Az elveszett világ: Jurassic Park

Az elveszett világ: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park
Jeff Goldblum

Miután a milliomos John Hammond őslényparkja megsemmisül, mindenki fellélegezhet. Ám kiderül, hogy létezik egy másik sziget is, és miután a káosz-elmélet kutató Iam Malcolm megtudja, hogy Hammond elküldte barátnőjét az őslények közé, legyőzve minden ellenérzését elindul, hogy megmentse a… Több

Forgatókönyvíró: David Koepp
Premier (HU): 1997.09.25.
Több

2022.05.25 dominika070

Kiskoromban láttam a filmet, lenyűgözött, hogy a szúnyogról DNS-mintát vettek.

2021.04.01 Artemisia

a nap véleménye

Sokat markol, keveset fog

A Jurassic Park a maga idejében az addig készült legnagyobb bevételt generáló film volt, így nem is lehetett kérdés, hogy Spielbergnek és Michael Crichtonnak újráznia kell, és mint az első rész anyagi sikerén felbuzdult folytatások általában, Az elve... Teljes kritika

Ugye mindenből az eredeti a jobb,de lehet csk olyan igazibb.Jó kis mozi,és annak idején hihetetlenül csodáltuk a dinókat! Jók a színészek is,és van sztori. Többször nézős kategória.

2017.12.13 Yosihiro

Nagyon jo folytatás remek szereplőkkel. Jeff ismét nagyot játszott. Klasszikus film. Csak ajánlani tudom

2017.06.01 Laca//Ho/rr/oR//

Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy az első vagy a ez a rész volt a jobb, mert mind a két résznek megvoltak a maga jó jelenetei. Talán ez azért volt jobb mert Jeff Goldblum volt a főszereplő. A story jól sikerült és a látvány, illetve a végén a városi jelenet az egészen jól sikerült a készítőknek.

Michael Crichton regénye szerint Kelly nem Ian Malcolm lánya, és nem fekete bőrű. Viszont a csapatot elkíséri Kelly mellett egy Arby nevű, fekete fiú is. Steven Spielberg a 2 két gyerekkaraktert olvasztotta egybe Kelly személyében.Szerző: Artemisia

A film elején John Hammond megbízza Ian Malcolmot a sziget élővilágának tanulmányozásával: Michael Crichton regénye szerint John Hammond nem éli túl a Jurassic Park vesztét: egy árokba zuhanva eltöri a bokáját, és Procompsoghnathusok végeznek vele.Szerző: Artemisia

Julianne Moor neve már az 1. résznél is felmerült Ellie szerepére.Szerző: Artemisia

Amikor a T-Rex elszabul San Diegóban, egy férfi ezt mondja : "Épp ezért jöttem el Japánból". Ezzel a Godzilla-filmekre utalnak.Szerző: Artemisia

(2015. 05. 04.)
Az élet utat tör magának. Az első rész legemlékezetesebb mondata volt ez, a másodikban pedig láthattuk, hogy mit is jelent ez valójában. Több