Gojira tai Hedorâ

Gojira tai Hedorâ

Gojira tai Hedora
Videók

A Föld légszennyezettségéből egy új szörny kel életre. Hedora, a szmogszörny mérgező felhőket kifújva pusztítja el Japánt, amíg Godzilla szembe nem száll vele...

(dulkap)

Forgatókönyvíró: Yoshimitsu Banno, Takeshi Kimura
Ország: Japán
Premier: 1971.07.24.
Több

Ez a sorozat első filmje a Mothra vs. Godzilla (1964) óta, amelyhez társadalmi üzenet kapcsolódik. A film célja a háború utáni Japánban a szennyezés válságszintjének bemutatása volt.Szerző: Thibo84

Ez az egyetlen film, amelyben Godzilla demonstrálja repülési képességét.Szerző: Thibo84

Ez volt az első film, amelyben Kenpachirô Satsuma szerepelt a Smog szörny jelmezében. Bár Satsuma kicsi volt, de elég erős, hogy hosszú ideig megtartsa a majdnem 140 kilós jelmezt. Bár volt néhány huzal, amely segítette a támogatást. Satsuma ezután a következő két filmben viselte Gigan jelmezét. Tíz év szünet után felkérték, hogy viselje a Godzilla (1985) filmben a címszereplő jelmezét, és a Heisei sorozatban viselte egészen a Gojira vs. Desutoroiâ-ig (1995), utána visszavonult.Szerző: Thibo84

Amikor Godzilla a film végén üldözni kezdi Hedorát, a rendező eredetileg két különböző jelenetet készített. Az egyikben Godzilla gyalog üldözte Hedorát, a másikban pedig utánarepült. A repülő jelenet volt az, amelyet a film végső vágásánál használtak, mert a rendezőnek komikusnak gondolt jelenetre volt szüksége, hogy megvilágítson egy egyébként sötét filmet.Szerző: Thibo84

Az évtizedek folyamán a rajongók folyamatosan azon töprengtek, vajon mi az a furcsa gömb, amelyet Godzilla kihúz Hedorah kiszáradt testéből. A legtöbben úgy gondolják, hogy tojások vagy a szeme, és van egy vicc arról, hogy azok herék. A rendező szerint ezek Hedorah szemei.Szerző: Thibo84