Az elveszett világ: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

Michael Crichton regénye szerint Kelly nem Ian Malcolm lánya, és nem fekete bőrű. Viszont a csapatot elkíséri Kelly mellett egy Arby nevű, fekete fiú is. Steven Spielberg a 2 két gyerekkaraktert olvasztotta egybe Kelly személyében.Szerző: Artemisia

A film elején John Hammond megbízza Ian Malcolmot a sziget élővilágának tanulmányozásával: Michael Crichton regénye szerint John Hammond nem éli túl a Jurassic Park vesztét: egy árokba zuhanva eltöri a bokáját, és Procompsoghnathusok végeznek vele.Szerző: Artemisia

Julianne Moor neve már az 1. résznél is felmerült Ellie szerepére.Szerző: Artemisia

Amikor a T-Rex elszabul San Diegóban, egy férfi ezt mondja : "Épp ezért jöttem el Japánból". Ezzel a Godzilla-filmekre utalnak.Szerző: Artemisia

Az egyik legtöbbet vitatott kérdés a cselekménnyel kapcsolatban, hogy mi vagy ki mészárolta le a hajó legénységét, ha a T-Rex zárt raktérben utazott. A DVD kiadás audio kommentárjában a készítők elmondták, hogy a mészárlást egy raptor csorda vitte véghez, de őket kivágták a filmből.Szerző: Artemisia

Annál a jelenetnél, ahol Aley kirúgja a Raptort az ablakon, egy pillanatra láthatók a kábelek, melyek tartották és kirántották a modellt.Szerző: Artemisia

A T-Rexet San Diegóba szállító hajó neve S. S. Venture, pont, mint a King Kongot szállító hajóé.Szerző: Artemisia

Baki: mikor a T-Rexek lelökik a kamiont a szakadékba, látszik, hogy a végén az üveg ki van törve, és mindenféle holmi potyog ki. A következő jelenetben már újra ott az üveg, amire Julia Roberts rázuhan.Szerző: HE7EDIK

1997-ben a 2. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

1997 legjobb nyitóhétvégével rendelkező filmje Amerikában.Szerző: mamiéstöti2

A produkció részére Stan Winston stúdiója több mozgó robotot és bábut is csinált, ám ezek nagy részét kivágták. Szerző: Archívum

A film 73 millió dollárból készült, és több mint 618 milliót hozott vissza. A kritikusoktól pozitív vagy vegyes értékelést kapott.Szerző: Archívum

Az őslény üvöltéséhez a tehénbőgés szolgáltatta az alapot, a Compsognathusok hangját bébi krokodilok, békák, madarak és patkányok hangjaiból állították össze. Szerző: Archívum