Holnapután (2004)

The Day After Tomorrow

Holnapután

HanGa   2020. 10. 13.

Nekem nagyon hatásvadász volt a film. Kicsit túl tolták a történetet és emiatt erőltetett volt számomra.

Orosz István   2017. 07. 28.

Jó kis katasztrófa, látványos is én nagyon élveztem, ebben a kategóriában amit ez a film képvisel szerintem a legjobb. Látványos egyben elgondolkodtató is.

indingo   2017. 04. 18.

Erre a filmre is azt mondanám, hogy olyan globális. Mi is jelent? Nem az a belecsöppenünk fajta. Magát az egész folyamatot végig kísérhetjük a film során, nagyon jó a látványa és több szemszöget is megmutat.

Deku   2017. 08. 30.

Nagyon szórakoztató lett ez a film. Imádtam a karaktereket benne, ez pedig szerintem alap dolog egy filmnél, a történet is nagyon rendben volt, sőt mi több, imádtam. Nagyon nagy kedvencemmé vált.

dailyfilmsan   2019. 08. 22.

Katasztrófa filmek közt egész jó, majdnem kiemelkedő a film. A felépítése rendben van maga az effektek is egész jók a korához képest. Mondhatni jól kihozták a maximumot a lehetőségekből. Nem érezteti a mesterkélt hatást a film, mint ahogyan azt sok m... több»

GedyPapa   2017. 05. 08.

Gondolkodásra serkent és még a megtekintés után is ott motoszkál, hogy vajon én mint egyes ember mit tudok az ellen tenni, hogy a film világvége hangulata megvalósuljon?

HETEDIK   2019. 11. 11.

Emmerich utolsó igazán jónak mondható filmje és egyben figyelmeztetés is, mi várhat ránk a jövőben ha továbbra is semmibe vesszük azt a csodálatos bolygót ahol élünk.

Perry King
Emmy Rossum
Austin Nichols
Austin Nichols
Jake Gyllenhaal

Mint oly sok amerikai filmben, itt sem ússza meg a szabadság szobor.

(HETEDIK )

A farkasokat CGI technológiával alkották meg.

(HETEDIK )

A filmben lezajló hirtelen klímaváltozás teljes mértékben fikció.

(HETEDIK )

Emmerich a legmodernebb időjárási szimulációkat használta a természeti katasztrófák megjelenítéséhez.

(HETEDIK )

A filmet a globális felmelegedés ihlette.

(HETEDIK )

2004-ben a 6. legtöbb bevételt hozó film volt.

Emmy Rossum csak 15 éves volt, amikor a film meghallgatásán volt.

(VFTS)

Sam az eredeti forgatókönyvben egy 11 éves kisfiú, ám Roland Emmerich rendező-forgatókönyvíró Jake Gyllenhaal kedvéért a karaktert egy 17 éves, középiskolás fiúra változtatta.

(BSzabina)

A forgatás előtt felkérték a NASA-t, hogy munkatársai mondjanak véleményt a forgatókönyvről. A NASA elutasította a kérést, mivel szerinte a történet eseményei egyszerűen nevetségesek, és a valóságban nem történhetnek meg. Később a NASA az összes alkalmazottjának megtiltotta, hogy a filmben látható katasztrófa esetleges bekövetkezésével kapcsolatban bármit is nyilatkozzon.

(BSzabina)

A 20th Century Fox meghívott egy csapat tudóst, hogy megnézzék, hogyan reagálnak a filmben bemutatott tudományos magyarázatokra. Bár egyikük sem volt lenyűgözve, abban többen egyetértettek, hogy a film egy "élvezhető ostobaság".