson
Vincent D'Onofrio
Omar Sy

A film összbevétele 1 670 400 637 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 692 963 243 forintot termelt.

Bryce Dallas Howard egész film alatt magassarkúban látható.

(HETEDIK )

Minden dínót CGI technológiával hozták létre.

(HETEDIK )

Az első Jurassic film, ahol a velociraptorok teljes mértékben digitálisak.

(HETEDIK )

A szériában először kap helyet hibrid az Indominus Rex által.

(HETEDIK )

Ùj dínók is helyet kaptak, mint pl. a Mososaurus.

(HETEDIK )

A film 150 millió dollárból készült és több mint a tízszeresét hozta vissza.

(HETEDIK )

Bryce Dallas Howard a forgatások során végig azon izgult, hogy nehogy elessen a magassarkú cipőjében.

A Jurassic Park sorozat történetében először a Jurassic World esetében fordul elő, hogy motion capture, azaz mozgásérzékelős technológiát használtak a forgatásokon a dinoszauruszok megalkotásához. Így a velociraptorokat valódi kaszkadőrök alakították, akik mozgásérzékelős ruhákban szaladgáltak, így próbálva visszaadni a dinók mozgását.

Steven Spielberg annak ellenére, hogy nem vett részt a forgatásokon, folyamatosan figyelemmel kísérte Trevorrow munkáját, ellátta jó tanácsokkal és még a munkát is leállította egyszer, amikor érezte, hogy a film nem lesz kész a beígért határidőre. Ezért történt, hogy a film nem 2014-ben, hanem 2015-ben jelent meg csupán.

rendezőt Frank Marshall producer hívta fel Steven Spielberg megbízásából. Azt monda, hogy verseny nélkül neki adja a Jurassic World-öt, ha csak ki nem derül róla, hogy dilis.

Az ember már megint az hiszi, hogy övé lehet az őslények országa, ám a természet természetesen megint utat tör magának – nem úgy az alkotói találékonyság. több»

A Jurassic World igazi nosztalgiapark: az idősebbekkel összekacsint, a fiatalabbaknak pedig új, látványosabb Jurassic Parkot ígér. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Megnyitott a park: feléledtek a dinoszauruszok! Az új, nagyobb, látványosabb Jurassic-film méltó az elődeihez. több»