Játssz egy 32" LG LED televízióért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Jurassic World

(Jurassic World)

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 06.

Ez egy "mindenképpen látnod kell film" és ezért a státuszért még csak nem is kellett tennie semmit, hiszen a sorozat előzményei miatt mindenki kíváncsi rá. A film az első részben bemutatott világot teremti újra és megalkotja az ott megismert (még csak terv fázisban létező) parknak a sokkal grandiózusabb változatát. Szerintem az első rész megnézése után mindenki kíváncsi volt rá, hogy mi lett a sorsa ennek a különleges parknak, amiben azért sok fantázia volt. A park vezetőjének szerepébe ezúttal egy nő kerül, akinek személyisége óriási változásokon megy át a történet alakulásával párhuzamban. Bryce Dallas Howard-ra jól illik az érzéketlen és hidegvérű üzletasszony szerepe, ugyanakkor viszonylag hitelesen alakította az aggódó nagynéni szerepét is. A filmnek vannak felróható pontjai. A hollywood-i filmek szinte szabályszerűen előírt szerelmi szála itt is előjön, de szerintem rendkívül gagyi módon (támadnak a pteranodonok és a két főszereplőnk között hát persze, hogy akkor kell elcsattannia az első csóknak). Továbbá nekem a vége is kicsit se füle se farkára sikerült, amikor az új fő gonosszal szemben összefognak az előző részek fő gonoszai, közös erővel legyőzik az új mutáns szörnyet, aztán T-rexünk szó nélkül fogja magát és megy a maga dolgára, a nélkül, hogy bárkit üldözőbe venne vagy csak egy aprócska balhét is csinálna ( az előző részekből tudjuk, hogy ez pont nem jellemző rá). Ennek ellenére ez egy látványos film, helyenként még humoros is, amiről az álomgyár legújabb kedvence, Chris Pratt gondoskodik, a dinók olyanok, amilyennek lenniük kell. Ennél többet nem is kellett produkálnia a filmnek, mert úgyis mindenki kíváncsi volt rá és ugyanígy lesz ez a folytatásokkal kapcsolatban is.

dulkap   2015. 07. 07.

Nem tökéletes, mert azért vannak benne ordító baromságok (pl. a InGen-nek vannak helikopterei, de nincs hozzá pilóta...). Viszont baromi látványos és nincs agyonszabdalva vágásokkal és sötétben játszódó jelenetekkel, amikor szart se látni. De a látvány mellett kellően pörgős a film és hamar eltelik a 2 óra. Az első résznél nem jobb, de még így a második a legjobb a négy Jurassic film közül.

indingo   2017. 10. 06.

Nagyon rendben volt a film, a látványra igazán nem lehetett panasz. Élveztem, hogy sok légi felvétel volt. A dinók élethűk voltak és 'jól mozogtak'. JP rajongóknak kötelező.

Bogi87   2016. 05. 27.

Látványos és izgalmas film annak ellenére, hogy már a sokadik bőrt húzzák le a sztoriról.

Deku   2017. 07. 26.

Szerintem bőven felér ez a film a Jurassic Park részekhez, kicsit másabb érzést ad ez mint azok de akkor is tetszett. Apróbb túlzások voltak amik aranyosak voltak de ennyi.

Vincent D'Onofrio
Irrfan Khan
Jake M. Johnson
Vincent D'Onofrio
Kultúrpart.hu - Látnivaló, az van
Az ember már megint az hiszi, hogy övé lehet az őslények országa, ám a természet természetesen megint utat tör magának – nem úgy az alkotói találékonyság.
Revizoronline.com - T.REX ELŐL, TŰSARKÚBAN
A Jurassic World igazi nosztalgiapark: az idősebbekkel összekacsint, a fiatalabbaknak pedig új, látványosabb Jurassic Parkot ígér. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA.
Filmtekercs.hu - Óriás kaland
Megnyitott a park: feléledtek a dinoszauruszok! Az új, nagyobb, látványosabb Jurassic-film méltó az elődeihez.

Bryce Dallas Howard egész film alatt magassarkúban látható.

(Hetedik )

Minden dínót CGI technológiával hozták létre.

(Hetedik )

Az első Jurassic film, ahol a velociraptorok teljes mértékben digitálisak.