Kingu Kongu tai Gojira (1962)

Kingu Kongu tai Gojira

danny   2016. 09. 13.

Eszméletlenül sok dolog zsúfolódik össze benne, egyszerűen minden. Határozottan jól áll neki a mindenféle szörnyek halmozása...és még így is lehetne belőlük több a jelenetekben. A japánok nagyot alkottak. Mondjuk Kong mimikája technikailag nem megoldott. Ez zavaró kicsit.

demonkiller45   2016. 02. 18.

Hát ezzel a filmmel KIng Kong elvesztette rémisztő báját, többé már nem negatív figura, sőt. Pici humor lengi körül az egészet. Ez forradalmian változtatott néhány dolgon ezekkel a fajta filmekkel kapcsolatban. Amúgy abszolút megvan a maga hangulata. Szerintem egy kultfilm.

Katsumi Tezuka az 1954-es Godzillában is játszott.

(Bogi87 )

Katsumi Tezuka utolsó Godzilla-alakítása.

(Bogi87 )

A filmre több mint 11 millió jegyet adtak el rá Japánban és napjainkig ez a legnagyobb bevétellel bíró Godzilla-film.