indingo

Laura Dern
Sam Neill
Jeff Goldblum
Ariana Richards

John Hammond, a vállalkozó kedvű, excentrikus milliárdos borostyánba zárt dinoszauruszvérből újraalkotja az őslényeket. Mindössze hónapokkal a tervezett megnyitás előtt meginvitál két jeles dinoszaurusz-szakértőt, Dr. Alan Grantet és Dr. Ellie Sattlert, egyikük szerint azonban a… Több

Forgatókönyvíró: Michael Crichton, David Koepp
Premier (HU): 2013.05.02. | SkyShowtime (2023.02.14.)
Több

2024.02.07 Schumy1

Nagy kedvenc ez a film, s mindig is az lesz. Remek történet, kép s hang jellemzi, jó színészi játékkal. Ajánlom!

2021.03.27 Artemisia

Őslénypark

Steven Spielberg kétségkívül forradalmat indított el ennek a kortalan mestermunkának az elkészítésével. Csakúgy, mint 1975-ben A Cápával, úgy a Jurassic Parkkal is műfajt teremtett, és utolérhetetlen etalonként szolgál a dinoszauruszos filmek ugrássz... Teljes kritika

2017.05.02 indingo

Megunhatatlan történet. Gyerekként is magával ragadott, de az az érzés felnőttként is megvan amikor nézem. Varázslatos a története, imádom.

2016.04.28 ArpiHajdu és Réci

Gyerekkorom egyik kedvenc filmje, kívülről tudom a szövegét és még ma is örömmel nézem meg, ha adja a tv.

Spielberg összerakta ezt a filmet kegyetlenül. A sziget ötlete zseniális, és valahogy el is tudom hinni, hogy ilyen pedig létezik. A dinók mesterien vannak a képernyőre varázsolva, és a színészek, mint Neill és Goldblum elhitetik velem, hogy léteznek.

A film összbevétele 1 029 153 882 dollár volt (imdb.com).

A film készítése közben készült egy kép, ahol Spielberg a triceratops model előtt ül, később ezt feltöltötték a Facebookra, azzal a kommenttel, hogy itt látható az utolsó dinoszaurusz és az őt elejtő vadász. Különösképpen többen nem érteték a viccet és kikeltek, hogy hogy képes valaki ilyet tenni, és hogy az orvvadászat miatt már nem találkozhatunk ilyen állatokkal. Miután megírták, hogy valójában a képen szereplő ember Spielberg, még azután is támadták a képet azzal a jeligével, hogy "nem érdekel, hogy ő milyen híres ember, akkor sem pusztíthat ki egy teljes fajt!"Szerző: smash1205

A film effektjeiért felelős szakember szerint a legnehezebb jelenet a pohár víz megrezegtetése volt, egészen a jelenet előtti estig nem jött rá, hogy hogyan lehetne megvalósítani, végül gitárhúrok segítségével sikerült megoldaniuk.Szerző: smash1205

A regény szerint Donald Gennaro túléli a parkbéli kalandot, és évekkel később vérhasban hal meg.Szerző: Artemisia

A regény szerint a terepjáróból kirohanó Ed Regisszel a fiatalabbik T-Rex végez. A filmben Donald Gennaro helyettesíti Regist, és a nagyobb T-Rex végez vele.Szerző: Artemisia

(2015. 05. 04.)
Az első részt imádtam, a második elment, a harmadikból viszont csak néhány jelenetre emlékszem. Így múlik el a dinómánia az évek során, mert egyszer minden kimegy a divatból. Nagyon csodálkozom rajta, hogy Spielberg, aki egykoron nagyon érezte, hogy mit szeret a közönség, elkészítette az (eddigi) utolsó felvonást a Jurassic Parkból. Mert akkora már... Több

(2015. 05. 05.)
Atyaúristen, egy T-rex! Nem, ez a mondat nem a bemutató idején szaladt ki a számon (akkor csak simán néztem ki a fejemből, annyira ledöbbentem, akárcsak mindenki a tatabányai kis moziban), hanem egy egyszerű vasárnap déli tévénézés közben, Spielberg lassan már klasszikussá vált filmjének kb. ezredik megtekintése után. Több