Jurassic Park (1993)

Laura Dern
Sam Neill
Jeff Goldblum

Klauka89   2022. 04. 17.

Fura, hogy gyerekkoromból nem maradt meg ez a film, sem az élmény, pedig biztosan láttam. Felnőtt fejjel újranézve azt hittem, csalódás lesz, de épp ellenkezőleg. Imádom az 1990-es évek környékén készült filmeket, annyira más technika állt még a film... több»

indingo   2017. 05. 02.

Megunhatatlan történet. Gyerekként is magával ragadott, de az az érzés felnőttként is megvan amikor nézem. Varázslatos a története, imádom.

Artemisia   2021. 03. 27.

Értekezés az emberi természet mivoltáról

Steven Spielberg kétségkívül forradalmat indított el ennek a kortalan mestermunkának az elkészítésével. Csakúgy, mint 1975-ben A Cápával, úgy a Jurassic Parkkal is műfajt teremtett, és utolérhetetlen etalonként szolgál a dinoszauruszos filmek ugráss... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 28.

Gyerekkorom egyik kedvenc filmje, kívülről tudom a szövegét és még ma is örömmel nézem meg, ha adja a tv.

Shelby07   2018. 01. 06.

Nagyon tetszett a film, igazi rendhagyó alkotás. Egy sziget ahol léteznek még dinók? Szerintem lenyűgöző az elmélet és a film is nagyon élvezhető volt. Persze ma már a számítógépes technikával profi dínókat tudnak alkotni de abban az időben amikor ez... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 06.

Nagyon izgalmas és látványos film 1993-ból. Steven Spielberg, nagyszerűen "keltette" életre az őslényeket. Nagyon sok színészt kerestek meg, de Jeff Goldblum és Sam Neill remekül alakították a karaktereket. Bármikor megnézem ha megy a Tv-ben.

Deku   2017. 07. 08.

Kegyetlenül jó film sorozat első része. Mivel nekem itt mindegyik tetszett. Bár be kell látni az első lett a legjobb viszont a meglepő része az, hogy grafikailag meg se mondanám, hogy milyen régi a film.

A film összbevétele 1 029 153 882 dollár volt (imdb.com).

A film készítése közben készült egy kép, ahol Spielberg a triceratops model előtt ül, később ezt feltöltötték a Facebookra, azzal a kommenttel, hogy itt látható az utolsó dinoszaurusz és az őt elejtő vadász. Különösképpen többen nem érteték a viccet és kikeltek, hogy hogy képes valaki ilyet tenni, és hogy az orvvadászat miatt már nem találkozhatunk ilyen állatokkal. Miután megírták, hogy valójában a képen szereplő ember Spielberg, még azután is támadták a képet azzal a jeligével, hogy "nem érdekel, hogy ő milyen híres ember, akkor sem pusztíthat ki egy teljes fajt!"

(smash1205)

A film effektjeiért felelős szakember szerint a legnehezebb jelenet a pohár víz megrezegtetése volt, egészen a jelenet előtti estig nem jött rá, hogy hogyan lehetne megvalósítani, végül gitárhúrok segítségével sikerült megoldaniuk.

(smash1205)

A regény szerint Donald Gennaro túléli a parkbéli kalandot, és évekkel később vérhasban hal meg.

(Artemisia )

A regény szerint a terepjáróból kirohanó Ed Regisszel a fiatalabbik T-Rex végez. A filmben Donald Gennaro helyettesíti Regist, és a nagyobb T-Rex végez vele.

(Artemisia )

A film ikonikis jelenetének számít Donald Gennaro halála: a regény szerint azonban Gennaro nem is tart a terepjárókkal a T-Rex kifutójához, hanem Ellie-vel marad a beteg Stegoszaurusnál. Aki kirohan az autóból, magára hagyva Timet és Lexet, valójában Ed Regis, a Jurassic Park vadőre.