Az elveszett világ: Jurassic Park (1997)

The Lost World: Jurassic Park

belavagyok   2020. 09. 28.

Jó sokat kellett várni az első rész után, de azt kell hogy mondjam, hogy megérte. Talán még izgalmasabb, mint az első rész, sok-sok kaland és még több dino.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 06. 01.

Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy az első vagy a ez a rész volt a jobb, mert mind a két résznek megvoltak a maga jó jelenetei. Talán ez azért volt jobb mert Jeff Goldblum volt a főszereplő. A story jól sikerült és a látvány, illetve a végén a városi jelenet az egészen jól sikerült a készítőknek.

indingo   2017. 05. 02.

Nekem ezzel a résszel s volt bajom. ott folytatták, ahol abbahagyták. Izgalmas történet, néhány új dinoszaurusszal.

Deku   2017. 07. 26.

Ha őslényes film akkor csakis ezek a filmek jöhetnek szóba és semmi más. Igazán szórakoztató film. Nagyon szerethetőek a karakterek ami szintén fontos egy filmnél.

dailyfilmsan   2017. 11. 09.

A film jó kicsit kevesebb az izgalom és nem azt az izgalmat adja mint amit az első és egy valamiben még rosszabb mint az első és az a dinoszauruszok ábrázolása míg a 93-as műremek élethű lényekkel dolgozott itt látszik hogy grafikus megoldásokhoz nyú... több»

Sabnock Sanatory   2019. 09. 04.

Ugye mindenből az eredeti a jobb,de lehet csk olyan igazibb.Jó kis mozi,és annak idején hihetetlenül csodáltuk a dinókat! Jók a színészek is,és van sztori. Többször nézős kategória.

TomÁcs   2018. 04. 22.

Kicsit talán ez egy érzelgősebb rész lett, mint az első. Van benne egy erős apa-lány vonal is. A dinoszauruszok látványra itt is nagyon élethűek. A története izgalmas.

Jeff Goldblum

Baki; mikor a T-Rex-ek lelökik a kamiont a szakadékba, látszik hogy a végén az üveg ki van törve és mindeféle holmi potyog ki. A következő jelenetben már újra ott az üveg, amire Julia Roberts rázuhan.

(HETEDIK )

1997-ben a 2. legtöbb bevételt hozó film volt.

1997 legjobb nyitóhétvégével rendelkező filmje Amerikában.

A produkció részére Stan Winston stúdiója több mozgó robotot és bábut is csinált, ám ezek nagy részét kivágták.

(Mavil)

A film 73 millió dollárból készült és több mint 618 milliót hozott vissza. A kritikusoktól pozitív, vagy vegyes értékelést kapott.

(Mavil)

Az őslény üvöltéséhez a tehénbőgés szolgáltatta az alapot, a Compsognathus-ok hangját bébi krokodilok, békák, madarak és patkányok hangjaiból állították össze.

(Mavil)

Ebben a részben a készítők elhalmozták a nézőket dínó-akciókkal, körülbelül 50%-kal van belőlük több, mint az előző részben.

(Mavil)

Az egyik mellékszereplő neve igen vicces, J. Scott Shonka (pont úgy kell kiejteni, ahogy a sonkát).

(Mavil)

A filmnek létezik egy különleges dvd-kiadása, mely speciális díszdobozban került forgalmazásra. Benne van az első és a második rész, mindkét film zenéje cd-n, két lencse és nyolc 8x10-es kimerevített képkocka a mozikból, valamint a három producer aláírásával ellátott hitelesítő okmány is.

(Mavil)

Az Universal-logót ennél a filmnél láthatta először a közönség ebben a formában.

(Mavil)

Az élet utat tör magának. Az első rész legemlékezetesebb mondata volt ez, a másodikban pedig láthattuk, hogy mit is jelent ez valójában. több»