Vélemények: Kong: Koponya-sziget (2017)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Shelby07   2018. 01. 19.

Meglepően jó volt a film, tele izgalommal és igényes jelenetekkel. Szép a látványvilág, jó a történet és minden perce tele izgalmakkal. Bátran ajánlom mindenkinek. Tudom, hogy már elcsépelt a King Kong történet, de szerintem ez a film most többet nyújtott annál, hogy van egy hatalmas majom. Nagyon tetszett!

indingo   2017. 04. 10.

Ingyen néztem IMAX-ben, de annyit nem dobott rajta. A látvány tetszett, nagyon szeretem az ilyen stílusú filmeket, hogy elmegyünk egy ismeretlen szigetre azt majd lesz valami.Sok hasonlóságot véltem felfedezni a JP filmekkel.

ArpiHajdu és Réci   2017. 09. 10.
A 2017-es felhozatal egyik legjobbika

Újra itt van minden majmok legnagyobbika, Kong, s visszakanyarodunk a kezdetek kezdetéhez: vietnami háború idején játszódó sztori, eldugott őserdő, furcsa (és nagy termetű) lények, és a legfőbb gonosz: az emberiség. Mindez megspékelve korunk számítógépes technikájával és itt jön a lényeg: kapunk egy rendkívül látványos, CGI-os "popcorn-mozis" menetet, de azt el kell ismernem: a film látványvilága pazar, az idei felhozatalból az egyik legjobb. Az óriáslények már-már egy Verne-műből is előmászhattak volna, kivitelezésük pedig profi (nemcsak ha Kongra gondolunk, hanem mondjuk az óriáspókra vagy a bivalyokra), talán egyedül a gyíkszerű lényeknél vitték túlzásba a CGI-t, így nem lettek túl valósá... több»

dulkap   2017. 03. 10.

Szerencsére tanultak a készítők Peter Jackson hibájából és nem eresztették bő lére a filmet. Lényegesen feszesebb és pörgősebb, mint az elődje. Nem állítom, hogy nincsenek ebben pár feleslegesebb jelenet, de egyáltalán nem jellemző. Ráadásul egy megfelelő adag mondanivaló is párosul a látványorgia mellé. Samuel L. Jackson karaktere maga a megtestesült emberiség-metafora. Ha már Jackson, akkor igazából a színészeket nem nagyon lehet kiemelni a filmben, de nagyon a karakterek nem is teszik ezt lehetővé. AZ egyébként tehetséges színészek sokasága hozza a kötelező elvárhatót. Viszont amit mindenképpen kiemelnék az a látvány. Brutálisan látványos és hihetetlenül profi munkát készítettek a szakemberek. Ráadásul a helyszínnek köszönhetően akkor is van bőven nézni való, amikor nem hemzsegnek CGI-lények. Ha jövőre nem kap legalább egy jelölést technikai szekciókban a film az akadémiától, akkor tovább mélyíti majd bennem a tényt, hogy valóban komolyan vehetetlen már a díj. Szóval aki szereti az izgalmas és látványos filmeket, annak mindenképpen ajánlom egy-két kisebb hibája ellenére is.

Deku   2018. 02. 15.

Szerintem hangulatos volt, szerethető és könnyed volt a történet. Nagyszerű volt. Nagyon tudtam preferálni ezt a pörgős hangulatot. Igazán szórakoztató film. Ez az egész lényege. Nagyon szerethetőek a karakterek ami szintén fontos egy filmnél.

Orosz István   2017. 07. 18.

Elég jó film lett, volt benn bőven akció dús jelenet. A szereplő gárdát is nagyon jól összehozták meg kell mondanom, ez nem lett hatalmas bukás, pedig az ember azt gondolná, hogy amelyik már a 100. remake-t kapja az borzalmas, de ezzel szerencsére semmi gond nem volt.

HETEDIK   2017. 03. 10.

A 2005-ös zseniális Peter Jackson féle Kongot meg se karcolja, de nem is célja. Pusztán szórakoztatni akar, amit teljes mértékben teljesít. Jó volt végre látni, ahogy Kongot nem csak támadják, de segítik is, az a helikopteres rész meg....fantasztikus. A színészek nagyon jók, Jackson, Larson, Hiddleston, Goodman tökéletesek, a zenék és a látvány pedig elsőosztályú. Tetszettek a lassítgatások, adtak a filmnek egy kis egyedi feelinget. Nem követi az eddigi Kong sztorikat, ennél fogva nem olyan drámai, de pazarul kikapcsolja az embert 2 órára.

Szilonka   2017. 05. 18.

A látvánnyal nem volt semmi baj és talán az vitte a hátán a filmet. Történetben egységes sztori és végre egy film, ahol kihagyták a szerelmi szálat.

TomÁcs   2018. 04. 16.

Kalandfilmek teljesen megteszi. A látvány bejött ezzel a giga gorillával. A történetben sem voltak nagy bakik. A sziget is látványra egész jó volt, bár a csattanó elmaradt.

Bazzzsi   2017. 10. 20.

Én bírtam a filmet bár egy kicsit olyan mixnek éreztem. A története picit gyenge, meg a kapitány bosszúvágya sem túl indokolt, de a látványt tudtam értékelni. Az óriási bivalyok, meg a gyíkszerű lények.

Artemisia   2018. 01. 17.

Grandiózus alkotás, a legjobb King Kong remake. A cselekményvezetés letisztult, kellően feszült és akciódús. A képminőség nagyszerű, a helyszín jól passzol a film atmoszférájához. Kong megjelenítése rendkívül impozáns, a "személyisége" itt a legmegkapóbb.

Ms. Akárki   2019. 05. 31.

Tom Hiddleston és Brie Larson főszereplése miatt néztem meg végül ezt a filmet annó IMAX-ben és nem csalódtam. 3D-ben nagyon ütős és monumentális alkotás. Egyedül némelyik csatajelenet volt nagyon gagyin kivitelezve, de ettől eltekintve szórakoztató egész estés alkotás számomra.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Kicsit a 90-es időbeli mozik jöttek vissza de néha túlzásba vitték az akció jeleneteket. Összeségéen remek kikapcsolódás nem csalódtam benne :)

Filmelemző   2018. 03. 26.

Nagyon látványos, de sztorijában gyenge film. Leköti az embert, de túlságosan nem vágyik arra, hogy újranézze miután látta, mert hiányzik belőle valami. Talán egy -egy karizmatikus figura, valami fordulat, meglepetés esetleg rafinéria. Szimplán jó kis kalandfilm.

MMcFly2015   2017. 03. 09.

Nem sok reményt fűztem egy újabb King Kong feldolgozáshoz, de tudott újat mutatni, és nem is lett olyan rossz. A trailer alapján elítéltem, pláne, hogy John C. Reilly nekem túl idétlen volt ide. Szerencsére nem tükrözte az előzetes a filmben látottakat, így nem szabad leírni rögtön. Nagyon jó ötlet volt háborús filmként megközelíteni a történetet, a film feléig hozott egyfajta (Schwarzenegger féle) Predator feelinget. A klasszikus rockokkal teli soundtrack is megadja a film egyedi hangulatát. Nem sok poénra számítottam egy szörnyekkel teli filmben, de nagy meglepetésemre sikerült megröhögtetnie is. A főellenség, a gyíkszerű lény nem tetszett... Pláne a vége jelenet klisés. Sokszor láttunk hasonló szörnyek közti zúzós bunyót, de, hogy ne kerüljünk messzire a témától a 2005-ös King Kong-ban például. Látvány dús és szórakoztató mozi, abszolút megállja a helyét. Komolyan venni nem kell, mint ahogy a film se veszi magát több jeleneten keresztül túl komolyan...

Lonka   2017. 07. 23.

Azt hozta a film, amit elvártunk tőle. A története korrekt volt és a látvány az óriási majommal, a csontevő lények az óriási állatokat jól megcsinálták, nem éreztem a CGI-t.

TribeBubu   2017. 03. 12.

Számomra a sztori ugyanolyan béna volt, mint a 2014-es Godzilláé (sőt, talán nagyjából ugyanaz volt az egész történet.) Viszont itt a rendezés valami fergeteges lett. Igazi látványorgia, de szerencsére nem csak simán drága a látvány, hanem ötletes is. A rendezőnek ez az első nagy volumenű filmje, és szerintem messze nem az utolsó. Kiváló elméje van ahhoz, hogy szép megoldásokat alkalmazzon a CGI jeleneteknél. Ha ilyesmi lesz a Godzilla vs. King Kong, jöhet. Bár hozzá tenném, hogy számomra ez még mindig messze van az óriásgorill 1933-as, az 1976-os és 2005-ös filmjeitől. De egész szép teljesítmény.

Timcsi   2019. 01. 28.

A látványra nem lehetett panasz, és igazából a történetre sem. Pörgős és látványos film.

Greeta   2017. 12. 10.

A látvány, amit elénk varázsoltak a különös és ismeretlen szigettel az nagyon tetszett. A felfedezőkkel együtt ismerhettük meg a sziget rejtelmeit. A történet picit egyszerű.

NFG   2018. 03. 30.

Számomra egy nagyon látványos film lett! Az effektek baromi jól meg lettek csinálva! Igazán izgalmas lett és a színészi játék is klassz lett! Én csak ajánlani tudom!

rainman   2017. 06. 26.

Semmi olyat nem láttam, ami nem szerepelt már korábban milliónyi filmben! Mind a sztori, mind a dialógusok, mind a jelenetek… volt egy „ezt már láttam” érzésem. De valamiért mégis működik a film. De legalábbis szórakoztató! Ez pedig manapság már hatalmas erény! A hidegháborús atmoszféra sokat dob az egész film hangulatán! Egy esélyt érdemes adni neki!

Olivér Rózsa   2017. 07. 04.

Nem tudom hogy ki hogy van ezzel de nekem már nem tud izgalmas lenni hogy két aminációs lény (kinek ki sincs építve a karaktere) harcol egymás ellen. Úgyan ezt éreztem a godzillánál és a jurassic parknál is.

Gábor Rózsa Nézhetetlen  2017. 07. 07.

Szép.. szép. Azt nem is lehet mondani, hogy nem az. A hasonló kaliberű filmekhez képest tényleg igényes volt a látvány és némelyik képnél kedvem lett volna megállítani és nézni kicsit még. Úgy, hogy ebben 5-ös csillagot adtam volna rá. Na, de a történet... semmi új, semmi mélység, semmi plusz. Ha sok filmet nézel, akkor ez nem lesz mérföld kő. Lapos és kiszámítható. Gyenge.

jake_green   2017. 06. 25.

Ajánlom mindenkinek aki egy könnyed akció-kalandra vágyik. Az tetszett benne, hogy a film nem vette túl komolyan magát. Nem feszegette a miért kérdést, sok benne a vicces jellem, szerelmi és személyes szál egyáltalán nincs benne, csak mész-mész-mendegélsz a látványos kalandok között.

Döme   2017. 07. 23.

Imádom ezt a filmet ! Egyik kedvencem. Oriasi élmény volt a moziban. A 2005-ös verziót is imádtam , de ez azt is űbereli!

Plisetsky   2017. 06. 24.

Nem volt rossz, de nem egy mestermű. Egyszer nézős. A leges legjobb az Tom Hiddleston volt :3 meglepett hogy ő is szerepelt benne ^^ most is nagyon jól alakította a karakterét!

CriticalMaster   2018. 06. 19.

Nagyon látványos film, amit néhány érdekes megoldás emel a hasonló látványfilmek fölé. Az egyik ilyen, a kétlábú gyilkos szörny-gyíkok "bevetése" a másik a vérszomjas amerikai tábornok, Samuel L. Jackson alakja, harmadik pedig a szigeten ragadt katona figurája. Nálam ezek az elemek sikert arattak, így értékelésem: 7 pont a 10- ből.

Zénó   2017. 06. 28.

Jónak mondható alkotás. A 2005-ös filmet messze lekörözi, de az 1976-os nálam még mindig a No1! Nem újrafeldolgozás, mitől is lenne az? Teljesen más a téma!

Bibabac   2017. 10. 02.

Szerintem az idei év egyik legizgalmasabb, leglátványosabb filmje. Hihetetlen, mennyit fejlődtek a legutóbbi Kong film óta, nekem nagyon tetszik a végeredmény. Mindenkinek érdemes megnéznie, ha más nem, a látvány miatt.

T.Andras   2017. 05. 29.

Nem voltam lenyűgözve a filmtől, ennél azért többre számítottam. Háromszori nekifutásra sikerült végignéznem, nem igazán tudott lekötni a story. Jobb filmet is lehetett volna készíteni ebből a történetből.