Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Laura Dern
Sam Neill
Jeff Goldblum
Ariana Richards

Kósa Bence   2021. 06. 02.

1993.07.09.

A nap, amikor az emberekre engedik a dínókat. Steven Spilberg ismét = kiváló. A rendezők gyöngye. Ezúttal nem a cápától, hanem a dinoszauruszoktól kell félni. A blockbusterek királya.

indingo   2017. 05. 02.

Megunhatatlan történet. Gyerekként is magával ragadott, de az az érzés felnőttként is megvan amikor nézem. Varázslatos a története, imádom.

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 28.

Gyerekkorom egyik kedvenc filmje, kívülről tudom a szövegét és még ma is örömmel nézem meg, ha adja a tv.

Deku   2017. 07. 08.

Kegyetlenül jó film sorozat első része. Mivel nekem itt mindegyik tetszett. Bár be kell látni az első lett a legjobb viszont a meglepő része az, hogy grafikailag meg se mondanám, hogy milyen régi a film.

Shelby07   2018. 01. 06.

Nagyon tetszett a film, igazi rendhagyó alkotás. Egy sziget ahol léteznek még dinók? Szerintem lenyűgöző az elmélet és a film is nagyon élvezhető volt. Persze ma már a számítógépes technikával profi dínókat tudnak alkotni de abban az időben amikor ez... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 06.

Nagyon izgalmas és látványos film 1993-ból. Steven Spielberg, nagyszerűen "keltette" életre az őslényeket. Nagyon sok színészt kerestek meg, de Jeff Goldblum és Sam Neill remekül alakították a karaktereket. Bármikor megnézem ha megy a Tv-ben.

HercegPeter   2016. 12. 04.

Kiskoromban odavoltam a dínókért, így nem meglepő, hogy imádtam ezt a filmet. Rengetegszer láttam és mai is megnézem ha úgy alakul. Az ötlet jó, a színészek jók. Van benne egy pici humor is, de éppen csak annyi, hogy az ne tegye komolytalanná a filme... több»

A film összbevétele 1 029 153 882 dollár volt (imdb.com).

A regény szerint Donald Gennaro túléli a parkbéli kalandot, és évekkel később vérhasban hal meg.

(Artemisia )

A regény szerint a terepjáróból kirohanó Ed Regisszel a fiatalabbik T-Rex végez. A filmben Donald Gennaro helyettesíti Regist, és a nagyobb T-Rex végez vele.

(Artemisia )

A film ikonikis jelenetének számít Donald Gennaro halála: a regény szerint azonban Gennaro nem is tart a terepjárókkal a T-Rex kifutójához, hanem Ellie-vel marad a beteg Stegoszaurusnál. Aki kirohan az autóból, magára hagyva Timet és Lexet, valójában Ed Regis, a Jurassic Park vadőre.

(Artemisia )

A regény szerint Ellie nem beteg Triceratopsot, hanem egy beteg Stegoszaurust próbál meggyógyítani.

(Artemisia )

A Universal a Jurassic Park reklámkampánya keretében 100 céggel 1000 termékre kötött szerződést. Ezért a pólók, táskák és játék dínó figurák mellett pl. Jurassic Parkos tejet, kenyeret és McDonals menüt is lehetett kapni.