Csatahajó

Csatahajó

Battleship
Buffy

A speciális effektekben bővelkedő blockbuster-jelölt története a U.S. Navy csatahajó legénységének sorsát követi, akiknek az a feladatuk, hogy az alienek legyőzésével megmentsék a világot.
A film főbb szerepeiben olyan színészeket láthatunk, mint Taylor Kitsch , Brooklyn Decker , Több

Premier (HU): 2012.04.18.

2023.09.30 Ogre

Izgalmas és látványos

Azoknak való akciófilm, akik szeretik a látványos izgalmakat és van némi fantáziájuk is, illetve nem a dokumentumfilmes realizmust nézik elsősorban. Ők jól szórakozhatnak Peter Berg 2012-es sci-fi-akcióján. Fafejek kerüljék ezt a filmet. Nálam 85%-os, én kitűnően szórakoztam rajta.

2023.06.20 Jerico

Izgalmas és látványos, szórakoztató karakterekkel

Bár nem tarthat számot az évszázad filmes alkotása címre, a maga nemében igenis szórakoztató Peter Berg 2012-es akciófilmje, a Battleship (Csatahajó). Tegnap este néztem meg kb. ötödjére, egy vita után, melyben egy haver lehúzta a filmet, amit én védelmembe vettem. A legfőbb vádja az volt, hogy hiteltelen és túlzásokkal, marhaságokkal teli. Nos, akinek a hitelesség első helyen van, az esetleg nézhet dokumentumfilmeket vagy a NAT Geót, esetleg a Colombót. Akinek meg van fantáziája, az bevállalhat olyasmit is, mint a Battleship. Amúgy meg miért ne jöhetnének ide az idegenek olyan hajókkal, mint amelyek a filmben szerepelnek? De a viccet félretéve, a Csatahajó legfőbb szórakoztató értéke a karakterekben és a küzdeni akarásban van. Taylor Kitsch például óriási az önpusztító, kirúgásra ítélt tengerésztiszt szerepében, aki félreteszi a vele történteket és megmenti Amerikát. Felbukkan Liam Neeson is tengernagyként, és a bombázó lánya, Brooklyn Decker erkölcseit védelmezi (Amerika mellett). Rihanna egyszerű katonaruhában tolja végig a filmet, meg sem próbál szexizni. Nekem tetszett ötödjére is a film. Értékelésem akciófilmes kategóriában: 85-90%.

2018.01.07 Artemisia

Sablonos

Többet vártam ettől a filmtől és ezektől a színészektől. Nagyon fonák a film hangulata, egyrészt egy sablonos,ezerszer filmre vitt limonádé, a különc, vagány(kodó) srác, aki nem tus illeszkedni a z elvárt normákhoz, folyton megbotránkoztatja a munka... Teljes kritika

2020.08.19 Harper

Érdekes sztori, jó karakterekkel

Bár az IMDb -n a Csatahajó közepesnél alig jobb, mindössze 5.8 pontos értékeléssel szerepel, én nagyon szeretem ezt a pörgős és annyira emberi Peter Berg filmet. Sokat gondolkodtam azon, hogy számomra miért átlag feletti és arra jutottam, hogy a karakterek és szereplők miatt. Elsősorban Taylor Kitsch játéka kimagasló, de Liam Neeson is emlékezetes a lányát féltő, rettenthetetlen admirális szerepében. Jó az alapsztori is: a Földet megtámadó idegenek elleni harc, melyben a világot egy kiszuperált tengerésztiszt és egy japán kapitány menti meg. Nálam a Csatahajó nagy kedvenc és erős 80%-os produkció, bármit is "mond" az IMDb meg a Rotten Tomatoes.

2015.05.04 ZeroHero

Hát emberek ez a film valami katasztrófa, a felénél beletekertem valami akció reményében, mert már nagyon untam, de alig volt benne valami. A film másik felét áttekertem és csak az akció-jeleneteknél állítottam le. A színészek harmatgyengék, az akci... Több

A filmet az Egyesült Államokban, Új-Zélandon és Kínában forgatták több, mint 200M $-os költségvetésből.Szerző: dulkap

Az idegenek hajóihoz a svábbogarakat vették mintának. Szerző: dulkap

A filmben több, mint 600 statisztát használtak. Szerző: dulkap

A USS Missouri veteránjai, akiket Stone Hopper megemlít valóban veterán katonák voltak, néhányuk még a második világháborúban szolgált.Szerző: hp